Skocz do zawartości

[napęd] Btwin Triban 500 z 2017 r.


Rekomendowane odpowiedzi

Oddałem pierwszy raz do serwisu Tribana 500 zakupionego w 2017

Kaseta oczywiście do wymiany i mimo że została zamówiona taka sama jaka była to okazało się jednak że brak na magazynie krajowym i zagranicznym

 

Oryginalny napędy ze specyfikacji:

Przerzutka tylna MICROSHIFT 8 przełożeń
Mechanizm korbowy PROWHELL Once 50/39/30
Kaseta SUNRACE 8-rzędowa 12 X 25

(24 przełożenia)

 

Miała być testowana kaseta, która montowana jest w rowerach, które mają z przodu tylko 2 blaty

Nie jestem pewny jaka dokładnie, ale patrzę, że Triban RC120 z hamulcami tarczowymi ma napęd:

Kaseta MICROSHIFT CS-H081 11-34
(11/13/15/18/21/24/28/34).
Mechanizm korbowy WHEELTOP 48x34

 

Czyli byłoby to zamiana z 12x25 na 11x34

Pomijam już inne przełożenia (przy zębatce 34 będzie można wolniej i lżej wyjeżdżać pod górkę, serwisant chyba użył nawet stwierdzenia, że będzie się kręciło i stało w miejscu)

ale generalnie mi chodzi o to czy to będzie dobrze działało przez dłuższy czas, czy nie zaczną się problemy z działem mechanizmu?

MG_Decathlon_6757-1-696x592.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro działa w dziesiątkach innych rowerów, jak np. w tym przytoczonym przez Ciebie RC120, to czemu U Ciebie miałoby nie działać? Jedynie na lewej klamkomanetce będziesz miał jeden "pusty" skok bo klamkomanetka 3-rzędowa a będą tylko 2-rzędy z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przodu zostają 3 rzędy tak jak były

one nie podlegają wymianie

napęd jak był 3 x 8 tak zostanie tylko inna kaseta z tyłu

nie znam za bardzo na tych kwestiach, dlatego zapytałem czy cały mechanizm przerzutkowy będzie bez problemów przerzucał biegi na nowej kasecie tak samo jak na starej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kumam, wcześniej wynikało jakbyś chciał przejść na 2x8 taki jak w rc120. No to w przypadku pozostawienia 3 blatów z przodu pytanie jest czy przerzutka tylnia ogarnie większą zębatkę w nowej kasecie? Musisz znaleźć jej specyfikację. Jak nie to też tylna przerzutka do wymiany. Też będziesz musiał wymienić łańcuch na dłuższy. A nie możesz w necie znaleźć jakieś innej kasety 8-rzędowej o podobnej rozpiętości jak stara? Np. taka Shimano CS-HG50. No chyba, że chcesz bardziej miękkie stopniowanie i chcesz te 11-34T ale wtedy prawdopodobnie tylna przerzutka do wymiany i łańcuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis Decathlonu ma swoją bazę dostawców i stwierdzili, że na razie nie ma tego dostępnego.

Mieli to sprawdzić czy ta kaseta będzie działać poprawnie. Dopiero w ostateczności szukają czegokolwiek na Allegro gdzie pewnie jest to dostępne od ręki.

Łańcuch i tak jest wymieniany, ale wymiana przerzutki to kolejna ingerencja i dodatkowe koszty, które już są poziomie 1k.

Generalnie obawiam się wymiany kasety na inną niż oryginalna i problemów które wystawią nie od razu tylko po niedługim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...