Skocz do zawartości

[Napęd] upgrade napędu


Rekomendowane odpowiedzi

W rowerze posiadam system: 3x7 oparty na grupie tourney(przerzutka przod, tył, korba, kaseta). Przejechałem około 5k km na tym osprzęcie i niestety pod koniec użytkowania zaczął niedomagać. Zakończyło się to połamaniem przedniej przerzutki. W związku z tym chciałbym zrobić pełen upgrade napędu. Jeżdżę zazwyczaj turystyczne trasy z namiotem i pelnymi sakwami ~200km/2dni (r10, velo Dunajec, kaszubska marszruta, pętla mazurska). Myślałem o zmianie na shimano acera jako wersji bardziej budżetowej albo przejście od razu na deore xt 3x9. Do tego potrzebowałbym wymienić suport, korby, przerzutki, łańcuch. Co polecilibyście aby pójść w górę od tourneya, ale żeby ta inwestycja już była w coś porzadnego. Rower mam starego poczciwego giant x-cross serie 1000. Tourney jakoś dawal radę ale czas doinwestować. 

W niedalekiej przyszłości wybieram się na szlak orlich gniazd.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...