Skocz do zawartości
  • 0

Sztywna oś pod przyczepkę, za długa


Gość Wojciech

Pytanie

Gość Wojciech

Cześć  
kupiłem sztywną oś do zamontowania przyczepki rowerowej, oś okazała się za długa względem oryginału. Cześć gwintu wychodzi na zewnątrz. Czy mogę użyć jakiejś podkładki dystansującej, żeby cofnąć oś i umożliwić lepsze wkręcenie ośk, czy może zastosowanie takiej podkładki sprawi poluzowanie się ośki podczas jazdy? 
dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Wojtek

@KSikorski oś się dokręciła, koło wydaje się sztywne, bez luzów, część gwintu wystaje, druga część złapała. Nie wiem jak się ta ośka zachowa podczas jazdy…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Wojtek

@KSikorski mam taką z deca. Wg pracowników deca powinna pasować 

RIVERSIDE Adapter Do Osi Sztywnej M12 Do Zamocowania Przyczepki Gwint 1,5 X 172 Mm 89.99zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Osie przyczepki to uniwersalne produkty, nie ma się co szczypać o idealne dopasowanie.

Jeśli gwint się dokręca do końca, a oś wystaje na zewnątrz to dobrze. Gdyby była za krótka to można byłoby się doszukiwać problemu.

Jeśli gwint się nie dokręca do końca to zastosować podkładkę od strony haka przyczepy. Osie burley mają tak fabrycznie - jeden model obsługuje zarówno standard 142 i 148, podkładka jest w komplecie. Z 2,5 tysięca kilometrów zrobiłem z tą podkładką.

Edytowane przez KSikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Wojtek

@KSikorski spoko, ewentualnie kupię jakąś podkładkę i zamontuję jako dystans :) ogólnie to przykręciłem dzisiaj tę oś, i przejechałem z przyczepką i młodym 12 km, nic się nie działo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...