Skocz do zawartości

[MTB] 5000/6000 zł, 2m wzrostu i 100kg wagi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Poszukuję MTB do kwoty 5000 zł, maksymalnie mogę naciągnąć do tych 6000 zł.

Jeżdżę głównie po szlakach leśnych, małych i większych górkach i trochę asfaltu też się trafi.

Mam 194cm wzrostu i około 104 kg wagi, mój poprzedni rower to jakaś starsza Merida na 29 calowych kołach :)

Jestem kompletnym laikiem dlatego prosiłbym o dobór najlepszego sprzętu w tych pieniądzach i na co mam zwrócić w szczególności uwagę.
Dodatkowa prośba, żeby to nie było nic ze stajni Decathlonu.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za propozycję, w Polsce w podobnych pieniądzach jest szansa dostać coś w podobnej specyfikacji? Czy pozostają raczej tylko zagraniczne portale?
Przykładowo taka Merida co o niej myślisz?
Zastanawiam się czy nie warto by było się najpierw przymierzyć, a potem zamówić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił https://www.giant-bicycles.com/pl/bikes-xtc-slr-29 szczególności ze względu na golenie 34mm co przy twojej wadze będzie dużym plusem. Pierwsze wypusty tych amorów łapały luz na goleniach, ale obecnie chyba się uporali z problemami. Pewnie jak by dobrze poszukać to ten wyższy model kupi się w dobrych pieniądzach. ja użytkowałem taki kiedyś w XL mam 191cm, więc dla Ciebie też pewnie XL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsyłam do ewentualnej lektury:

Ostatnio był w dobrej przecenie Grand Canyon 9 za 6599,00 zł 

https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/rowery-trailowe/grand-canyon/grand-canyon/grand-canyon-9/3275.html?dwvar_3275_pv_rahmenfarbe=SR

 

Jako, że mam tyle samo wzrostu, zdecydowanie zweryfikuj swoją długość nóg i rąk. Pomoże to w doborze odpowiedniej ramy, ponieważ wybór największego rozmiaru z oferty nie zawsze jest odpowiedni, a nawet w dalszym ciągu rama może być za krótka. Zdecydowanie postaw na przymiarkę kilku modeli dla porównania.

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupił już do jazdy w górach roweru bez droppera, Rose ma miejsce na dość szeroka gumę, ma wygodna trailowa geometrię, która zapewnia większą stabilność ma zjazdach w porównaniu do XTC czy zeszłorocznej Meridy Big Nine. Odpowiednie hamulce: z przodu ma cztero-tłoczkowe, a z tyłu dwutloczkowe deorki - powinny spokojnie dać radę. Ma też widelec z dużo większym skokiem co na beskidzkich kamykach się przydaje.

Co więcej Rose oferuje rozmiarówke do XXL, co prawda wg strony XL powinno pasować.

Edytowane przez NerfMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...