Skocz do zawartości

[12000] Jaki e - Bike MTB Full Budżetowo


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim, od zawsze jeździłem na hardtailu aż coś mnie naszło na zmianę na elektryka i to jeszcze fulla.

Wiem, że budżet jak na "wymagania" całkiem niski i lepiej byłoby się bawić w wybieranie elektrycznego hardtaila ale moze akurat sie zaskocze.

Znalazłem taki rower na promce i widząc osprzęt domyślam się że demonem to on nie jest. Trasy głównie płaskie ale z uwagi na zamieszkanie blisko gór nie wykluczam jakichś wypadów.

Czy ktoś z was miał doświadczenia z tym modelem raymona? Z chęcia wysłucham opinii.

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-elektryczny-r-raymon-fullray-130e-4-0-9s-m350-pd36329/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalety:

-cena atrakcyjna (jak na fulla e-bike)

-sztywne osie 

-standard boost (umożliwi wymianę kół jak rozwalisz te)

-całkiem aktualna geometria jak na basic lvl 

-damper lepszy o chociaż jedną półkę niż beznadziejny (ważne, że serwis możliwy i części dostępne)

Wady:

-250W to w góry bardzo mało (nie podałeś swojej wagi, ale to i tak będzie moc byle jakiej miejskiej kozy)

-napęd bieda-wersja (mogli dać coś starszego i sprawdzonego)

-widelec słaby (wytelepie się szybko, przez co w góry się nie nadaje, niżej są tylko tanie Chińczyki)

-hamulce (w góry to będzie za mało, bo to jest ciężki kloc, gdzie nawet do hardtaila analoga 13kg byłyby za słabe)

 

 

Poza tym nie wiem co to za piasty, nie wypowiem się na temat silnika, a pojemność baterii to kwestia indywidualna. Może wystarczy, a może będzie na krótko. Potworem to on nie jest i nie warto go odblokowywać, bo efekt będzie mizerny, a koszt eksploatacji mocno wzrośnie.

Według mnie warto się zastanowić na dołożeniem pewnej kwoty i wymianą na wstępie amortyzatora i hamulców, a jak wystarczy hajsu, to też i kół... Jako baza do rozbudowy może się nadać, a to będzie konieczne żeby jako tako służył również na górskich wycieczkach. W obecnej konfiguracji przetrwa może sezon, albo dwa. Potem zacznie kosztować. 

Przy samej jeździe po płaskim amortyzator może zostać, a hamulce to niewiadoma. Może wystarczą, a może nie. Wszystko zależy od tego jak zadbasz o ich czystość i sprawność.

Co do kół to może ktoś inny się wypowie, bo ja np. tych piast nie znam. To jakiś dubel innej marki?

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie musisz przymierzać i możesz trochę dopłacić. W Polsce się nie opłaca kupować : 

https://jonito.com/e-bikes/husqvarna-light-cross-1-2022 9600

https://jonito.com/e-bikes/husqvarna-light-cross-1-730187 1100

https://365bike.es/es/ofertas-bicicletas-electricas/420-2259-bicicleta-electrica-focus-jam-2-67.html#/1-tamano-s/15-color-verde 14000

https://www.nencinisport.it/it/scott-strike-eride-930-grey-3069851.html z kodem BIKEFEST10 wychodzi 14000

Wszystko sklepy z dobrymi opiniami

Edytowane przez cesiek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Husqvarny nie oferują jakoś specjalnie więcej, żeby się pchać w wysyłki przy ew. reklamacjach i gwarancjach. Może troszkę lepszy widelec i napis na ramie. Dalej ten sam lvl.

Za to Focus jak najbardziej godny uwagi. Dokładając 4 tysiące Raymona tak nie ulepszysz.

Scott na NX/SX wychodzi trochę słabiej. Strona trochę nieczytelna, a nie chce mi się po nocy nad tym siedzieć, ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co chcesz kupić to nadaje się tylko do rekreacji czyli w górach głównie szuter, ubity szlak. Marka popularna w wypożyczalniach ale nie za tą kasę. Ten Focus już dużo lepiej albo u nas gdzieś na promkach szukać za 5-6 tys więcej. Tu nic dobrego nie ma poza ramą i silnikiem. Koszty podkręcenia tego jak ci się spodoba są tak duże i absorbujące czas, że nie wchodził bym w to absolutnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maxcom11 napisał:

Czyli według was ten Raymon to rzeczywiście totalny "kasztan" i nie ma sensu się w niego pchać?

No wszystko prze te twoje "górskie wypady". :) Takiego jaki stoi będziesz zarzynał nawet na asfaltowych podjazdach, bo 250W to jest troszkę więcej niż nic.

Druga sprawa, że jak sobie odpuścisz góry, to po co ci full?

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie bardzo możliwe, że zakupię hardtaila elektrycznego bo to już widzę mam większe pole manewru

Tak na szybko do kwoty 10/12 tysięcy co będzie najbardziej polecane? Najlepiej Polska dystrybucja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj:

https://pmbike.pl/5-najlepszych-promocji-rowerow-elektrycznych-10-tysiecy

Na google jest więcej takich porównań. Szukaj tych w miarę aktualnych. Ten powyżej jest z 2019r. Obadaj również te do 15 tysięcy... Może jakaś promocja się trafi albo rabat.

https://sprint-rowery.pl/blog/post/jaki-rower-elektryczny-mtb-do-10000-zlotych-poznaj-4-modele

PS. Edytowałem post bo wcześniej wkleił mi się pomyłkowo inny link i się zamotałem. :)

 

Edytowane przez Brombosz
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maxcom11 napisał:

Finalnie bardzo możliwe, że zakupię hardtaila elektrycznego bo to już widzę mam większe pole manewru

Tak na szybko do kwoty 10/12 tysięcy co będzie najbardziej polecane? Najlepiej Polska dystrybucja :)

Sobie przemyśl temat bo ponad dycha to i tak nie mało a o ile jestem nawet czasem fanem sztywniaków to znowu jak cię najdzie ochota na jazdę w górach to będziesz żałował i to bardzo. Te rowery nadal bez zawieszenia z tyłu są bardzo ciężkie, mają kiepskie amory co spotęguje dyskomfort. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak HT z polskiej dystrybucji to zobacz Ecobike RX500, bardzo mocne silniki i duże pojemności baterii. Z przodu powietrzny widelec, tegoroczna seria ma nawet z przodu sztywną oś. Ewentualnie jak bardziej górski to Ecobike Mauler, ma w dalszym ciągu mocny silnik Panasonica i baterie 720 lub 1080wh do wyboru, na widelcu RockShoxa. W granicach 12 po negocjacjach w sklepie myślę że do wyjęcia jeden i drugi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba bardzo uważać przeglądając ofertę jak się ma niesprecyzowane oczekiwania. Moim zdaniem sztywniaki na prądzie są przepłacone. Prawie wcale tego nie widuję na szlakach. Często dokładając tylko 2-3 tys ma się już dodatkowo zawieszenie, damper, sztycę regulowaną, 4 tłoczki zamiast dwóch i ciut lepszy osprzęt, opony.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chrismel napisał:

Ale kolega chce kupić rower elektryczny a nie skuter czy motocykl. A te mają ograniczenie do 250W.

No źle się wcześniej wyraziłem i jakoś nie wstydzę się tego przyznać.

Za to kolega @Silver400 już wyjaśnił wyżej, że odczuwalna moc to nie tylko waty, ale też Nm. Wytykasz mi to, bo nie przeczytałeś co napisał? Czy tak tylko żeby mi wytknąć? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jesień pewnie będzie. Teraz jest środek sezonu i promocje są wymiecione. Coś tam może się trafić, ale za 2-3 miesiące będzie więcej. Na zamówienie tylko jakby coś się szykowało, to nie zwlekaj.

Co do centrum rowerowego, to nic godnego nie widzę na pierwszy rzut oka. Przeglądałem na szybko i nie mam czasu porównywać z innymi rowerami/sklepami. Jedynie jakiś Sup jest w miarę...

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-elektryczny-superior-exp-8089-b-pd42531/

... ale dziwne jest, że na zdjęciach ma widelec RockShoxa (strzelam że Pike), a w specyfikacji wypisany jest słabszy Manitou Machete Comp. Trzeba sprawdzić jak jest faktycznie i przejrzeć resztę części czy się zgadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maxcom11 napisał:

Męcząc jeszcze temat fulla elektrycznego, czy na centrum rowerowym jest cokolwiek sensownego do kwoty 15 tysięcy? 

Zależy mi na ratach w tym sklepie także wybór padł na tą stronę 

Markę wybrałeś całką niezłą tylko za niski budżet. Masz Raymona FR 130E 6.0 albo 150E 9.0 na Revelationie. Raczej nie ma na rynku u nas nic tańszego z takim zawieszeniem i szpejami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie znalazłem jeszcze:

https://allegro.pl/oferta/rower-elektryczny-gorski-mtb-29-ghost-bosch-shimano-xt-750wh-meski-damski-15705619310

Tylko, że przycina jest na widelcu... 😕 Totalnie bez sensu zakładać RS XC30 SA Silver do roweru z napędem XT 1x12. Już lepiej to było z w ogóle bez hamulców zmontować, ale chociaż dać tam jakąś wersję gold co by już za wiele nie wymagać.

W każdym razie do przemyślenia to jest. Amatorowi wystarczy, a napęd ok, bateria ok, silnik nie wiem, i cena jeszcze ujdzie.

@Maxcom11 Wzrost swój gdzieś tu podawałeś już? Nie wiem czy wklejać wszystko.  S'ki też jakieś tam są pojedyńcze sztuki, ale ten twój Raymon to M'ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany się trochę zmieniły i zamiast pchać się w raty i kupować sprzęt byleby był zmieniła się koncepcja

Poszukuje Fulla Elektryka do 15 tysięcy - może być używka, może być nowy i bez wysyłki z Polski.

W co byście celowali w takim budżecie?

@Brombosz 185cm wzrostu oraz 85/90kg wagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym słaby widelec, drugi jest tylko XL a trzeci ma słabą przerzutkę. 
Widelec nowy RS Domain około 1100 PLN w Centrum Rowerowym. 
Przerzutka NX około 350 PLN. 
Takie zmiany byś musiał zrobić. 
Tak na szybko co widzę.  
 

W pierwszym Microshift może zostać, klamki hamulcowe będą do wymiany na M6100. 
 

Ja bym brał trzeci rower i zmienił przerzutkę na NX albo GX. 

Edytowane przez XC100S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...