Skocz do zawartości

[Rozmiar ramy] Który rozmiar Unibike Crossfire wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę kupić synowi nowy rower. Wybór padł na Unibike Crossfire. Problemem jest wielkość ramy. Syn ma 164cm wzrostu i długość nogi 74cm. Przymierzał w sklepie model 19" i niby wszystko jest ok ale wg tabel jest on za duży, dobrą pozycję syn osiąga po obniżeniu siodełka do minimum. Wydaje mi się, że dla niego właściwym jest rozmiar 17", choć obsługa sklepu twierdzi, że 19" zapewni lepsze warunki jazdy. Tabele Unibike mówią o przedziale 160-168 dla 17" i 168-176 dla 19"

Czy z waszego doświadczenia wybralibyście 17" czy 19". Ja już sam nie wiem, nie chcę popełnić błędu, syn już raczej nie urośnie i to będzie rower na lata. Czy na takim troszkę większym od zalecanego przez producenta jazda będzie wygodna czy po czasie wyjdą jednak mankamenty?

Proszę  o poradę.

 

17" 19" 21" 23"
Długość rury podsiodłowej [mm]: 432 483 533 584
Efektywna długość górnej rury [mm] 573 591 595 603
Długość główki ramy [mm] 120 120 150 170
Baza kół [mm] 1068 1086 1098 1107
Kąt rury podsiodłowej [st] 73 73 73 73
Kąt główki ramy [st] 71 71 71 71
Przekrok [mm] 750 780 810 850
Długość tylnego widelca [mm] 445 445 445 445
Edytowane przez kowjanko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu !  Na 19" zawiesi się na ramie . Tylko 17" o ile nie będzie za duże . Ja wiem że cross to nie MTB ale stojąc nad ramą trzeba mieć bezpieczny dystans ( niebezpieczeństwo ,,strzału w orzechy " ) .  Jeśli siodło trzeba opuścić na max tzn że rower jest za wysoki . Prawdopodobnie będzie też za długi i syn będzie ,,lezał " na ramie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za sklep, czyżby mieli 19" do sprzedania? 

W żadnym wypadku nie bierz tak dużego roweru, 17" jest w sam raz jeśli o crossowe modele Unibike chodzi, i nic innego nie wchodzi w grę. 

Na takim za dużym jazda przestanie sprawiać frajdę i rower będzie albo stał, albo zostanie sprzedany. Albo, klient będzie chciał zwrócić (choć w przypadku zakupu stacjonarnie i używania roweru to niemożliwe). Tak się to kończy. W ogóle jest u nas jakiś trend kupowania za dużych rowerów, obserwowałem to parę lat nimi handlując. Nie wiem czy L-ka jest jakaś bardziej męska od M-ki, czy ludzie patrzą na rower pod kątem rozmiaru slipek jakie noszą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że rozwialiście moje wątpliwości. Niby człowiek wiedział ale jak sprzedawcy nadają zaczyna się chaos. Jedyny sposób nie słuchać podpowiedzi.

Poszukam ramy 17" choć o tej porze roku dostępność jest już ograniczona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłeś. 17 w tym wypadku to absolutny maks. Jeszcze mniejszy byłby wygodniejszy i zwrotniejszy itd.

Nie wahajcie się pokombinować  z mostkiem, podkładkami czy kierownicą o innym wzniosie czy wychyleniu do przodu/ tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie ustawiliśmy mostek sporo niżej, prawdopodobnie na zero będzie najwygodniej. Poczekam do przeglądu "0" (wymagany do gwarancji), który mam za darmo i wymienię fabryczny "amortyzator" na sztywniaka. Accent 29 ma długość od osi do bieżni 45cm, do tego wysokość miski sterów 4444t 1,3 cm i będzie idealnie bez zmiany geometrii (amortyzator ma ~472 minus lekkie ugięcie daje ok. 46,5cm).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...