Skocz do zawartości

[Gravel] Który producent ma najlepsze ramy?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pytanie dość ogólne aczkolwiek już tłumaczę. Chodzi za mną gravel z karbonary tak do 20k zł, z geometrią bardziej wyścigową ale żeby pomieścił oponki 45mm. W związku z tym na początku poszukiwań chciałbym się skupić nie na komponentach a na ramach i szeroko pojętym podejściu do klienta. Który producent oferuje trwały, solidny karbon, a nie jakiegoś chińskiego gotowca po kosztach + który producent w razie problemów z ramą nie wypina się na klienta? 
Zrobiłem mały research i póki co mam 4 faworytów: 

- Basso Palta - Karbon robiony we Włoszech z materiału 3k (podobno dość mocny) 

- Canyon Grizl SLX - Ich ramy są z tej fabryki co Treka, podobno przed montażem sprawdzają swoje ramy rentgenem a obsługa reklamacji jest często przychylna użytkownikowi

- Cannondale Topstone/supersix - Z dwóch źródeł słyszałem że ich ramy jakościowo są top 

- BMC Kaius - Podobno wszystko robią u siebie w Szwajcarii

A wy macie jakieś doświadczenia z tymi bądź innymi markami którymi możecie się podzielić? Może mamy tutaj pracownika sklepu bądź serwisanta, który już „trochę tego towaru przerobił” i ma szerszy ogląd sytuacji? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spec jasne, również mega jakość, aczkolwiek słyszałem że nie za bardzo chcą uwzględniać gwarancję nawet wtedy, kiedy teoretycznie powinni. To są oczywiście legendy zasłyszane z internetu, mam nadzieję że tutaj właśnie ktoś je potwierdzi lub im zaprzeczy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Santa Cruz Stigmata......nikt w Europie nie ma tak rewelacyjnego podejścia do klienta i opieki posprzedażowej jak przedstawiciel tej firmy. Po drugie kultowy rewelacyjny model gravela.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross kiedyś robił ramy u siebie.

Jest jeszcze Giant, który technologię karbonu ma mega opanowaną i niemal wszystko robią u siebie (plus jeszcze dla innych). 

Wbrew pozorom karbon to nie alu. Łatwiej wejść w produkcję ram karbonowych niż dobrego hydroformowanego alu (profile plus ramy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja doradzę Ci abstrachując od marki - unikaj jak ognia tych karbonowych ram które mają ten poroniony trzeszczący patent PressFit ! Producenci nawet ci markowi wycofują się już na szczęście z tego poronionego patentu.

Edytowane przez Mentos
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...