Skocz do zawartości

[Gravel do 6k PLN] Kross Esker 5.0/6.0 czy Felt Broam 30/40 a może Road+ ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po dłuższej kontuzji kolana, powracam z tematem kupna nowego roweru. Dotychczas jeździłem na MTB. 

Nie zamierzam się ścigać ani robić bardzo długich wypraw. Głównie będę jeździł po asfalcie (+/- 70%), a geometria roweru ma być mało agresywna.

Zależy mi na bardzo dobrym stosunku jakości do ceny. Rower ma być na lata. 

Wpadły mi w oko:

- Felt Broam 30

- Felt Broam 40

- Kross Esker 6.0

- Kross Esker 5.0

Dodatkowo, główkuję nad Road+ i w tym przypadku zastanawiam się nad Felt VR 40.

Co myślicie o ww. pozycjach? Ew. inne propozycje mile widziane.

Dzięki.

Edytowane przez Painless
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,

naprawdę nikt nic nie doradzi;)?  

Dziś oglądałem i mierzyłem Eskera 5.0 i 6.0 (gen2). Z moimi 174 cm  i przekrokiem 80 cm jestem na granicy rozmiaru S i M. Ku mojemu zdumieniu, rozmiar M pasuje idealnie, lepiej niż S. Geometria jest naprawdę bardzo wygodna. Byłem sceptyczny co do tej marki (nie wiem, dlaczego), ale muszę powiedzieć, że jakość wykonania ramy jest fantastyczna. Polerowane spawy wyglądają świetnie. Myślę, że to byłby dobry wybór. 

Dziś oglądałem także  i mierzyłem Felta VR 40 (taki road+). Tu także jestem na granicy rozmiarów. Oba rozmiary (S i M) pasują całkiem dobrze. Jednak od razu dało się odczuć niewygodne siodełko... Przy okazji oglądania tego Felta, zwróciłem uwagę na innego Felta - model Breed (w sklepie nie było modeli Broam). Jest co prawda droższy o 1 tys. PLN niż podany przeze mnie w temacie posta budżet, ale rower zrobił na mnie duże wrażenie. Czy ktoś może coś więcej powiedzieć o tym modelu? Jak byście go ocenili w porównaniu z Kross Esker, etc.?

Poproszę o Wasze opinie i rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziś oglądałem i mierzyłem Eskera 5.0 i 6.0 (gen2). Z moimi 174 cm i przekrokiem 80 cm jestem na granicy rozmiaru S i M. Ku mojemu zdumieniu, rozmiar M pasuje idealnie, lepiej niż S. Geometria jest naprawdę bardzo wygodna.

O tym czy ci wygodnie przekonasz się po kilkuset kilometrach a nie dwóch minutach w sklepie. 

Cytat

Jednak od razu dało się odczuć niewygodne siodełko... Przy okazji oglądania tego Felta, zwróciłem uwagę na innego Felta - model Breed (w sklepie nie było modeli Broam). 

Siodełko to rzecz wymienna, nawet nie zakładaj, że fabryczne będzie docelowym. 

Jak rower ma być mało agresywny to broam a nie breed - chociaż obydwa wyścigówkami oczywiście nie są 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felt Breed znajdziesz tutaj taniej - link.

5500zł za Felta to moim zdaniem bardzo dobra cena.

Wysyłka z europejskiego magazynu, jedyny problem to to, że rower przychodzi w pudełku i nie jest całkowicie złożony. Oczywiście możesz go zanieść do serwisu gdzie Ci go złożą i wyregulują za opłatą. Dużo ludzi z peppera kupiło ten model, tutaj link do wątku i zdjęć roweru od nowych użytkowników - link

Plus Felta to nowy GRX 2x12. Na korzyść Kross'a przemawiają obręcze dtswiss 500.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podbijam założony przez siebie temat, choć wachlarz rozważanych rowerów jest teraz szerszy.

Dokonałem też pomiarów swojego ciała i wg najnowszych pomiarów mam 171-172 cm wzrostu, przekrok 78-79 cm, ważę 70 kg.  Dotychczas jeździłem MTB. Teraz szukam gravela (ew. szosy endurance). Geometria ma być mało agresywna. Rozumiem, że w uproszczeniu, taka geometria jest wtedy, gdy relacja stack/reach jest ponad 1,5. Cena - do ok. 7 K PLN za nowego. Zadbane używane także rozważam. 

W ramach swoich poszukiwań, obejrzałem i przejechałem się:

1. Unibike Geos (rozmiar 51) - był jednak raczej dla mnie za duży, a w sklepie nie było rozmiaru mniejszego (cena 6,5 K PLN po rabacie)

2. Felt Broam 30 (rozmiar 51/S) - wydawał się OK (cena 6 K PLN)

3. Felt VR 40, tzw. szosa+ (rozmiar S) - wydawał się OK (cena 4,4 K PLN)

4. Felt Breed 30 (rozmiar 51/S) - wydawał się OK, choć on ma geometrię bardziej agresywną niż Broam (cena 6,5 K PLN)

5. Kross Esker (gen 2) 5.0 i 6.0 (rozmiar 19/M) - wydawały się OK (cena 6 K PLN za 5.0 i niecałe 7 K za 6.0)

W necie znalazłem następujące oferty, które mnie zainteresowały:

1. Felt Broam 40 - geometria, jak w Broam 30 (cena 4,8 K PLN)

2. Ridley Kanzo Apex - jest teraz w promocji w jednym ze sklepów, ale obawiam się jego dość agresywnej geometrii (cena 4,9 K PLN)

3. Focus Atlas 6.7 - nowy na OLX (cena 5,9 K PLN)

4. Rose Blend - szosa na Tiagrze lub gravel na GRX (cena odpowiednio 1,2 K EUR lub 1,4 K EUR); zakup tylko w ich sklepie z terminem realizacji > 12 tygodni. Niemniej, poziom wykonania ramy tego roweru - przynajmniej na zdjęciach - robi naprawdę duże wrażenie.

5. Polecano mi (także na tym forum) Sensa Modena, ale w najmniejszym rozmiarze, S/R wynosi 1,49, więc chyba bardziej agresywnie niż zakładam. 

Z ww. obejrzanych na żywo i w necie najbardziej podobają mi się nowy Kross Esker i Rose Blend (schludny kokpit dzięki w pełni zintegrowanym linkom, szlifowane spawy, etc.). Szczególnie ramy Rose wydają się fantastycznie wykonane (te szlifowane spawy). 

Czy możecie coś podpowiedzieć? 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...