Skocz do zawartości

[Lakier] Starty lakier od pancerza. Da radę jakoś to naprawić/spolerować ?


Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciu widzę ostre przetarcia nad naklejką oraz białe przebarwienia/ślady na kalejce i pod nią. Jeśli chodzi o to nad naklejką i są one mocno wyczuwalne pod paznokciem, mają ostre poszarpane krawędzie (zrób zdjęcie telefonem i powiększ) , widac podkład to nic z tym nie zrobisz jeśli chodzi o zabawy detalingowe. Pozostaje kupić jakiś lakier pod kolor i zrobić zaprawkę przy użyciu pędzelka albo gąbki (toyota ma takie fajne lakiery zaprawkowe z aplikatorem na specjalnej gąbce). Ogólnie wg mnie- to musisz pokochać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo, k2 i te wszystkie tanie marketowe specyfiki- ryzyko, że porobisz swirle, a i tak tego nie usuniesz.  Jak jest to zmatowienie lakieru to pasta polerska to jakoś wyciągnie, jak lakier nawierzchniowy jest naruszony, masz przetarcia do podkładu to żadna pasta Tobie nie pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę dobrą radę - lakiernik. Jeździłem już z dwoma rowerami do lakiernika, żeby mógł "sczytać" kolor i dorobić zaprawkę. Drobny papier, odtłuszczacz i zamalowujesz. Jak wyschnie - naklejasz folię ochronną samochodową - na alle jest tego pełno - grubsze, cieńsze, na karoserię, na reflektory - i naklejasz. 

Jak nowe już nie będzie wyglądało, chyba że całość zlecisz lakiernikowi i wycieniuje Ci pół ramy; ja aż takim estetą nie jestem, rower ma jeździć.

Naklejki na ramę to jest jedna z pierwszych rzeczy, jaką robię przy nowym rowerze, potem jak z samochodem - każde obicie, otarcie boli aż machasz na to ręką i zabezpieczasz, żeby jakoś wyglądało albo korozja nie brała....

 

W jednym rowerze był problem, bo część elementów była lakierem fluorescencyjnym pokryta - mój lakiernik takich nie miesza, w dodatku powierzchnia była tak mała (tylne widełki), że pistolet nie mógł odczytać kodu. Szukałem więc lakieru na alle na chybił - trafił i za drugim zakupem nawet trafił. Polakierowałem sobie ubytki całkiem ładnie, pech chciał, że za mało starannie okleiłem papierem sekcje w innym kolorze i mam polakierowane nieco więcej, niż bym chciał :D Ale to rower do ciorania i pod sakwy więc trudno się mówi ;) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lubaxd Ja nie oddawałem ramy do lakiernika więc ceny lakierowania nie znam; źle się zresztą wyraziłem - to nie lakiernik a mieszalnia lakierów. Za taką najmniejszą porcję - chyba 50 ml płaciłem jakieś 30 zł - w plastikowym pojemniku bo chciałem pędzelkiem; spray pewnie kilka złotych drożej. Kilka złotych za papier ścierny.

Folię kupuję u tego sprzedawcy:

Folia Ochronna Połysk Progi Zderzaki 11x50cm J1 za 3,04 zł z Nędza - Allegro.pl - (6559901501)

Kupowałem tam ze 2 rodzaje folii - oklejam ranty maski w aucie i progi no i ramy w rowerach. Żeby nie było - okleiłem nowy rower a po 3 latach linka przetarła naklejkę i lakier więc trzeba to i tak kontrolować jak się dużo jeździ.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@spidelli Masz u mnie podwójnego kudosa - kupiłem dokładnie tę folię na spróbowanie i powiem ci to jeden z ładniej układających się produktów! A miałem i orakla i jakąś taśmę od M3 - żeby to się nie marszczyło to musiałem się naklnąć jak szewc. A tu za pierwszym razem powoli delikatnie i obkleiłem SPŁASZCZONĄ rurę. Inna sprawa - zobaczymy jak z trwałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...