Skocz do zawartości

[8000-9000zl] Karbonowa rama i 32mm czy aluminiowa i 35mm


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jestem gościem 190 wzrostu i 100kg wagi. Rozważam dwa rowery i nie mogę się zdecydować, stąd będę zobowiązany za wszelkie rady:
https://www.centrumrowerowe.pl/rower-szosowy-orbea-avant-h30-pd37204/?v_Id=205583
https://www.centrumrowerowe.pl/rower-szosowy-sensa-giulia-gf-pro-pd41757/?v_Id=227537

Rozważałem jeszcze Canyona Endurace, ale wątpliwa dostępność jest zniechęcająca.

Pytanie brzmi - lepiej wziąć Sensę z karbonową ramą i włożyć tam opony 32mm, czy lepiej postawić na aluminiową ramę (teoretycznie gorszy komfort), ale wrzucić wtedy opony 35mm.

Rower będę użytkował 65% asfalt, 25% drogi rowerowe z kostki, 10% płaskie etapy z ubitego szutru. Planuję jeździć też w okresie jesień/zima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup sobie Superiora x-road na karbonowej ramie gdzie wejdzie 40c i po temacie. Przynajmniej ja bym tak zrobił chcąc miec rower typu road+, którym latem jeździłbym po asfaltach , a zimą po leśnych szutrach. Wszystko zależy czego oczekujesz. Chcesz zjechać na szutry i po nich stale jeździć to road+ z oponami min.35c, a jeśli głównie asfalty i okazjonalny przejazd przez jakiś odcinek szutrowy to 32c z luzem da radę. Za te pieniedze karbon vs alu....tylko karbon. Mam jedno i drugie...parę szos na ramach karbonowych już miałem,  w szutrówce mam alu (sztycę na karbon to szybko wymieniałem) i najchętniej i najszybciej wymieniałbym szutrówkę z alu na karbona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to nawet bym nie patrzył na aluminium.

Wolałbym nawet trochę gorszy osprzęt, niż lepszy z aluminium.

Co do 35c w Avant. No niby wejdzie, ale przy 34c jest już ciasno. Jak założysz 35c z jakimkolwiek bieżnikiem, to będzie już zdecydowanie za ciasno w widelcu.

Inna sprawa, że według mnie, jeżeli na etapie zakupu wiesz że będziesz jeździł po szutrze, to ja bym szosy nie brał pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nie tyle, co będę jeździć po szutrze, bo nie jest to zupełnie celem, a wręcz chcę go uniknąć za wszelką cenę - ale w mojej okolicy kilka dojazdówek będzie prowadziło przez ubity szuter + kilka razy do roku może gdzieś wolna przejażdżka z żoną, więc nie demonizowałbym :)

Zerknąłem na Superiora - wygląda bardzo fajnie. Niestety znalazłem tylko w Centrum Rowerowym rocznik 2022, za to w dobrej cenie.

Edytowane przez SDeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazjonalnie po gładkim, ubitym szutrze to sobie można na 25c jeździć 

Cytat

Zerknąłem na Superiora - wygląda bardzo fajnie. Niestety znalazłem tylko w Centrum Rowerowym rocznik 2022, za to w dobrej cenie.

Rocznik nie ma żadnego znaczenia. Osprzęt który w nim jest produkują od 2015 do dzisiaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SDeba napisał:

Nie tyle, co będę jeździć po szutrze, bo nie jest to zupełnie celem, a wręcz chcę go uniknąć za wszelką cenę - ale w mojej okolicy kilka dojazdówek będzie prowadziło przez ubity szuter + kilka razy do roku może gdzieś wolna przejażdżka z żoną, więc nie demonizowałbym :)

Zerknąłem na Superiora - wygląda bardzo fajnie. Niestety znalazłem tylko w Centrum Rowerowym rocznik 2022, za to w dobrej cenie.

W takim przypadku bierz szosę. Przejedziesz, od tego się nie umiera. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SDeba napisał:

Nie tyle, co będę jeździć po szutrze, bo nie jest to zupełnie celem, a wręcz chcę go uniknąć za wszelką cenę - ale w mojej okolicy kilka dojazdówek będzie prowadziło przez ubity szuter + kilka razy do roku może gdzieś wolna przejażdżka z żoną, więc nie demonizowałbym :)

Zerknąłem na Superiora - wygląda bardzo fajnie. Niestety znalazłem tylko w Centrum Rowerowym rocznik 2022, za to w dobrej cenie.

Ten superior to fajny sprzęt i zbiera dobre opinie....a co do szosy, szutrów...wkręcisz sobie , że lecisz jakimś odcinkiem na Strade Bianche to zaraz będzie milej.😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...