Skocz do zawartości

[~4000] pierwsza szosa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym rozpocząć przygode z rowerami szosowymi. Chciałbym kupić raczej coś nowego w cenie wstępnie 4-5k - im taniej tym lepiej. Zależy mi na hamulcach hydraulicznych i sztywnych osiach z troche wygodniejszą geometrią, oczywiście jak na szose. Gdyby jeszcze rama miała jakiś ciekawszy wygląd niż po prostu pospawanych 8 rur to byłoby super. Rower do jazdy mocno amatorskiej dystanse ok. 30 km 2x w tyg. (187 cm, 130 kg - idzie w dół) Jaki osprzęt do tego, żeby był wytrzymały, mało awaryjny, nie musi być najlżejszy.

 

Ile trzeba liczyć na taki rower gdzie cena będzie odzwierciedlać jakość i spełni powyższe oczekiwania, czym się jeszcze kierować? Poszperałem troche na forum i z polecanych, jako król opłacalności przewija się sensa np. https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-disc-sle-105-2x12-2024/

 

z góry dzięki za pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no właśnie, po co? Jak ktoś szuka road+, którego zmianą opon można zmienić w lekką szutrówkę to spoko, ale jeśli ktoś tego nie planuje to wg mnie 28c w zupełności wystarczy. Dla mnie to złoty środek. Oczywiście jak ktoś ma serio bardzo kiepskie asfalty to warto rozważyć 30c lub 32c. Ja patrząc na swoje okolice i swoje trasy preferuje 28c. Jeśli chodzi o relację cena/osprzęt to ta Sensa to bardzo sensowna opcja. Felta wziąłbym (tzn. mi się nie podoba więc bym nie wziął😀) jeśli szukałbym roweru z opcją włożenia szerszych opon na sezon jesień/zima i zjechania na leśne szutry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Krypto.Szosowiec napisał:

Sensa mieści opony max 28c, co jest nieco absurdalne w takim rowerze.

Do roweru szosowego nie można założyć opony trekkingowej, skandal 😂😂😂

 

 

A co do tematu - jeśli ma być nowy to albo sensa albo felt https://www.centrumrowerowe.pl/rower-szosowy-felt-vr-40-pd38837/

Felt ma bardziej wyluzowaną geometrię ale stosunku jakość/cena sensa jest  bezkonkurencyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krypto.Szosowiec A skąd masz info że mieści max. 28mm? Bo z tego co ja się orientuję w wariancie na szczękach mieści 28mm. a na tarczach 32mm.

Edit: https://www.centrumrowerowe.pl/rower-szosowy-sensa-romagna-disc-tiagra-pd36384/ 

Cytat

Rower wygląda przyzwoicie. Jestem niemal zachwycony. Niemal, bo siodełko i kierownica mi zupełnie nie podpasowały. Może dla kogoś istotne będzie, że wejdą opony 32 mm, bo prześwit jest całkiem spory, a zostając przy 28 mm wejdą nawet pełne błotniki, choć nie obejdzie się bez kombinowania przy montażu, ale miejsca jest sporo. Przesiadłem się na Tiagrę z nastoletniej już grupy 105 (5600). Trochę zaskoczył mnie większy rozmiar klamkomanetek (w porównaniu do grupy 56005700). Całość okazała się jednak wygodniejsza. Pod względem kultury pracy jest znacznie lepiej, biorąc pod uwagę zwłaszcza lewą manetkę. Hamulce są świetne, co jest dla mnie o tyle istotne, że jeżdżę głównie w terenach górskich. Dla mnie to spory skok jakościowy. W okolicach 4000 zł nic lepszegociekawszego nie znalazłem.

 

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko zawodowcy wiedzieli że powyżej 28c to już nie szosa, to by w życiu nie założyli więcej 😉 A tak założyli Trekkingowe opony i jeżdżą bez sensu.

@keltu sprawdzałem na stronie producenta kilka dni temu.

@Mihau_ bo Endurance jak sama nazwa mówi, bardziej celuje w łagodniejszą jazdę, niż piłowanie wyników. Lepiej mieć więcej komfortu, kosztem minimalnego spadku osiągów. Także WEDŁUG MNIE ( to istotne), szosa Endurance, na tarczach z miejscem na 28c to nieco nieporozumienie w 2024 roku.

Zdradzę jeszcze tajemnicę: jak jest miejsce na 32c i wsadzi się 28c, to nic się nie dzieje ( ciężko uwierzyć, nie?). Za to jak tyłek zaczyna boleć i mysli się o szerszej oponie, to ciężko wepchać 32c jak miejsca jest na 28c.

A co do opon trekkingowych i AllRounderów, które szosą nie są. Canyon Ultimate mieści opony 33 mm. To też nie jest szosa? Co to jest w takim razie?

Niektórzy z Was kurczowo trzymają się tego 28c jak Świętości. Jeszcze z 10 lat temu, jeździło się na 23c i 25c, a na 28c patrzyło się jak na wymysł szatana.

W CentrumRowerowym jest jeszcze Lapierre i Superior w tym budżecie, no ale są jednak na napędzie Tiagra.

Edytowane przez Krypto.Szosowiec
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zaśmiecać kolejnego tematu rozkminami nt. opon. Chodzi tylko o to, żeby nie przekreślać roweru tylko dlatego, że pomieści opony max 28c, które wg mnie są wystarczające ( a jak się okazuje z opinii użytkownika wejdą szersze więc temat wyczerpany). Nikt się tu nie trzyma tego jak świętości...każdemu wg potrzeb jak to mówią. Użytkownik musi ocenić to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-gravel/checkpoint/checkpoint-slr/checkpoint-slr-6-axs/p/35293/?colorCode=yellow_bluedark

 

Takie ramy mi sie podobają, ale co to ma tyle kosztować w takim rowerze Aero też bardzo ładne, ale bez konkretnych pieniędzy nie podchodź. 

 

Btw, macie pomysły skąd wynaleźć jakąś niedrogą, ładną rame? Używka? Chińczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, gamestar napisał:

Btw, macie pomysły skąd wynaleźć jakąś niedrogą, ładną rame? Używka? Chińczyk?

Chiny. Mają fajne podróbki np. Speca Tarmaca, wygląda to bardzo ładnie. I nawet pomalują Ci tak jak chcesz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że Sensa ma ograniczenie dopuszczalnego obciążenia całkowitego dla rowerów szosowych do 100 kg

https://sensabikes.com/media/pdf/6a/6d/bf/Sensa_Road_EN_2018-03-Web.pdf

Strona 91

 

Giant ma limit obciążenia rowerów szosowych na poziomie 129 kg

https://static.giant-bicycles.com/Manuals/GIANTPolish_1628675294.pdf

Strona 31

Edytowane przez locomotiv12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mihau_ napisał:

No i co? Przecież rama się w pół nie złamie a nikt użytkownika ważył nie będzie 

To po co producenci rowerów to piszą?

Rama się nie złamie ale koła mogą się rozcentrować znacznie szybciej niż powinny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...