Skocz do zawartości

[Rama] pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jako, że jestem amatorem w tych sprawach pisze na forum by uzyskać pomoc w wyborze wielkości ramy. Mam na oku 2 rower. Największy problem to wielkość ramy, im więcej czytam tym większy mętlik mam w głowie. Rower ma służyć mi do rekreacyjnej jazdy po mieście i szutrowych drogach często z fotelikiem dziecięcym, czasem po lesie . Nie zamierzam się nim ścigać. Mam już rower trekkingowy ale teraz chciałbym zakupić mtb. Wpadły mi w oko dwa: Cube acid 2023 i cube attention 2023. Są w podobnej cenie. Wiem, że prawdopodobnie są, aż za dobre na moje potrzeby ale chciałbym właśnie kupić coś lepszego. Wedlug różnych opinii na mój wzrost 174/175 cm i przekrok 77/78 mierząc na boso powinienem wybrać rame w rozmiarze M, jednak spotkałem się z opinią , że do rekreacyjnej jazdy te rowery można spokojnie wybrać w rozmiarze L. Ile osób tyle opinii. W sklepach są dostępne konfiguratory i tak wychodzi mi rozmiar M, jednak oficjalny sklep Cube Polska ma rozpiskę odnośnie wzrostu i tu wychodzi rama L. Wiem , że najlepiej by było przymierzyć w sklepie, jednak nigdzie w okolicy nie mam możliwości dostania tego roweru i w gre wchodzi tylko zakup online. Stąd też prośba bardziej doświadczonych użytkowników o pomoc.

Cube_rowery_MTB.jpg

konfigurator.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z rowerami, które wybrałeś, sprawa wygląda tak, że są stosunkowo krótkie, ale przy tym nie najniższe (choć nie wiem, czy nowe modele nie mają większego slopingu, ale to też zależy od rozmiaru - im większy, tym spadek górnej rury mniejszy), więc przymiarka wskazana...

Cube nie podaje przekroku ?  Nie jestem pewny, czy na bikediscount nie podawali - jednak nie. Według mnie M.

Pozdrawiam z uniwersum Thorgala :icon_cool:

PS  dziwne, bo na wspomnianej stronie można się domyślać przekroku przy Acid : 76 cm dla ramy 18", i 79 dla 20 (nie ma wyraźnego oznaczenia w tabelce z geometrią, ale pojawiają się wymienione wartości) - jeśli tak jest, to rozmiar L odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...