Skocz do zawartości

[zapięcie] na wyprawy bikepackingowe


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam zapięcia na wyprawy i zastanawiam się czy kupować linkę zwijaną jak ta: https://www.centrumrowerowe.pl/linka-abus-rest-105-chr-pd33581/ lub jakiś 4mm łańcuch tej samej firmy. Ta linka to pewnie zwykłymi nożycami przeciąż się bez problemu da. Myślicie, że takiego łańcucha nożycami się nie ruszy? Nie planuje zostawiać roweru na długo ale są sytuacje, że trzeba niestety.

 

Macie jakieś patenty które stosujecie? Oczywiście z racji, że bikepackingowo to żadne ulocki czy inne warzące tony zapięcia nie wchodzą w grę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo długi wątek na ten temat tu na forum, wystarczy użyć wyszukiwarki - niby jest o czymś lekkim na wycieczki, żeby na chwilę wejść do sklepu  ale pod koniec skręca w kierunku dłuższych wypraw. Ta Twoja linka to taka, żeby właśnie ewentualnie na chwilę wejść do sklepu. Ja bym poszedł w jakieś markowe składane zapięcie

 

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rybak16 Kolega @Greg1 podrzucił obszerny temat o zapięciach-chwilówkach. Ja takie mam zawsze (no chyba, że zapomnę - jak Robert Górski umyć ręce ;) ).

Na wyprawy jednak zawsze dodatkowo zabieram coś solidnego - kiedyś właśnie u-locka z Dekla (jeździł w sakwie), teraz zmieniłem go na takiego składanego Abusa. Jest ciężki ale trudno zostawić na noc rower zapięty na cienką linkę na polu namiotowym czy to na werandzie domku czy nawet pod hotelem.

Abus (i pewnie wiele innych) ma możliwość mocowania w otwory na koszyk (ale kto poświęci bidon w takiej sytuacji) albo zapięcie na mocny rzep - u mnie idealnie pasuje pod koszykiem przypięty do ramy:

corcia.thumb.JPG.b991b33b0f9fd3ec269ed7500d53e92a.JPG

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rybak16 Pouczający film, wyspecjalizowany złodziej pokona każde zabezpieczenie, kwestia czasu i narzędzia. Myślisz, że tu chodzi o siłę uderzenia czy jednak uszkodzenie/wybicie trzpienia gwoździem z pistoletu?

Mój Abus to Bordo Lite 8055C  6055C i nie ma takiej gumowanej osłony tylko plastikową ale nie wiem, jakie skrywa niespodzianki...

 

Edit: I ja i moja żona widzimy tam 8055C ale Internet nie zna takowego, wyświetla 6055C :)

Lite i Mini Lite mają wg Abusa poziom 7/10...

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdym zapięciem można po prostu spiąć ze sobą dwa rowery. Pytasz sie o zabezpieczenie na chwilę pod sklepem, na noc na biwaku czy w bloku, czy w stojaku na pełnym ludzi deptaku? Na chwilę wystarczy cienka linka Abusa a na noc w bliku czy na parę godzin pod pracą raczej porządny U-Lock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbliżej prawdy jest coś co zabezpieczy rowery na biwaku na jakimś polu/schowku w bliżej nieokreślonej noclegowni itp.
Takie zabezpieczanie pewnie sprawdzi się też na jakimś rynku zostawiając rower przy okazji jakiegoś obiadu, czy się mylę?

To co? Tylko U-Lock i spinanie obu rowerów do siebie? Polecasz/Polecacie jakiś konkretny, który można by zapakować do sakwy ew. torby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U-Lock będzie najsolidniejszy i najpewnieszy. Oczywiście dobrej klasy U-Lock typu np. jakiś Onguard Pitbull czy coś w tym stylu. Ale U-Locki są ciężkie i jak np. woziłbym go przypiętego do ramy roweru po mieście i przypinał nim rower pod pracą czy na mieście a na pewno w jakiejś rowerowni w bloku czy na klatce to na dłuższe wyprawy raczej wybrałbym coś bardziej "mobilnego", coś pokroju jakiegoś zapięcia składanego, coś jak powyżej opisywany Abus Bordo i ja osobiście mam tego typu zapięcie, wożę je przypięte pod ramą, na dole, na wysokości mechanizmu korbowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...