Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam miejsc z w miarę stromymi podjazdami w Warszawie, żeby cokolwiek przyzwyczaić organizm do innego wysiłku, niż tego z płaskoziemia.

Agrykola to miejsce oczywiste. Wypadki, tłumy ludzi, zawodowcy ( ekhm...). Sama radość.

Obok jest ulica Belwederska, też z sensownym podjazdem, jest nieco spokojniej.

Ktoś jeszcze zna jakieś miejsca, żeby w miarę spokojnie pojeździć bez samochodów na tylnym kole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rower nie szosowy, to górskie warunki można ćwiczyć na kazoorce na Ursynowie. Raczej na ćwiczenie techniki podjazdu niż wytrzymałości, bo góra nie jest wielka, ale podjazd na wprost od zachodu to mocna próba. Drugie miejsce - jest betonowy podjazd na Górkę Szczęśliwicką. No ale ani jedno ani drugie nie dla szosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
21 minut temu, chrismel napisał:

Podjazdy ? W Warszawie ? Widzę że humorek dopisuje od rana :)

Podleśna, jest ścieżka rowerowa.

No już bez przesady 😉 Nie napisałem że chcę się wyćwiczyć do jazdy po górach, tylko żeby zmusić organizm do nieco innego wysiłku.

Agrykola jest całkiem spoko, ale żeby doszło do tragedii naprawdę nie trzeba dużo. We wtorek widziałem wypadek, w tamtym roku sam prawie miałem, bo ktoś mi wszedł mi przed rower, przechodząc w poprzek. W tamtym roku widziałem także faceta ze zdartą skóra na głowie, rękach i nogach.

Edytowane przez Krypto.Szosowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimowych miesiącach sporo jeżdżę po Agrykoli ale nawet wtedy bezpiecznie można to robić dopiero późnym wieczorem. To jest przede wszystkim deptak spacerowy, ludzie tam chodzą wyluzowani i ciężko im się dziwić. Poza tym zdarzają się wiewiórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, chrismel napisał:

W zimowych miesiącach sporo jeżdżę po Agrykoli ale nawet wtedy bezpiecznie można to robić dopiero późnym wieczorem. To jest przede wszystkim deptak spacerowy, ludzie tam chodzą wyluzowani i ciężko im się dziwić. Poza tym zdarzają się wiewiórki.

Zgadzam się i równocześnie nie zgadzam.

Niech sobie chodzą, ale niektórzy zapominają że są też inni ludzie dookoła. No i jakby nie patrzyć, to jest nadal ulica z wyznaczonym DDR, a nie ścieżka w środku parku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretensję można mieć ale realia są takie jakie są. Jest sporo knajp dookoła, ludzie często chodzą na rauszu. Winę za wszystkie takie sytuacje ponoszą przede wszystkim urzędnicy bez wyobraźni którzy ciągle traktują rower jako coś na czym się porusza 10 km/h w niedzielę z dziećmi a nie środek lokomocji. Dlatego wkurza mnie permanentne łączenie ruchu pieszego i rowerowego. Takie jak choćby nowa kładka przez Wisłę. Po stronie praskiej już 2 razy widziałem karetkę a jest to stosunkowo nowy obiekt i wcale nie jeżdżę tam bardzo często. Na Agrykoli bez trudu i bez pedałowania można mieć 40-50 km/h a ścieżki rowerowe są poprowadzone pomiędzy chodnikami po obu stronach i środkową spacerową częścią. Więc wypadki były i będą.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak na szosę, to można jeszcze dorzucić Karową i Mostową na Nowym Mieście - oczywiście nie dla każdego, bo nierówno, ale były tam organizowane wyścigi, więc... ;)

Jak Belwederska, to i Spacerowa, Myśliwiecka, Dolna, Al. Wilanowska, a jak Tamka, to i Książęca - o odpowiedniej porze dnia i tygodnia ruch pewnie niewielki.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na południe od Warszawy, wzdłuż skarpy wiślanej można znaleźć krótkie, strome hopki.

Mały ruch samochodowy:

PodgóraCzerskGóra Kalwaria - Aleja WyzwoleniaGóra Kalwaria - LipkowskaWólka DworskaSłomczyn, Słomczyn - BaczyńskiegoCzaplinOboryKawęczyn - skarpa

 

Większy ruch samochodowy

BrześcieWólka ZałęskaRosnowskiegoDębe od zapory

 

Jest jeszcze mały bonus na Toruńskiej: https://www.strava.com/segments/10775064

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...