Skocz do zawartości

[Opony] Ciśnienie na mleku dla opony Pathfinder Pro 2BR 700x42


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Zamówiłem gravela i pierwsze co zamierzam zrobić to zalać oponki Pathfinder Pro 2BR 700x42 mlekiem. Wertuje internet, czytam, oglądam i brakuje mi następujacych informacji. Po pierwsze ile barów pchać do takich zalanych opon. Czy standardowe 2.0 przód 2.2 tył sprawdzi się przy wadze około 85kg. Drugie pytanie. Jak często dolewacie mleka, po czym stwierdzacie, ze należy uzupełnić?

 

Z góry dziękuje! Szerokości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie dobierasz do własnych preferencji. Nikt Ci nie powie, ile będzie dla Ciebie dobrze. Jedni lubią jeździć na twardych oponach, bo nie cierpią efektu "pływania" na niskim ciśnieniu, innym to nie przeszkadza i wolą nieco lepszą trakcję.

Ja mleka dolewam...jak sobie przypomnę. :)) Generalnie w MTB zaglądam do kół chyba tylko w razie awarii lub wymiany opon, 2-3 razy w roku, zazwyczaj coś tam jeszcze pływa.
Zakładając, że używasz jakiegoś standardowego uszczelniacza, odchylenie rantu opony i sprawdzenie jego stanu wewnątrz co 2 miesiące w zupełności wystarczy.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator da ogólne pojęcie

https://silca.cc/pages/pro-tire-pressure-calculator

https://axs.sram.com/guides/tire/pressure

Nie konieczni musie się zgadzać z Twoimi preferencjami, ja daje trochę więcej bo tak mi się lepiej jedzie

 

Mleko zależy od mleka, temperatur, jedno wyschnie po 3 tygodniach inne po 6 miesiącach. Zalecenia producenta są jakimś tam punktem wyjścia. 

Edytowane przez ernorator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedz i kalkulatory! Już mam jakiś punkt odniesienia. Zdaje sobie sprawę, ze ciśnienie to kwestia indywidualna i wyjdzie w praniu ale po prostu nie miałem styczności z systemem wczesniej i nie chciałbym na początku nabić za mocno żeby strzeliła na pierwszej trasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do mleka - wiele zależy od mleka, opony i warunków przechowywania. Jak pisano powyżej - sprawdzenie co 2 miesiące to spoko, a może się okazać, że starczy rzadziej. Nam starcza raz na sezon (i tylne gumy też tyle wytrzymują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...