Skocz do zawartości

[szosa rama] Lapierre xelius / trek emonda


apacznt

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od pewnego czasu szukam lepszego roweru szosowego. Jeździłem ostatnio na emondzie i pod względem geometrii była OK. Dzisiaj w sklepie internetowym zarezerwowałem sobie Lapierra xeliusa. Doradziłby mi ktoś czy jest przepaść pomiędzy tymi rowerami pod względem agresywności(leżenia) na nim? O treku czytałem, że  geometria ramy 1.5H jest trochę wygodniejsza zaś o lapierre że jest bardzo agresywna.  Mam 176cm wzrostu i 86cm noge, rozmiar jaki zarezerwowałem to M`ka, boje się że będe za bardzo leżał. Czy rama tego lapierra jest rzeczywiście bardzo agresywna?

lap.PNG

Edytowane przez apacznt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Doradziłby mi ktoś czy jest przepaść pomiędzy tymi rowerami pod względem agresywności(leżenia) na nim?

Pomijalne różnice stack, kilka milimetrów, do zniwelowania mostkiem.

Cytat

Mam 176cm wzrostu i 86cm noge

Żadnego z nich bym nie kupił. Jeśli to prawidłowo zmierzyłeś to z tymi proporcjami na rowerze endurance będziesz miał agresywną pozycję a na tym lapierre czy emondzie to praktycznie jak zawodowiec na tdf.

Edytowane przez Mihau_
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe zdjęcie ale odkopałem żeby ci zobrazować.

Mam 185 wzrostu i 86 przekroku. Na fotce mój stary rower, cube attain sl w rozmiarze 56.

Przekrok masz taki sam więc siodełko miałbyś na tej samej wysokości. Cube ma stack 591, lapierre zgodnie z tabelą jaką wrzuciłeś 538 (emonda 541). Siodełko na tym samym poziomie, kierownica ~5 cm niżej 😂 Sory, tak się jeździć nie da i przymiarka raczej nie jest potrzebna żeby to stwierdzić

DSC_6149_Easy-Resize.com.jpg

Na czym w ogóle teraz jeździsz?

Edytowane przez Mihau_
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na zdjęciu to ja coś podobnego mam teraz w rowerze i niżej już bym nie chciał.

Jeżdżę na canyonie ultimate z 2015r rozmiar M (56).Wymieniłem mostek na 70mm (orginalnie chyba 90mm) z kątem nachylenia 7stopni, bo wydawał mi się za duży. Teraz jest w miarę ok ,ale ręce i kark mi sztywnieją , dlatego szukam czegoś innego, a najlepiej jakby to było połączenie wyścigowego roweru z wyższą główką, bez "amortyzowanych" udogodnień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak jak na zdjęciu to ja coś podobnego mam teraz w rowerze i niżej już bym nie chciał.

To przecież jak weźmiesz emondę/lapierre to kierownica będzie niżej o jakieś 2,5cm

 

 

Ile chcesz na ten nowy rower wydać?

 

o tym bym poważnie pomyślał https://www.rosebikes.pl/rose-reveal-04-105-di2-2722257?product_shape=orange+utan

no i canyon endurace jeśli da się go kupić w ogóle teraz

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Tak 12tysięcy, może troche więcej. Rose fajny, te canyony średnio mi się podobają. Tylko teraz pytanie, w canyonie jestem pomiędzy rozmiarami, lepiej wziąć większy, żeby kierownica była wyżej czy mniejszy, żeby był krótszy? W rose wydaje mi się, że rama 55 ale zaś według nogi wychodzi 57.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...