Skocz do zawartości

[gravel] Wygodny gravel – 70% szutry, dukty / 30% asfalt


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Pytanie do osob jeżdżących gravelami.

Kupiłem taniego gravela i tak sie "wciągnąłem", że chce lepszego :)

Jeżdzę głownie po lesie, w terenie, sporo szutrów / duktów, asflat raczej jako dojazdówka, albo część trasy
(za rady "kup mtb" dziękuję bardzo – już mam;)

Nie skłaniam się na jakiś konkretny model, ale mam jakieś tam założenia.
- w miarę wygodna pozycja (nie "sportowa")
- hydraulika + naped 2x10 / 2x11 (czyli GRX - to raczej must have, bo mam zamiar zabierać go na górskie szutry) 
- sztywne osie
- widelec carbon, mieszczący opone 700 / 45c
- normalny kokpit (nie zintegrowany), zebym ew mogl sobie mostek wymienic
- dostępny rozm M i fajny kolor (nie czarny) to już w ogóle byłoby coś :)

Myślalem o Focus Atlas 6.7 (ten szary, z '23, z normalnym mostkiem, nie Acrosem), Felt Broam 30, Orbea Terra (drogo:), Rose Backroad AL (troche drogo i kable w mostku)
(Krossa wolabym jednak unikać)

Moze ktos miałby jakies propozycje jeszcze? Mogą byc jakies "mniej popularne" marki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Serbi napisał:

Myślalem o Focus Atlas 6.7 (ten szary, z '23, z normalnym mostkiem, nie Acrosem),

Tam jest jeszcze przednia oś "mało normalna" 

 

 

Za 9k to już masz do wyboru do koloru. Gdybyś nie odrzucał krossa to byłaby karbonowa rama 

Popatrz na ridley fenix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mihau_ napisał:

Tam jest jeszcze przednia oś "mało normalna" 

 

 

Za 9k to już masz do wyboru do koloru. Gdybyś nie odrzucał krossa to byłaby karbonowa rama 

Popatrz na ridley fenix

Krossa jakos nie odrzucam, mialem mtb Kross'a, i moze dlatego jakos tak mi sie "na oko" gravele Krossa nie podobają.
Te 9k to juz max maxów, i wolalbym coś taniej - nie spieszy mi też jakos i może przejezdze sobie na tym moim druciaku do konca sezonu
i sie zaczaję na jakąś okazję na BlackFriday - robie rozeznanie rynku, bo mało o gravelach wiem

Ta oś w Focusie to jest podobno normalny rozmiar, ale z dodanymi endcap'ami tylko (ale nie wiem na pewno, słyszalem tylko w sklepie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mihau_ napisał:

/../ Gdybyś nie odrzucał krossa to byłaby karbonowa rama /.../

Myślisz, ze to dobra okazja?

https://pgbikes.pl/kross-esker/2610-8339-rower-kross-esker-60-2024.html#/720-rozmiary_ram-m_19_28_170_177_cm_wzrostu_/724-atrybuty_kolory-khaki_zielony_polysk

Teraz, Greg1 napisał:

Brałbym od ręki (bo żółty:))) ale nie ma mojego rozmiaru (55)

Szukalem po necie, ale Felty słabo dostępne - nic nie umiałem znależć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale to alu jest, karbon się do 7.0 zaczyna.

A nawet jak za aluminium to cena spoko względem specyfikacji + te ich nowe ramy naprawdę bardzo ładnie wykonane są

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra, to moze ktos podpowie, zanim rzuce monetą ;)

Kross Esker 6.0 2024 czy Focus Atlas 6.7 2022 (szary)? Oba w podobnej, b. dobrej cenie

Kół nie mam zamiaru wymieniać, ale pewnie będę chciał zmienić kasete na coś z większą ostatnią koronką (w góry)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem eskera 5.0 2024, wymieniłem w nim korbe, kasete i kierownicę. Bardzo wygodna pozycja, wczoraj pokręciłem 45km. Opony WTB 45mm na asfalcie naprawdę świetne. Dotychczas jeździłem na mtb oraz szosie karbonowej, która jest 2,5 razy droższa od tego eskera. Nie spodziewałem się, że ten rower będzie tak wygodny. Ustawiłem go jedynie pod siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ernorator napisał:

Na co zmieniłeś korbę i kasetę?

Korbę zmieniłem na GRX FC-RX600, kaseta Deore CS-M4100 11-42T, kierownica Zipp Service Course 70 XPLR, suport BB-RS501 i dorzuciłem chińską sztycę karbonowa z Toseek'a.

 

Edytowane przez Zuchu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...