Skocz do zawartości

[17 tys.zł] Który? E-Cristy 90P czy Focus Aventura2 6.8 LOW


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, leotdipl napisał:

Ja nie poruszałem tematu Beskidy (LASSAR71). Jak zamierzam korzystać z elektryka - napisałem to już powyżej.

To jak będzie to zobaczysz jak kupisz. Na razie to jest na obrazie jak to mawia czasem moja matka. Jak się czegoś nie ma, nie ma się z tym żadnego doświadczenia to zawsze pierwszy zakup nie musi być w pewnych kwestiach istotny albo trafiony czytaj wymiana kasety, opon, ... Ja bym się jednak skupił jak już na konkretnym zastosowaniu roweru, jakości marki, silniku potencjalnie gwarancji. Informacje o dużych blatach w kasecie już masz i nie ma sensu tego drążyć. Moda robi siekę we łbach marketingowców i dają ludziom potem kasety czy w ogóle napędy dedykowane do tylko i wyłącznie elektryków klasy enduro. Nawet zębatki na korbie Narrow wide zupełnie nie potrzebujesz. Ecobike jest tu wybitnie wyjątkiem gdzie dają coś najbliższego i adekwatnego do takie zwykłej turystycznej jazdy.  

Masz problemy z plecami ok ale nie wiesz absolutnie nic co do pozycji, samej jazdy i tak dalej. Tym bardziej, że jak pisałem elektryk wręcz połyka kilometry a co za tym idzie i mniej się meczysz w każdym aspekcie. Za to daje opcję pomnożenia spędzonych godzin na rowerze i zwiedzania terenu. Nie ukrywam, że wdaję się w dyskusję tylko dlatego, że znam tą Koskową i okolicę i zwyczajnie moim zdaniem robisz błąd kupując coś co w sumie w jeżdzie jest trekingiem. Plecy czy operacja nie są tu żadnym argumentem bo nie Ty jeden i ostatni a widuję choćby u Słowaków sporo ludzi po prostu na MTB dużo wyżej i bynajmniej nie w jakimś trudnym terenie. Zwykłe szutry, górskie drogi jakiś łatwiejszy szlak. Wiec na bank jest wygodnie. Kończąc ja bym jednak jak już Ecobike'a po uwagę bierzesz to skierował uwagę na RX 500 SUV lub odpowiedniki u konkurencji. 

Edytowane przez Tyfon79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przejechałem się testowo - krótko Ecobikiem SUV. Bardzo mi się podoba. Najważniejsze. Bardzo dobrze mi się siedziało, i jechało na ramie 19". Jest właściwa dla mnie. Akurat. Jechałem tylko w trybie Auto. Tryb i sam rower zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Jakość wykonania wręcz wzorowa (nie widać w ogóle spawów, poprowadzenie przewodów, wyświetlacz kolorowy Panasonic, koła opony, oświetlenie, i hamulce - MT410 itd.). Szkoda tylko, że brak blokady amorka AIR z kierownicy (jest na samym amorku).

 

Ja nie będę jeździł tak jak większość - często i wiele po górach. To będzie 1 epizod w roku (wjechać i zjechać) - to do @TYFON79. To samo nad morzem. Większość czasu to okolice zamieszkania - płasko. Wracam w ten sposób do wrażeń z jazdy, gdyż naprawdę rower podoba mi się, a co najważniejsze bardzo dobrze mi się siedziało i jechało. Powtarzam się. Wiem. 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leotdipl napisał:

Ja nie będę jeździł tak jak większość - często i wiele po górach. To będzie 1 epizod w roku (wjechać i zjechać) - to do @TYFON79. To samo nad morzem. Większość czasu to okolice zamieszkania - płasko. 

No to zmienia postać rzeczy. Ja sądziłem, że ty tam masz jakiś znajomych koło tej Bogdanówki albo chatkę czy inną daczę. W takim razie ten Ecobike co to go zaproponowałeś będzie idealny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tyfon79 napisał:

Przy bardzo mocnym elektryku jak choćby ten Ecobike nie ma żądnego znaczenia czy blat z przodu to będzie nawet 42 zęby. Zacznijcie jak już doradzacie ogarniać o jakich rowerach jest rozmowa. Temat nie dotyczy fulla czy innego MTB. 50 zębów na kasecie i oponkach 2,25" na Beskidy... 

yyyy tak. Wróciłem do mojego wpisu. Jest tam dokładnie opisane jak dobrać jakie przełożenia do jakiego typu jazdy. Więc uważam, że to jest świetna rada. Jeśli ktoś umie analitycznie ją przeanalizować. Gorzej jak nie wie czego chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, marcina napisał:

Amortyzator blokujesz, aby siła jaką wciskasz w pedały nie była wytracana na uginającym się amortyzatorze. Mając wspomaganie elektryczne to przestaje mieć znaczenie.

Rozwinę jeszcze:

Większa prędkość i dłuższe dystanse powodują, że lepiej mieć z przodu amortyzację.

Edytowane przez spiwor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2024 o 20:29, leotdipl napisał:

Dzisiaj przejechałem się testowo - krótko Ecobikiem SUV. Bardzo mi się podoba. Najważniejsze. Bardzo dobrze mi się siedziało, i jechało na ramie 19". Jest właściwa dla mnie. Akurat. Jechałem tylko w trybie Auto. Tryb i sam rower zrobił na mnie pozytywne wrażenie. 

A żona zrobiła kilka rundek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...