Skocz do zawartości

[Licznik] Czy istnieją liczniki rowerowe z oksymetrem


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Wydawałoby się, że to taka normalna rzecz, ale jakoś nie widzę na necie poiza chińczykiem za 600 zł. Czy znacie jakieś liczniki rowerowe z pomiarem saturacji (oksymetr)? Widuję z pulometrem, ale nie jestem wyczynowcem i nie jest to dla mnie specjalnie przydatne. Natomiast używam roweru w formie rehabilitacji po usunięciu płuca i ważne są dla mnie zmiany w nasyceniu krwi tlenem.

Ewentualnie może to być jakiś sprzęt, który nie jest licznikiem, a można go przystosować do zawieszenia na kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież autor szuka czegoś co mierzy nasycenie tlenem, a nie puls.

Mój zegarek Garmina ma tę funkcję, ale pomiar trwa makabrycznie długo, ręka musi być nieruchoma, a pomiar jest taki sobie.

Nie jestem pewny, czy istnieje urządzenie które dobrze to mierzy podczas wysiłku. Jest to jednak dość skomplikowany proces.

Edytowane przez Krypto.Szosowiec
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki, Krypto, za konkrety. Może w czasie wysiłku się nie mierzy, bo musi być powód dla którego to nie jest pospolite. Cóż, pozostanę przy zwykłym pulsokmetrze - oczywiście po zatrzymaniu się, bo nie chcę narażać siebie ani innych.

Rozumiem, że ta funkcja pomiaru natlenienia krwi nie jest szczególnie dobra u Ciebie, ale mimo wszystko powiesz mi jaki to dokładnie model?

Jeszcze raz dzięki, szerokiej drogi i wąskich opon!

Edytowane przez krzysiu77
interpunkcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin Forerunner 245. Musisz popatrzyć, bo w Garminie jest to dość popularna funkcja.

Zrobiłem przed chwilą test, puściłem kilka razy pomiar, nie ruszając się nawet z miejsca:

1. 95%

2. 97%

3. 95%

4. 95%

Od momentu kliknięcia, do rozpoczęcia pomiaru minęło około 4 sekundy. Sam pomiar to 15 sekund.

Jeżeli chcesz się zatrzymać, zmierzyć i jechać dalej, to taki zegarek na pewno będzie dużo wygodniejszy, niż to urządzenie przyczepiane do palca. Musisz poczytać, bo może wyższe modele mają to inaczej rozwiązane i są w stanie odczytywać stan szybciej/ częściej/ automatycznie.

Tak jak napisał @Wojcio, poczytaj. Link poniżej:

https://suport.garmin.com/pl-PL/?faq=SK2Y9a9aBp5D6n4sXmPBG7

Edytowane przez Krypto.Szosowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin  Forerunner 955 , 965  , Fenix , Epix , itp. mierzą   na życzenie , non stop i w trybie snu. Mało tego ,  potrafią po nauce  (około miesiąc uczą się Twojego organizmu) określać twoją wydolność i wieeeeele 😉 więcej parametrów. Czym więcej czujników i danych do wykarmienia Garmina  tym precyzyjniejszy obraz co w danym momencie reprezentujesz.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...