Skocz do zawartości

[Aplikacja] Śledzenie zużycia komponentów


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szubkam sposobu na śledzenie zużywania się komponentów. Czasami ludzie piszą, ten łańcuch przejechał 4000, te stery wytrzymały xx km. Znacie coś do śledzenia? Np amor muszę serwisować co 50h (dolne golenie). Szukam sposobu by wiedzieć kiedy przejadę te 50h. Mam 3 rowery użytkowane z różną częstotliwością. Chciałem sobie zapisywać kiedy robię jakiś serwis a co do czasu czy kilometrów polegać na garminie bo tam można wrzucić kilka rowerów ale raporty garmina to jakiś żart (nie mają dość prostych w zaimplementowaniu filtrów - chyba, że są a ja ich nie znalazłem :) ) Znacie jakąś apke, która by mi pomogła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz sobie po prostu zapisywać w jakimś elektronicznym arkuszu? Ja sobie taki zrobiłem w Arkuszach Google, mam dostęp z każdego urządzenia. Wymieniając jakąś część, robiąc serwis czy cokolwiek innego przy rowerach zwyczajnie sobie wpisuję datę, stan licznika na dany dzień wyciągnięty z podsumowań Garmina i zakres wykonywanych czynności. Tam już sobie możesz zakładać filtry jakie tylko Ci się podoba.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JWO napisał:

Ja uzywalem Garmina. Ustawiasz limit i dostajesz powiadomienie nawet na emaila. Wiekszym problemem jest uzywanie kilku rowerow i przydzielenie do nich czesci.

Ale to wpisujesz do niego każdy podzespół osobno?

 

@TheJW

Myślałem o arkuszu ale właśnie chciałem to połączyć z garminem, a w arkuszu tylko datę wpisywać. Jak będę wpisywał przebieg to w sumie powinno wystarczyć. Jedyny brak jest taki, że godzinowo do amorka nie będę znał wartości bo nie mam nic co by mi podsumowało. Garmin tylko przebieg pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić na kilka sposobów. 

1. Strava 

W ustawieniach w zakładce My Gear dodajesz rower.

strava.jpg.7a78423ad2d70871737f847172477046.jpg

Następnie dla tego roweru możesz dodać komponenty. 

strava-2.thumb.jpg.68028977869c1fa811bb9f31d6bbdd22.jpg

Działa to fajnie i liczy dobrze. 

2. Garmin 

Jak masz Garmina to to na platformie Connect dodajesz rower i kolejne części, które chcesz śledzić. Niestety nie jest to takie fajnie zrobione jak w Stravie. 

garmin.jpg.937124fbb66493a01c4f539b2f11976a.jpg

3. ProBikeGarage - https://www.probikegarage.com/

To prawdziwy killer! Łączysz to z kontem strava. Z tego miejsca pobierasz info o aktywnościach. W ramach aplikacji Dodajesz rower i komponenty. Możesz to ładnie grupować. Na przykład dodajesz sobie kolor i w ramach tej grupy dodajesz np. piastę, oponę, etc. Dla komponentów można ustawić interwały serwisowe. Aplikacja monituje, jak masz jakiś serwis wykonać. Jest spora baza komponentów i interwałów serwisowych. Dostępne są wersje dla Androida i iOS. Działa nawet z darmową Stravą. Można wygodnie wycofywać i wprowadzać komponenty np. przy rotowaniu łańcucha. To też liczy czas pracy danego komponentu co ma znaczenie np. w amorku. Oczywiście można dodać kilka rowerów. Strava przy odpowiedniej konfiguracji popranie rozpoznaje rowery, a więc do tej aplikacji aktywności też są poprawnie naliczane.

Jak dla mnie najlepsza aplikacja do tego celu! @rybak16 zdecydowanie warte uwagi. Raz wykonasz pracę potem wszystko śmiga samo. 

 

Edytowane przez Eathan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, rybak16 napisał:

Ale to wpisujesz do niego każdy podzespół osobno?

Tak. Ustawiasz Gear type na other i dodajesz do cycling. Jest tam jednak limit tylko w kilometrach. Poza tym jak uzywsz kilku rowerow to trzeba wylaczac.

Ja uzywalem tego do rotacji lancuchami, ale mialem wtedy jeden rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin jest najmniej ciekawy bo zarządzanie tym i ustawianie sprzętów co jazdę to byłaby masakra. Wiesz może czy da się zmusić strave do zaciągania danych o rowerze z garmina? Czy po każdej jeździe będę musiał wchodzić i ustawiać ręcznie rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rybak16 bez problemu strava przypisuje aktywności do konkretnego roweru. Na Garminie mam 2 profile dla dwóch różnych rowerów. Na stravie dodaję 2 rowery. Po typie aktywności ładnie to przypisuje. Na Stravie można dodać dla każdego roweru dowolną liczbę elementów składowych tak jak pokazałem powyżej. Tylko, że Strava nie liczy czasu a jedynie przebiegi. Jeżeli chcesz mieć dodatkowo czas i SPORO innych fajnych rzeczy to polecam 3 opisany sposób, czyli aplikację ProBikeGarage, która pobiera dane o aktywności ze Stravy, ale potrafi uwzględnić przebieg godzinowy poza kilometrowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rybak16 robisz tak. W Garminie w ustawieniu profilu masz Typ jazdy. Ustawisz kolarstwo szutrowe. Zapisujesz. Na Stravie w edycji roweru masz Default sport i tutaj dajesz Gravel Ride. Drugi rower ustawiasz np. pod MTB. No i potem w zależności od wybranego na Garminie profilu po synchro ze Stravą masz odpowiednio powiązany rower. Działa to bardzo dobrze. Co ciekawe mimo instrukcji zdaje się @pecio nie pokonałem zmuszenia by automatycznie Garmin wiązał rower z aktywnością. Ostatecznie ustawiłem domyślny rower jako ten na którym częściej jadę. Jak używam drugiego to zmieniam ręcznie. Za to Strava działa perfekt! 

Jak już pokonasz wiązanie aktywności na stravie to potem aplikacja - łączysz z kontem Strava i działasz.

strava.jpg

20240710_103743.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eathan bo co aktualizacja  softu układowego  oraz Connecta  to sie wszystko zmienia jak w kalejdoskopie. Kiedyś było można to fajnie zrobić  teraz olałem sprawę . Pisałem nawet do Garmina w tej sprawie  to stwierdzili ,że jest dobrze  i tak ma być 😁.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rybak16 Tobie już raczej nie pomogę, bo sprzęt już masz ale u Polara można każdy rower przypisać do innego profilu, np. Kolarstwo, Kolarstwo szosowe, Kolarstwo górskie czy Rower stacjonarny.

Można potem generować proste statystyki dla każdego profilu w okresach tydzień, miesiąc i rok, np.:

image.thumb.png.2e0de2c234cc692412b5bfee6baf6f49.png

 

Mamy i przebieg i czas.

Można dodawać notatki przy każdej aktywności, np. "wymiana łańcucha" ale tego filtr już nie uwzględni i trzeba będzie trochę pokombinować z ustaleniem czasu/przebiegu.

 

No i co by złego o Polarze nie powiedzieć, to nie wywalają filozofii przy każdej aktualizacji ;) 

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...