Skocz do zawartości

[Hamulce do Diamant Deluxe 247, Alfine 11] BL-MT200 czy BL-M4100 / BR-MT410


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem tu nowy. 

Pojawił się wyciek z zacisku tylnego w fabrycznych hamulcach. Nie wiem, co to za hamulce. Na zaciskach jest napis POWER i jakieś numery, jak na załączonych zdjęciach. Klamki też bez oznaczeń.

Hamulce zamierzam wymienić na Shimano. 

Pytanie do znawców: MT200 (Altus) wystarczą, czy dołożyć 50zł do Deore? 

Na znanym portalu aukcyjnym komplet przód+tył MT200 kosztuje 151zł, a komplet przód+tył tych Deore najtaniej za 199zł, czyli różnica w cenie niewielka.

Czy dużo lepsze (bardziej mi chodzi o trwałość i bezawaryjność) są te z serii Deore?

Rower trekkingowy, jazda po mieście, sporadycznie w terenie, bez szaleństw, raczej spokojna.

Z góry dziękuję za odpowiedzi /doradzenie w zakupie.    

 

 

klamka.jpg

numery na zacisku.jpg

napis na zacisku.jpg

wyciek.jpg

Edytowane przez adama46
uzupełnienie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy linki przejdą, ale spróbuję.

 

Altus:

https://allegro.pl/oferta/hamulce-tarczowe-shimano-bl-mt200-zestaw-komplet-14859996996

 

Deore:

https://allegro.pl/oferta/hamulce-tarczowe-shimano-bl-m4100-br-mt410-zestaw-komplet-15171328595

 

Przeglądając internet dowiedziałem się, że do tych rowerów [Diamant Trek 247 Deluxe z 11-biegową przekładnią Alfine w tylnej piaście] fabrycznie montowane były MT200.

Ale w innych rowerach z taką przekładnią i paskiem Gates montowali też Shimano Deore T6000. 

Hamulce, które mam obecnie (czy ktoś je zidentyfikował, co to za firma POWER ???) nie do końca pasują do manetki Alfine 11. Chciałbym lekko zmienić kąt zamocowania prawej klamki, ale się nie da, bo koliduje z manetką. Mam nadzieję, że Shimano nie będą kolidować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady /odpowiedzi. Kupię zatem Shimano MT200 z linku powyżej.

Pytanie, czy to, iż hamulce są bez pudełka oznacza, że są to jakieś niepełnowartościowe produkty, np nie przeszły kontroli jakości, etc?

Pytanie 2: czy komuś udało się zidentyfikować, co to są te POWERy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak pudełka oznacza że hamulce są z zamówień o dużej ilości, zamawiane np przez sklepy jako towar do wykonywania usług serwisowych - warsztat nie potrzebuje opakowań detalicznych. Tego typu produkty mogą też pochodzić z montowni i fabryk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...