Skocz do zawartości

[Piasta] do Triban RC100


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam rower Triban RC100. Od pewnego czasu mam mocne bicie na tylnym kole. Rower ma lekko ponad 2 lata i przejechane 2500km.
Podczas pedałowania cała kaseta mocno faluje, a ja czuję jakby bok łańcucha ocierał o bok zębów kasety. Ostatnio byłem w serwisie i na szybko stwierdzili, że do wymiany jest cała piasta koła. Co lepiej wymienić samą piastę (na jaką?) czy całe koło (na jakie?).... W serwisie stwierdzili, że lepiej całe koło, bo w tym modelu te piasty to no name i często to występuję. Dodatkowo fabrycznie mam zainstalowane 2 podkładki dystansowe. Zmieniłem kasetę z fabrycznej Microsfit na Shimano CN-HG200 i nity w kasecie nie pokrywają się z otworami na podkładkach dystansowych przez co nie da się kasety równo dokręcić. Na jaki model podkładek muszę je wymienić? Są jakieś uniwersalne podkładki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podczas pedałowania cała kaseta mocno faluje, a ja czuję jakby bok łańcucha ocierał o bok zębów kasety.

Falowanie to zupełnie normalna sprawa w tanich piastach, nic ci tam nie ociera

Cytat

Dodatkowo fabrycznie mam zainstalowane 2 podkładki dystansowe. Zmieniłem kasetę z fabrycznej Microsfit na Shimano CN-HG200 i nity w kasecie nie pokrywają się z otworami na podkładkach dystansowych przez co nie da się kasety równo dokręcić. Na jaki model podkładek muszę je wymienić? Są jakieś uniwersalne podkładki?

Jakie znowu podkładki dystansowe? Jakie nity się nie zgrywają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to spróbuj zajeździć tą kasetę i koło, a potem kup po prostu nowe porządne koło. Te koła z Deca to budżetowe najtańsze modele, nie ma najmniejszego sensu bawić się w wymianę piasty czy ich upgrade

Jedyny problem w tym że kół pod hamulce szczękowe szosowe jest coraz mniejszy wybór, więksi producenci juz dawno postawili na tarcze.

Edytowane przez Martinus_vm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mihau_ napisał:

Ale durne. Ja bym to spiłował. I powinna tam iść jedna podkładka 1,75mm a nie dwie

W tym rowerze mamy do czynienia z kasetą 7 rz. zamontowaną na bębenku pod kasety 8-10 rz. Podkładka powinna tam mieć około 4 mm szerokości. Czasem zakładają co popadnie (podkładki plastikowe z kaset, metalowe, jedną grubszą lub dwie cieńsze, większej średnicy zewnętrznej (która koliduje z nitami) lub mniejszej z wcięciami (brak kolizji)) i bywa, że kaseta się krzywo ustawia, bo nity przeszkadzają.

Opis problemu i rozwiązanie tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło, dzięki za pomoc. Co do wymiany zrobię tak jak napisał jeden z Was. Będę jeździł dopóki nie stanie i wtedy będę myślał co zrobić dalej.

Na przyszłość - gdybym chciał wymienić te podkładki dystansujące to da się kupić jakieś uniwersalne (chodzi mi o te wycięcia na nich)? Czy kierować się czymś konkretnym w ich doborze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...