Skocz do zawartości

[Naped] Wymiana napedu w Rockrider ST520 na lepszy/markowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam tani rower z decathlona Rockrider ST 520 i po dwoch latach chcialbym wymienic naped na cos lepszego i bardziej wytrzymalego.

Dlatego zwracam sie do Was z prosba o rade co powinienem kupic i jakie elemeny musze wymienic.

Obecnie mam naped 3x9 oryginalny z decathlona, ale poniewaz musze go wymienic to chcialem wrzucic juz cos z shimano albo sram.

Myslalem o Shimano Deore/Deore XT, ale powiem szczerze ze z roweru korzystam sporadycznie i wiekszosci jako rower trekkingowy niz mtb ale mtb tez sie czasem zdarza.

Nie mam pojecia jaki uklad przelozen powinienem wybrac i w jaka polke cenowa celowac.

Szukam czegos nie za miliony monet do uzytku reakreacyjnego niz wyczynowego.

Prosze o porade.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W napędzie masz kasetę i przednią przerzutkę shimano. Jeśli chcesz zyskać nie ładując dużo to przerzutka shimano deore 591 lub 592 z manetką deore 590 lub alivio z grupy 9sp, do tego kaseta cs hg 400 , dostępna w różnych zakresach, najczęściej wystarcza 11-32 lub 11-34 i łańcuch - np shimano cn 93 lub, jeśli ma być coś naprawdę trwałego, campagnolo record c9.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krypto.Szosowiec napisał:

Deore to jest zawsze złoty środek.

Co do przełożeń, to nikt Ci nie odpowie, bo nikt nie wie gdzie i jak jeździsz.

Chociaż patrząc na ten rower, to mam poważne wątpliwości czy warto robić duży Upgrade osprzętu.

Też się nad tym zastanawiałem i uważam że nie warto ale nie potrzebuję zmieniać całego roweru na razie i chcę go zrobić jak najtaniej ale też z logiką.

4 godziny temu, tobo napisał:

W napędzie masz kasetę i przednią przerzutkę shimano. Jeśli chcesz zyskać nie ładując dużo to przerzutka shimano deore 591 lub 592 z manetką deore 590 lub alivio z grupy 9sp, do tego kaseta cs hg 400 , dostępna w różnych zakresach, najczęściej wystarcza 11-32 lub 11-34 i łańcuch - np shimano cn 93 lub, jeśli ma być coś naprawdę trwałego, campagnolo record c9.

Ok dzięki za podpowiedzi. Co z korbą z przodu? Bo ona jest w sumie głównym powodem wymiany napędu, więc myślałem żeby pozbyć się przerzutki z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy używaniu roweru jako trekinga do śmigania po szosie:

Deore 1x10 - zawsze dobry wybór i za części eksploatacyjne nie wydasz milionów zetów jak przy 1x11 albo 1x12

Inny nad którym bym się zastanawiał to nowe Cues - podobno bardziej wytrzymałe i z tego co widać po technologiach to właśnie takie stare deore 10rzędowe.

Z przodu załóż blat 36/38 z tyłu 11-42 i na 90% polskich dróg będziesz miał przełożeń więcej niż potrzebujesz.

Nie zastanawiaj się nad przejściem na 1 blat - dla każdego amatora to wystarczające rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...