Skocz do zawartości

[Garmin] Brak powiadomień


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Temat nie jest w 100% rowerowy, no ale może ktoś z Was miał podobny problem. Chociaż w sumie trochę jest, bo czasami używam zegarka zamiast licznika na rowerze ;) 

Mam problem z powiadomieniami w zegarku Forerunner 245. Przez bardzo długi czas ( 1.5 roku?) wszystko działało idealnie. Jakieś dwa miesiące temu, zacząłem mieć problem że powiadomienia z telefonu przychodziły dość wybiórczo. Czasami nie przychodziły wcale, czasami coś się pojawiło.

Winę zrzucałem na telefon po przejściach, chociaż tutaj muszę dodać, że na Garmin Edge 130+ wszystko nadal działa tak jak powinno. Zero problemów.

Wczoraj wymieniłem telefon. Wszystko zaczęło działać i... przestało dzisiaj rano. Zrobiłem reset zegarka i nadal to samo.

Nie mam już pojęcia co robić. Wszystkie ustawienia na zegarku i w telefonie sprawdzone kilka razy. Zegarek ma łączność z telefonem. Nawet po resecie, usuwałem połączenie BT i parowałem na nowo. Pisząc krótko, zrobiłem chyba wszystko co można było zrobić, a powiadomień jak nie było tak nie ma.

Miał ktoś z Was już taką sytuację? Naprawdę nie wiem co robić dalej, zwłaszcza że licznik działa poprawnie, więc wydaje mi się że problem nie leży po stronie telefonu.

Oczywiście napiszę do Garmina, natomiast liczę na to, że ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i ma na to jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie napisałeś, co to za telefon... W Iphonie bym podejrzewał grupowanie powiadomień. A w andoidach białą listę czyli ubijanie aplikacji pracujących w tle. Jeśli to jakiś typowo chiński telefon typu xiaomi, oppo i inne realme, to restrykcyjne oszczędzanie baterii i trzeba garmin connect dodać do aplikacji pracujących wciąż w tle. Bo to, że Ci się zegarek łączy to jest nic, on się do BT dobija. Ale dalsza obsługa odbywa się już w api samej aplikacji a ta zapewne śpi słodko bo telefon jej kazał.

Szukaj pod kątem ustawień oszczędzania energii lub odświeżania aplikacji w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem.

Android 13, telefon Poco X6.

Jasne, przeszedłem to wszystko co napisałeś i... jak wytłumaczyć że dostaję powiadomienie na telefon, zegarek i licznik są włączone, a powiadomienie pojawia się tylko na liczniku?

Wczoraj robiłem test i pojawiało się na obydwu. Dzisiaj zegarek już nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem. Powiadomienia przychodza mi na zegarek tylko jak jest wlaczona jakas aktywnosc. Tez dzialalo to wczesniej dobrze, a teraz nie dziala.

Zegarek to Fenix 6X Pro Solar, a telefon Iphone. To raczej ustwaienie zegarka nie telefonu, bo podczas aktywnosci dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, JWO napisał:

Ja mam podobny problem. Powiadomienia przychodza mi na zegarek tylko jak jest wlaczona jakas aktywnosc. Tez dzialalo to wczesniej dobrze, a teraz nie dziala.

Zegarek to Fenix 6X Pro Solar, a telefon Iphone. To raczej ustwaienie zegarka nie telefonu, bo podczas aktywnosci dziala.

W ustawieniach mam powiadomienia włączone dla obydwu stanów.

@Eathan zrobiłem to i wczoraj działało. Dzisiaj już nagle nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...