Skocz do zawartości

[M200] Upgrade zacisków


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Wojcio napisał:

Właśnie kupiłem klocki Shimano "made in Japan" i hamulce made in Indonesia (? - chyba, ale ani Japonia, ani Chiny ani Tajwan). Kupiłem też klocki Swiss Stop ze Szwajcarii oraz tarcze tej firmy "Madę in Taiwan". Produkcja jest światowa. Nie ma to wielkiego znaczenia. Chińczycy potrafią już wyprodukować najbardziej zaawansowane produkty (patrz iPhone) - tylko trzeba im odpowiednio zapłacić i przypilnować. Chcesz tarcze za 2$ - dostaniesz, chcesz dobre - zapłać i przypilnuj. Jestem przekonany, że Shimano mogło by też obniżyć jakość nie przenosząc produkcji (no chyba, że kilku starszych pracowników fabryki popełniło by harakiri). Ale fakt - jestem sam rozczarowany trwałością tarcz tej firmy.

Owszem, chińczycy potrafią podrabiać bardzo dobrze różne rzeczy ale oryginalne tarcze hamulcowe które produkuje tam shimano to wielkie nieporozumienie. Produkcja japońska była wycinana za pomocą wody pod ciśnieniem z dodatkiem materiału ściernego a potem tarcza była dwustronnie szlifowana. Prod. chińska to kłapnięcie prasą z arkusza blachy, brak szlifowania strony na której stempel zrobił powierzchni kuku (zaoblając krawędzie). Ta strona tarczy prześlizguje się po klockach (znajomy w serwisie pokazywał mi na kilku przykładach akurat przybyłych na serwis, że klocki po tej str wolniej się zużywją bo brak takiego tarcia jak po stronie przeciwnej). Ja osobiście w dwóch rowerach mam jeszcze tarcze xt z czasów prod. Japan, w dwóch kolejnych mt800 (te świeżo kupowałem i jeszcze były Japan), miałem rt66 i rt86 prod. chińska (poł sezonu w rowerze swoim i syna). Wyleciały i weszły tam chińskie podróbki sram paceline (hamują lepiej niż chińskie shimano). Miałem też przez 2 sezony tarcze swisstop catalyst one i też były odczuwalnie lepsze niż shimano prod. chińskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Przecietny napisał:

Hejka ja bym przpuszczał,że cena zależy także od popularności. Sam kupowałem ostatnio drożej tarcze 160mm niz 180mm oczywiscie ten sam model. Jesli np 180mm jest bardzo popularna i schodzi jak swieze bułeczki to kilka złotych można dorzucić do ceny skoro tak swietnie schodzą to nadal będą, nawet jesli minimalnie mniej to zarobek będzie większy. Za to jeśli 160mm słabo schodzi to można wrzucić ją na promocje, bo i tak nie ma zarobku a w przypadku rabatu może ktos się zdecyduje i coś się zarobi.😁

Tyle że to jest właśnie inaczej

180mm jest droższa od 160mm zatem, więc ta 160mm wcale nie ma promocji mimo iż materiału jest mniej wykorzystane niż w przypadku tej większej. 160mm można założyć na przód i tył natomiast 180mm raczej w większości przypadków tylko przód, także popularność 180mm może większą natomiast tak jak w moim przypadku ja będę kupował 2x160mm

Patrzałem na jakieś podobne do MT800 na aliexpress nic sensownego pod CL jak już to także zwykłe cena faktycznie atrakcyjna natomiast nie wiem ile by kosztowała zwykła 160mm CL. Najwięcej podobnych i atrakcyjnych cenowo do MT800 są wszystkie pod IS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...