Skocz do zawartości

[2025] Romet Mattock


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dość poważny problem ze zrozumieniem jaki jest klient docelowy Rometa.

Marka została wskrzeszona najwyraźniej po to, żeby bazować na tym co było kiedyś. No i chyba nawet trochę wyszło, bo tanie Gravele są bardzo popularne, tak samo jak kilka lat temu MTB ( nie wiem jak teraz).

Tyle że nagle wkraczamy w zupełnie inny poziom cenowy i technologię. Mocno się zastanawiam, kto to w ogóle kupi i jakie jest tego uzasadnienie. Zawsze można powiedzieć że cena, tylko jeżeli ktoś się decyduje na karbonowego Fulla do XC, to pewnie oczekuje czegoś więcej, niż prawdopodobnie ramy z Chińskiego katalogu z napisem Romet.

Podobnie sytuacja ma się z Accent. Jakoś nie wydaje mi się, żeby ich rowery podbiły rynek, a przecież mają całkiem szeroką ofertę już od dłuższego czasu.

No i jeszcze sprawa potencjalnej odsprzedaży. Jakiś czas temu na OLX widziałem karbonową szosę Accent, z karbonowymi kołami Accent i Shimano Di2. Ktoś wystawił ten lekko używany rower za 15k. Wtedy zacząłem się zastanawiać, kto o zdrowych zmysłach ten rower kupi. Podejrzewam, że tutaj może być podobnie. Full to jednak nieco bardziej skomplikowana konstrukcja niż HT i w grę wchodzą wszelkie kwestie serwisowe przez długie lata.

Co do pancerzy: coś wspaniałego :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet firma nastawiona na masowy produkt może chcieć wprowadzić coś super, dla PR, żeby dziennikarz napisał, żeby można było w fabrycznym salonie wystawić, dać na okładkę katalogu. Nie musi to się sprzedawać, ma tylko pokazać „potencjał”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Krypto.Szosowiec napisał:

Podobnie sytuacja ma się z Accent. Jakoś nie wydaje mi się, żeby ich rowery podbiły rynek, a przecież mają całkiem szeroką ofertę już od dłuższego czasu.

Tak patrząc na przestrzeni lat, to accent i dartmoor muszą robić wyniki, skoro velo sp. z o.o. wciąż trwa, zatrudnia ludzi i wycięli authora z polskiego rynku, będąc ich dystrybutorem.

Co do klienta docelowego Romet. Miałem kiedyś zagadkę związaną z posiadaną ramą mustang 29 3 (swoją drogą w 2018 mieli świetnie skompletowane rowery). Będąc dociekliwym udało mi się dostać telefon bezpośrednio do managera produktu i to była bardzo merytoryczna rozmowa. Natomiast "pierwsza linia" obsługi klienta to jakieś nieporozumienie, nie potrafiąca odróżnić rzeczywistego i efektywnego kąta podsiodłowego. Na stronie www romet dagger 2 2023 ma podpiętą specyfikację jakiejś szosy, geometria jest zakopana gdzieś głęboko w katalogu pdf. Stawiam więc tezę że cały marketing pracuje na klienta w trampkach i koszulce polo, a zaopiekowanie użytkownika świadomego pozostawiono w próżni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

441341611_821495940030837_4570819009623272277_n.jpg

W dniu 8.07.2024 o 08:40, TheJW napisał:

Śmieszny ten damper. Fajnie naśladuje amortyzację Supercalibra i Epica.
Kto pierwszy znajdzie tę ramę na AliExpress, dostaje okejkę. 😛 

A najśmieszniejsze jest to jak go zamontowali i poprowadzili pancerz ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accent i Konwa sprzedają ramy bodajże z Hong-Fu.
Choć wg deklaracji, o ile Accent Hero to rama z katalogu, to Accent Super Hero zachował tylny trójkąt z katalogu, ale przedni trójkąt już zaprojektowali sami.
Biznesowo ma to sens. Zebrać doświadczenie sprzedażowo-montażowo-obsługowe na katalogu, a potem spróbować zaprojektować coś w ograniczonym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...