Skocz do zawartości

[Siatka przeciw owadom] kask


Rekomendowane odpowiedzi

Bez sensu pełna siatka. Przez ponad  3 lata jazdy z tą pół-siatką nigdy nie wpadł mi żaden owad pod kask, a mam  kaski bardzo ażurowe, przewiewne ( z kolei problem ze słońcem). Na co dzień tak na dzień dobry jeżdżę 30km nad korytem Wisły ( w około łąki) gdzie owadów jest moc, w dodatku  w jednym miejscu przy ścieżce rowerowej gość ma pasiekę., Dawniej nie raz wytrzepywałem pszczołę z pod kasku (nie gryzły). "Osiągnięcia" tegoroczne w trakcie jazdy  : w rękę użarła mnie osa, druga wpadła pod koszulkę lekko rozsuniętą pod szyją i ukąsiła w klatkę. Pod kask nigdy.

@ernorator szkoda zachodu. Gdyby siateczka uległa uszkodzeniu, zabrudzeniu itp,  tu  pistolecik  i kilka punktów do odklejenia, zdjęcia siatki.

Edytowane przez dfq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi w poniedziałek wpadł jakiś owad od boczno-tylnej strony i musiałem stawać i zdejmować kask więc się zdarza. Akurat w tym kasku mam siatkę tylko z przodu, przeważnie jeżdżę też w ciniutkiej czapeczce pod kaskiem ale akurat przedwczoraj stwierdziłem, że jest ciepło i pojadę bez czapki - co chwila się drapałem w głowę bo ciągle coś mi wpadało albo pot ściekał strużką i łaskotał, jednak wolę jeździć w czapeczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dfq napisał:

Przez ponad  3 lata jazdy z tą pół-siatką nigdy nie wpadł mi żaden owad pod kask

No widzisz, a mnie praktycznie za każdym razem coś wpada, może masz jednak wiecej tej siatki niż w moim Abusie?

Mnie się zdarza czasami deszcz owadów jak przejeżdżam pod drzewami - jakby na mnie spadały - może jaskrawe koszulki je przyciągają?

Dla mnie owad pod kaskiem to spory dyskomfort i powód do zatrzymania.

Mojej żonie na zjeździe coś wpadło pod dolną część ramki okularów i ugryzło.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nnie jest siatka do ok. 1/3 po długości i nawet nie na całej szerokości.

Moim zdaniem, nawet jak "wyłapuje" sporo owadów to jednak nie wszystkie:

DSC_2769_polarr2.thumb.jpeg.2412a458ddf1a04cc1758bd0f7cda5f2.jpeg

W czasie jazdy pochylam głowę więc te otwory w drugim rzędzie wyłapują robactwo.

Sama siatka ma też spore otwory i coś małego też się może dostać i irytować 😉

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...