Skocz do zawartości

[Siatka przeciw owadom] kask


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kasku z siatka przeciw owadom, mój poprzedni kask taką miał i nie wiem czemu wszyscy tego nie dają. Niestety Rudy Project ma gdzieś klientów i dokupienie wyściółki kasku do ich produktów jest niemożliwe. Mam Rudy Project Spectrum ale wyściółka zaczęła się pruć, żaden problem dokupię sobie nową. Niestety nigdzie nie ma. Napisałem maila do producenta, tamci polecili mi skontaktować się z dystrybutorem i dali maila. Dystrybutor nie odpisuje. Napisałem do Producenta, że nie odpisuje to podali mi kolejny mail i kazali się wrzucić w DW, co też zrobiłem. Dystrybutor nie odpisał więc ponownie odezwałem się do producenta ale producent też już nie odpisuje....czas się pożegnać z marką a szkoda bo kaski fajne i większość z siatką przeciw owadom. 

Tu zaczynają się schody:

1. Kaski, do których jest siatka poza Rudy i łatwo kupić części to Ekoi. Nie mam pojęcia jak te ich kaski się sprawują bo ciężko znaleźć obiektywne opinie. Niby powinny być ok, w peletonie jeżdżą w tych kaskach ale z drugie strony kaski nie mają żadnych systemów bezpieczeństwa, mipsów itp. (chociaż Rudy też nie ma).

Ekoi AR13

casque-ekoi-ar13-atop-blanc-noir.jpg

2. Endura Pro SL ma, hmm może nie siatkę ale strukturę, która robi to co chcę z owadami. Średnio mi się podoba

enduraproslhelmet.jpg

3. Jeszcze znalazłem z siatką

ABUS Macator MIPS - może być, na zasadzie już mi się nie chce szukać

ALPINA Ravel - nie podoba się

 

Dawajcie kaski z siatką jakie znacie, może coś znajdziemy wspólnie 😜 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kipcior napisał:

A nie prościej kupić uniwersalną wyściółkę? Taką mam i polecam, bardzo dobra jakość:

https://www.rowertour.com/p/49366/uniwersalne-wkladki-do-kaskow-effetto-mariposa-octoplus-kit

Chodzi o siatkę na owady, wcześniej jeździłem w kasku Giro bez siatki i 2 razy prawie zaliczyłem glebę bo coś dużego ugrzęzło pod kaskiem a raz osa uwaliła mnie w głowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zacząłem jeździć w czapeczce pod kaskiem po też teraz mam kask bez siatki na owady...

Pisałeś, że szukasz nowego kasku z siatką bo w Rudym zaczęła sie pruć wyściułka, dlatego @kipcior proponuje Ci uniwersalną wyściółkę.

Kaski szosowe - Siatka przeciw owadom: tak | CentrumRowerowe.pl

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapka to dla mnie nonsensowne i niepotrzebne dogrzewanie czerepa w upał, a siatka powinna być "obowiązkowym" wyposażeniem dobrych kasków. Niestety tak nie jest i fullface ze ściąganą szczęką Bell'a jaki chcę kupić też jej nie na, sh*t. Myślę jakąś dokleić, tylko nie wiem co szukać, chyba najlepiej te z moskitier na okna, ktoś coś kombinował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czapka to też dla niektórych ochrona przed spływającym potem. I one są zazwyczaj tak cienkie, że nie sądzę, by miały realny wpływ na zwiększenie temperatury głowy. Biorąc pod uwagę, że równomiernie wchłaniają pot pokusiłbym się wręcz o stwierdzenie, że mogą nawet poprawiać komfort cieplny i wyrównywanie temperatury. ;)

P.S. Żeby nie było - nie jestem fanboyem czapeczek z pedal/ar/skimi napisami. Jeżdżę bez i nie wyobrażam sobie zakładania czegoś pod kask (poza zimą). Ale wiele osób ich używa, więc jakieś tam korzyści muszą dawać. Poza +5 do fejmu za ww. napis ofc. :)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te siatki przeciw owadom w kaskach Rudy  to dramat(mam jeden - nadaje sie na wiosnę/jesień). Są tak grube ze w lecie idzie się ugotować. W Uwex-ach (niektórych) są dużo cieńsze.

@Mentos

Ja kupuję cieniutką czarną siatkę do okien przeciw owadom, przycinam  i wyklejam sobie kaski klejem na gorąco (punktowo).

Screenshot_20240708_140210.thumb.jpg.0be39372637226a7ac24e268687187ec.jpg

Giro Helios i Aries

Edytowane przez dfq
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w Uvexie mam i wydaje się idealna, cza będzie z tą okienną popróbować.

2 godziny temu, TheJW napisał:

Czapka to też dla niektórych ochrona przed spływającym potem. I one są zazwyczaj tak cienkie, że nie sądzę, by miały realny wpływ na zwiększenie temperatury głowy. Biorąc pod uwagę, że równomiernie wchłaniają pot pokusiłbym się wręcz o stwierdzenie, że mogą nawet poprawiać komfort cieplny i wyrównywanie temperatury. ;)

 

Próbowałem z ciekawości i to ciężka porażka. Jak dodatkową warstwa może nie zwiększać "ocieplenia" głowy, fizyczny bezsens. Pot mogę zrozumieć, choć ja pocę się dużo a nic mi się do oczu się nie leje. Po to są gąbki w kasku. Czasem się zatrzymam, zdejmę okulary i wycisnę. Ja tam na glacę się strzygę i pod kaskiem mam wicher, może to problem tych co nają włosy, albo za wolno jeżdżąc😁? Ale z lansem się zgodzę, u szosowców te śmieszne czapeczki to widzę standard 😉

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dfq napisał:

Ja kupuję cieniutką czarną siatkę do okien przeciw owadom, przycinam  i wyklejam sobie kaski klejem na gorąco (punktowo).

 

 

Świetny pomysł, właśnie mam ten sam problem ze swoim kaskiem. W marketach budowlanych są takie siatki czy po prostu na necie kupione?

Klej na gorąco nie rozpuszcza się podczas upałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sky87 Moskitiera na metry kupiona na Allegro 1x1m ok 8-9zł.
Jak położysz kask wnętrzem na słońce  i zaczniesz go "opalać" to klej się może rozpuścić,  jak normalnie - nie ma takiej opcji, kask izoluje od wysokiej temp.

Jeździłem z tym Heliosem w Słowenii przy temperaturach 35C w cieniu -  50C w słońcu, nic się nie rozklejało (punkt mięknienia ok 85C +-5C).

Edytowane przez dfq
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2024 o 22:35, ernorator napisał:

Dystrybutor nie odpisał więc ponownie odezwałem się do producenta ale producent też już nie odpisuje....czas się pożegnać z marką a szkoda bo kaski fajne i większość z siatką przeciw owadom. 

Muszę odszczekać

Rudy Project napisali do mnie maila i zapewnili, że zorganizują mi tą wyściółkę do kasku. Dam znać jak sprawa się skończy. Dystrybutor nadal nieobecny.

 

@dfq Już miałem wizje zrobienia sobie siatki do kasku ale chciałem tego uniknąć. Latem co 2 jazdę piorę wkładki z kasku a siatki DIY się nie da chociaż może nie do końca trzeba, okazało by się w trakcie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2024 o 22:35, ernorator napisał:

ABUS Macator MIPS

Mam i drugi raz bym chyba nie kupił. Siatka jest tylko na części czołowej, a raczej mało kto jeździ "na lorda" więc robale wpadają częścią niechronioną. Do tego ten MIPS trzeszczy jak cholera, aż trudno uwierzyć, że kilka takich lichych elementów znacząco poprawia bezpieczeństwo. Nie kwestionuję MIPS, tylko tak się zastanawiam. Generalnie za te pół siatki bym go drugi raz nie kupił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracują te paski z tworzywa; może ja jakiś przewrażliwiony jestem bo nie lubię też jak mi okulary stukają o kask na wybojach ;) 

Ale to bym jeszcze zniósł, natomiast siatka na pół kasku to porażka, pochylasz głowę i skutek wiadomy.

Dlatego moja rada - szukać pełnej siatki!

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...