Skocz do zawartości

[Modernizacja] Problem z manetką przedniej przerzutki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Korzystając z pomocy forum kupiłem „zestaw deore” i wymieniłem osprzęt w swoim rowerze (jakiś czas temu) oraz w rowerze żony (dzisiaj). Dzisiejszy zestaw jest dokładnie taki sam jak poprzedni, a jednak mam kilka problemów. Moim głównym problemem jest brak odbijania manetki przedniej (deore sl-m5100-l 2x11) przy zrzucania większej zębatki na mniejszą. Wrzucam poniżej filmik. Wymieniłem przerzutki, manetki, korbę, suport, kasetę, łańcuch, linki i pancerze, także to nie jest kwestia brudu. Sprzęt był nowy. Zastanawiam się czy jest to podstawa reklamacji czy można łatwo coś z tym zrobić? Zrobiłem mały research i z opisu innych osób wynika, że problem może być że sprężyna manetki? 
Drugi „problem” - długość łańcucha ustalałem na zasadzie największe zębatki bez przerzutki tylnej plus 2x dodatkowy sworzeń i spinka. Problem: Nie mogę wrzucić przerzutki na największa zębatkę z przodu i z tyłu, ale domyślam się, że tak powinno być? Tzn. Łańcuch nie powinien się krzyżować, takie ustawienie nie ma sensu i łańcuch jest za krótki żeby to było możliwe? Kaseta Cs-m5100, korba deore Fc-m5100, przerzutka tył Shimano rd-m5120 sgs.

Trzeci problem (chyba nic tutaj nie można zrobić). Nie byłem w stanie prosto wkręcić suportu - za każdym razem wkręcał się krzywo (próbowałem delikatnie), w końcu stwierdziłem, że nic z tego i muszę pomóc sobie młotkiem. 2 razy uderzyłem, suport wszedł w dobry gwint i potem mogłem wkręcić do końca bez problemu, nie czuć było luzów. Podejrzewam, że dużym ryzykiem byłoby ponownie wymienić suport - co oczywiście nie planuje, ale serwis suportu również stoi pod znakiem zapytania?
 

Dzięki za odpowiedź. 

Edytowane przez stan29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...