Skocz do zawartości

[Rower szosowy], prosty, do 2000


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Szukam jakiejś szosy na początek. 

Ja 170cm wzrostu, na właśnie sprzedanym Majdller Master Men 2.0 jeździłem na ramie 19. 

Mam dwa swoje typy:

Kross Vento 2.0, w jednym dobrym serwisie mają w sprzedaży nowy za 2300 (rama M) ale mówili mi, że by zeszli z ceny, bo trochę u nich stoi;

Triban RC100, tu bardziej kusi cena i serwis itd. Decathlona, wydaje się okej, "badany" w sklepie. 

Nie potrzebuje jakiegoś niesamowitego roweru, sam Majdller nie był jakiś "wow", a mój drugi rower, Jobobike Bruno, też nie ma jakichś super podzespołów. Szukam szosówki, jako że teraz mam tego elektryka do terenu, a więc trekking będący "czymś pomiędzy" nie jest mi i narzeczonej potrzebny.

Dlatego szukam czegoś lżejszego, prostego, po prostu :)

Myślałem o gravelach, ale widzę, że raczej stoją drożej znacznie od szos z podobnym osprzętem, a myślę bardziej o czymś na asfalt, czy do pracy, czy na wycieczki kilkugodzinne, a chcę także spróbować kierownicy "rogatej" i bardziej aero pozycji, niż trekking/mtb. 

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dyskusji, może podpowiecie mi coś ciekawego, na co uwagi nie zwróciłem 🤗

 

 

 

Screenshot_2024-07-06-16-15-56-172_pl.allegro-edit.jpg

IMG_20240706_161927.jpg

Edytowane przez Dnlcslsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch to zdecydowanie Kross. Miałem Tribana no i on jest złożony naprawdę z wielu kompromisów, przede wszystkim brak klamkomanetek, które w Krossie są. Triban jest wygodny, dobrze mi się nim jeździło alw napęd 1x7 to za mało, za twardo, na płaskie tereny tylko. Ja przerobiłem swojego Tribana na 2x7 i było lepiej ale dalej brak klamkomanetek tylko manetki na kierownicy. Bierz Krossa

Edytowane przez Greg1
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tak szukać za kogoś. Wejdź na olx, wybierz te które Ci się podobają i wklej linki tutaj to ocenimy i doradzimy. Jednak miej świadomość, że większość tych używek będzie na jakichś starych 20-letnich 105-iątkach czy Ultegrach.

Może taki?

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-kolarzowka-trek-domane-2-al-CID767-ID10fQBK.html

Albo ten

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-btwin-triban-500-3x9-shimano-sora-CID767-IDW8wxh.html

 

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przykro mi to pisać, ale ten rower na Ciebie zdecydowanie za duży. Widać to nawet po zdjęciu, a tabelka mnie tylko utwierdziła w przekonaniu.

Masz rozmiar M, natomiast według mnie, nawet S byłby nieco za duży.

Rozmiar który masz, jest dla osoby która ma dobre 180 cm wzrostu.

Mam 3 - 4 cm więcej od Ciebie i rozmiar S, to jest absolutnie górna granica wymiarów roweru szosowego dla mnie. Poprzedni rower oraz aktualna szosa są nawet krótsze, niż Vento w rozmiarze S.

Edytowane przez Krypto.Szosowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krypto.Szosowiec przymierzałem się wcześniej do L i faktycznie była wielka, ale na tej M chwilę pojeździłem, w sklepie też porozmawiałem i jest serio wygodnie. Nogi mam raczej długie jak na swój wzrost, jest mi wygodnie, a już choć ponad 50km nim robiłem i nie byłem obolały, także chyba spoko, ale dzięki za troskę😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz długie nogi, to jeszcze gorzej.

Pisząc krótko: za duże buty też można nosić. Wsadzi się wkładkę, zwiąże mocniej i jakoś to będzie. Nie zmienia to faktu, że są za duże i mają mało wspólnego z prawidłowo dobranym rozmiarem.

Byłem w tej samej sytuacji, nawet z tym samym modelem roweru. Jak kiedyś wsiądziesz na prawidłowy rozmiar, to zrozumiesz o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat M wtedy była 300zł tańsza od S czy L, (green bike Śrem) w sklepie, gdzie przymierzałem wcześniej L (werbike Luboń) właśnie mi odradzili, bo zobaczyli, że za duży, choć mi się tak nawet nie wydawało od razu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...