Skocz do zawartości

[geometria] Kellys Soot 20


Rekomendowane odpowiedzi

Kellys tak ma. Mam 183 cm wzrostu, 87 cm przekrok i mam Gate 30 w rozmiarze M (i jestem na nim dość wyciągnięty) i Soot 50 w rozmiarze L ale żeby było wygodnie musiałem zmienić mostek na krótszy o 2 cm bo jeżdżąc "na łapach" wygodniej mi było trzymać ręce okoł 2-3 cm przed łapami. Z premedytacją nie kupiłem M bo chciałem wyżej główkę ramy i bardziej rekreacyjną pozycję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też fitnessa Cube SL Road z 2017 i tam Stack jest o 1 cm większy ale Reach i L też większe o 2 cm. Mi się na nim jeździ wygodnie ale wydaje mi się, że rower ten jest raczej mniejszy niż większy dla mnie i ten Kellys krótszy o 2 cm mógłby być maławy dla mnie, ale ja jestem wyższy o 3 cm, więc dla Ciebie może być o.k.

Screenshot_2024-07-05-20-39-12-645_com.android.chrome-edit.thumb.jpg.a09063b002256db108636ba6e9a848ea.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Greg1 napisał:

Kellys tak ma. Mam 183 cm wzrostu, 87 cm przekrok i mam Gate 30 w rozmiarze M (i jestem na nim dość wyciągnięty) i Soot 50 w rozmiarze L ale żeby było wygodnie musiałem zmienić mostek na krótszy o 2 cm bo jeżdżąc "na łapach" wygodniej mi było trzymać ręce okoł 2-3 cm przed łapami.

Miałem podobnie z Soot50. Przy moich 181cm Soot był jakiś taki nieforemny. Po kilkunastu korektach doszedłem do idealnych ustawień, ale wymagało to skrócenia mostka o 20mm i dodatkowo przesunięcia siodła w kierunku jazdy. Gdybym miał kupić ten rower jeszcze raz, wziąłbym rozmiar M.

Oczywiście w wypadku gdyby Soot był przeznaczony na szosę, wtedy nie byłoby problemu, jednak inaczej jest przy grawelowaniu, gdzie konieczna jest zwiększona ruchliwość i częste zmiany pozycji.

Clipboard01.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...