Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkim,

Prosiłabym o pomoc w wyborze roweru trekkingowego damskiego. Mam 160 cm wzrostu, waga 50 kg.

Bardzo zależy mi na wyprostowanej pozycji na rowerze, oraz małej ramie, koła 28 cali.

Brałam pod uwagę dwa modele:

Merida Freeway 9500 damski, rama 40 cm, 15,5 cala 

Storm Marathon 10.0 damski, rama 42 cm, 17 cali

Jak oceniacie powyższe modele pod względem osprzętu - czy cena roweru jest adekwatna do osprzętu? Czy któryś z powyższych modeli jest "lepszy"?

Oba modele mają dwa różne typy kierownicy - Merida ma kierownicę prostą, a Storm tzw jaskółkę. Czy sądzicie że byłaby możliwość zmiany kierownicy w Stormie na prostą?

Czy jesteście w stanie coś jeszcze polecić - mała rama 40-42 cm, trekking, w miarę niska waga roweru? Powyższe modele waża ok 18,5kg

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://kands.pl/rower/28-kands-elite-pro-damski-deore-2023/
https://kands.pl/rower/elite-pro-alivio-2024/

W sklepach oczywiście zdecydowanie taniej niż w katalogu

Rometa Gazelę można też wyrwać w bardzo dobrej cenie.

Zaproponowana przez Ciebie Merida jest ok, aczkolwiek widząc w specyfikacji
obraz.png.c994cd8a251bbe0b94d3489e308dd7d5.png
z miejsca pomyślałem, że zapewne jednak będzie Tektro i od razu trzeba doliczać koszt zmiany hamulców. ;)

Storma nie kupiłbym ze względu na Lewandowskich wyskakujących przy każdym kliknięciu. :) Niech sobie Robercik przypomni jak grać w piłkę i na tym dalej zarabia, a nie "reklamuje" rowery.

Może https://www.unibike.pl/expeditionlds.html
Kiedyś mieli rewelacyjny stosunek ceny do wyposażenia i jakości. Teraz mam nadzieję, że chociaż jakość została na dość wysokim poziomie, bo cenowo już nie jest tak fajnie, jak kilka lat temu.
Tylko ten wydaje się dość spory.

Kierownice możesz wymieniać wedle upodobań.

P.S.
Przy okazji znalazłem rower, którym sam chętnie bym jeździł na wyprawy. :)
https://www.rosebikes.pl/rowery/urban-&-trekking/black-lava
obraz.thumb.png.4d97ca07d732a54e57a068ac85350e97.png

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałbym się tego wynalazku amortyzującego widelec. Aczkolwiek fajna propozycja. I świetny wygląd!
No i do rowerów z Decathlona trzeba od razu doliczać koszt przeglądu, poprawnego złożenia i regulacji w zewnętrznym serwisie, bo niestety "serwis" Decathlona nie za bardzo w to umie. :)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Cześć,

Dzięki za pomoc :) co do Meridy Freeway mam pewne obawy co do mostka aluminiowego regulowanego. W sklepie, w którym przymierzalam rower, mówiono że maksymalny kąt to 30 stopni; że lepiej nie ustawiać kąta 50 stopni (mimo że jest taka możliwość), ponieważ mostek może się rozregulować. Mówili też, że Merida wysyła jak chce - raz są hamulce shimano, raz tekro.. nigdy nie wiadomo co przyjedzie. Odniosłam wrażenie, że firma "wrzuca" na produkcje co ma.. Stąd też zainteresowanie Stormem, zwłaszcza, że na OLX znalazłam "okazje". Czy poza Lewandowskimi, uważasz że rower jako rower jest godny uwagi?

PRzyglądam się też https://kands.pl/rower/28-kands-elite-pro-damski-deore-2023/, jednak nie widzę jaka jest wysokość rury podsiodłowej. Potrzebuję max 42 cm, zeby móc jeszcze dołożyć sztycę amortyowaną suntour.

 

https://www.decathlon.pl/p/rower-miejski-dlugodystansowy-elops-900-niska-rama/_/R-p-305061 - waga super, a przy ramie S sztyca ma 45 cm wiec niestety za dużo, ale dziękuję :)

Edytowane przez agnes123
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Storm jak Kands czy inne tego typu marki to tanie rowery klepane masowo na ramach z chińskiego katalogu. Czasem jest tak, że pięciu polskich "producentów" ma rowery ma identycznych ramach, różniących się jedynie naklejką pod lakierem i nieco malowaniem. Chociaż mam wrażenie, że Kands nieco zmienił kierunek, bo te ich rowery jakieś takie...ciekawsze i ładniejsze się zrobiły. To zresztą przekonało mnie do zakupu crossa tej marki na prezent dla mamy. 

Osprzętowo ten Storm na szybko patrząc jest podobny do innych wymienionych (poza Elopsem, tam w kwestii napędu obrali nieco inny kierunek znany z MTB). Wszystko więc zależy od tego, kto i jak te rowery poskłada. 

Wiem na przykład, że Indiana oferowana w Mediaexpert pod względem jakości montażu to totalna padaka, dlatego też nie proponowałem rowerów tej marki. Jeśli ze Stormami jest podobnie, co jest prawdopodobne, bo na czymś muszą oszczędzać skoro wywalają kasę na Lewandowskich, to nic wartego uwagi. 

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, agnes123 napisał:

pomoc w wyborze roweru trekkingowego

Będzie służył do codziennej jazdy po mieście jako środek komunikacji czy po prostu taki Ci się podoba?

Pytam, bo może dobrą opcją byłby crossowy, np. decathlonowski Riverside 920.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Wcześniej miałam Lazaro discovery lady w ramie 17 cali, 43 cm długość rury podsiodłowej i wydawał mi się za duży.. Obawiam się, ze właśnie ze Stormem okaże się podobnie.

 

Raczej jestem zmuszona do wyboru takiego roweru ze względów zdrowotnych. Robię stosunkowo długie trasy - 50-70 km, ale raczej nie wyczynowym tempem.

Potrzebuję roweru, który ma te 21-30 biegów, możliwość jazdy z wyprostowanymi plecami lub ewentualnym dostosowanie pozycji do lekko pochylonej, czyli musialby być mostek regulowany. Problem w tym, że np Meriday Freeway 9200 posiada mostek regulowany jak przy trekkingach i kierownice jaskółkę, a model wyżej, 9500 (gdzie zależy mi na DEORE), ma już mostek z ograniczona regulacją ale z kolei węższą, prostszą keirownicą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak:

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ popatrz na rowery typu cross, bo bardzo często mają podobną jak nie identyczną ramę co ich trekkingowe odpowiedniki, a są od nich 3-4 kg lżejsze, ponieważ nie mają całego tego "wypasionego" osprzętu. Ten w razie potrzeb możesz sobie dokupić.

Jak wspomniałem, zamówiłem dla mamy crossowego Kandsa, chociaż również ze względów zdrowotnych powinna zdaniem lekarza jeździć wyprostowana na miejskiej damce. Tylko po przymiarkach wyszło, że na rowerach crossowych z niską ramą i dużą różnicą wysokości między rurą podsiodłową i główką ramy jest jej wygodniej niż na trekkingach czy miejskich. :)

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu kupisz mostek stały i kącie 35 stopni lub więcej.  Regulowane są dobre żeby znaleźć właściwe parametry   :) 

Podobnie kierownicę - ale tu już musisz dopasować jej średnicę do tego wymarzonego mostka.

Edytowane przez Pablo59
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałam wczoraj Kands Pro Elite Deore. Ma swój plus bo jest prawie dwa kg lżejszy od Storma, i lepiej się prowadzi. Jednak rama 17 cali wydaje mi się ciut za duża, zwłaszcza ta odległość od siodełka do kierownicy (która ustawiona już miałam na Maxa).

Natknęłam się wczoraj jeszcze na necie na taki model, widzę że jest w ramie 16 cali (40cm) plus niska waga. Czy słyszeliście coś O Northtec? 

 

https://nrowery.pl/rowery/193--boudicca-db-xt.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...