Skocz do zawartości

[przerzutka tylna] wózek do deore m6100


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Chciałbym wymienić wózek w przerzutce deore m6100, na jakiś fajny optycznie, dokładam do tego czerwone kółeczka i chciałbym spasować z czymś co by fajnie się zgrało wizualnie, macie może jakieś propozycje, oczywiście nie mówię o czymś ekskluzywnym typu ceramicspeed, ale o czymś w miarę budżetowym co wygląda atrakcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już lepiej wymienić całą przerzutkę na jakiegoś SLXa... czy XT

A jeśli już jesteśmy przy m6100, 2x zdarzyło się już w gruzie mojego juniora, żę łańcuch potrafi wejść miedzy górne kółko przerzutki a wózek (wersja 51T). Pierwszy raz w życiu widze takie rzeczy...wózek wygląda na prosty, wszystko działa...ktoś kojarzy z czego to może wynikać ?  Łańcuch włazi miedzy kółko a stronę wózka przy szprychach...oczywiscie wózeczek jest juz trochę przeorany, zamówiłem nowe kółka ale może trzeba szukać i zewnętrznej strony wózka. 

No chyba że @Xzc będziesz sprzedawał swój, a masz ładny stan 😆

Generalnie cała przerzutka wyglada ładnie, ma przebiegu z 300km... łancuch na pewno nie jest za krótki, ba, nawet moze byc o 2 ogniwa za długi. 

Edytowane przez player123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tę przerzutke 6100 założyłem po 2 latach użytkownia XT 8100i szczerze w praktyce nie ma kompletnie żadnej róźnicy, może poza kółeczkami, które i tak chce wymienić, mój XT 8100 złapał poteżny luz, niemiłosiernie trzeszczał i przy ostrzejszych zjazdach zazwyczaj kończyło się spadnięciem łańcucha. Myślałem o kółeczkach i wożku garbaruka ale wstępnie zamówiłem kołeczka z ALUGEAR na pierwszy rzut oka wyglądają atrakcyjnie, lecz dopiero jak dojdą będę mógł coś więcej powiedzieć w kwestii jak sie sprawują. Wracając jeszcze do tematu czemu deore a nie XT ? Generalnie rower służy mi do zjazdu, najczęściej szukam wymagających tras gdzie ryzyko uszkodzenia przerzutki jest wysokie, tak więc pod względem kosztów lepiej było mi założyć deore za 200 zł i w razie rozwalenia wymienić na taką sama niż dawać 400 zł za XT, działającego tak samo. Ponadto posiadam manetkę XT, która wyraźnie poprawia komfort w porównaniu do deore czy slx, natomiast działa tak samo na przerzutce 6100 jak na 8100. Dodatkowo przez odchudzenie XT względem deore teoretycznie jest on mniej wytrzymały, dla mnie waga nie ma kompletnie znaczenia bo i tak często rower wypycham więc w aspekcie zjazdu XT nie ma dla mnie żadnych plusów względem deore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...