Skocz do zawartości

[amortyzator] Trek DualSport 2 gen 5


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Po ostatnich jazdach po lesie zapragnąłem zmiany sztywnego widelca na amortyzator powietrzny. Czy w tym rowerze da radę przeprowadzić taką operację? 😅 czy dołożenie amortyzatora o skoku np. 100 mm nie wpłynie negatywnie na geometrię roweru i komfort jazdy? 
Czy do 1000 zł znajdzie się coś godnego polecenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.07.2024 o 18:23, Mecenas1 napisał:

Cześć. Po ostatnich jazdach po lesie zapragnąłem zmiany sztywnego widelca na amortyzator powietrzny.

a może powiedz dlaczego wymianiłeś ( chcesz wymienić ). Jakiś problem z .. nadgarstkami, zmieniłeś trasy, styl jazdy.?

Siedziałem ostatnio na tym treku - i dla mnie pozycja była prawidłowa.

Teraz nie wiem czy dobrze patrzę ale odchodzi się od amortyzatorów? I treki i gianty , mariny,  - wszystko już bez przedniego amortyzatora w crossie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trudno znaleźć tego amorka :(. Tzn jest na CR i zagranicznych stronach i tam innych "mtb shopach" po tysiaka. W ogóle nie ma w kolorze matowym, a na takim by mi zależało. Znalazłam jeden wydaje się kolor matt na jednym polskim portalu (6 stówek).

Opis jest taki:

Nowy amortyzator Rock Shox Paragon Gold RL 700c 65mm tapered

100% nowy (nigdy nie zakładany do roweru, rura nie skracana) amortyzator przedni Rock Shox Paragon Gold RL. Pod koło 700c i piastę QR 9x100, skok 65mm, rura tapered stożkowa alu, kolor czarny.

Przy uginaniu zostaje pierścień smaru na lewej goleni (tej, gdzie jest komora powietrzna) - także dobrze byłoby zrobić serwis zerowy. Na prawej (tam gdzie tłumik/blokada) nie zostaje olej/smar. Blokada ładnie działa.

Gościu ma dużo sprzętu rowerowego w ofertach. 

I takie pytanie, bo ja się kompletnie nie znam. Czy ten wyciek w teoretycznie nie używanym amorze jest ok? Jest się czego obawiać w takich ogłoszeniach? Na zdjęciach nie wygląda nic podejrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asz dvpeczka , dobrze że kapnęłam się, że główka tapered 😮‍💨. Czyli pozostaje kampić na stronach typu 4mybike i inne olxy? 

Czy na tej stronce płaci się z góry czy przy odbiorze? Przelicza na plny? 

Edytowane przez urmom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...