Skocz do zawartości

[Przerzutki przednie] problem ze zmianą


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałabym zgłosić się o radę jeśli ktoś będzie wiedział co robić.

No więc w moim rowerze nie mogę przerzucić przerzutek. Po lewej stronie na kierownicy zmiana przerzutek jest nie możliwa ponieważ nie wiem co się stało ale są jakby zacięte nie jestem w stanie ich przerzucić .

Są mocno zakręcone - nie wiem jak to nazwać , nie mogę dalej przerzucić niż na dwójkę i to nie całą, dochodzi do jakby 1,5.

Ktoś wie coś robić napiszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutki są dwie. Przednia i tylna. Nie możesz więc zmienić przełożenia w przerzutCE a nie przerzutKACH. To raz.

Dwa. Rower to bardzo prosta maszyna. Z manetki wychodzi linka przez pancerz w kierunku przerzutki i jest w niej przykręcona. Zmiana biegu powoduje, że linka jest wyciągana w stronę manetki, co powoduje przesuwanie się wózka przerzutki w bok i wciągnięcie łańcucha na większą zębatkę na korbie. Podstawowe założenie - przerzutka musi być przykręcona do ramy prawidłowo, tzn wózek przerzutki musi znajdować się tuż nad zębatkami i koniecznie musi być ustawiony równolegle do nich. Jeśli to ustawienie jest prawidłowe, to w napędzie z trzema zębatkami w korbie ja zaczynam regulację od prawidłowego ustawienia środkowego biegu. Odkręcam linkę od przerzutki, na manetce ustawiam '2' i wkręcam znajdującą się zapewne w manetce śrubę regulującą naprężenie linki do końca po czym palcami ustawiam wózek w prawidłowej pozycji i trzymając wszystko razem przykręcam linkę do przerzutki. Jeśli ustawienie jest złe, to powtarzam proces tak długo, aż uda mi się linkę przykręcić tak, by drugi bieg na korbie działał prawidłowo. Przy dobrze ustawionej "dwójce" ustawienie jedynki i trójki jest banalnie proste i sprowadza się do odpowiedniego wkręcenia śrub H i L w samej przedniej przerzutce.

 

A, no i jeśli rower jest starszy, to wypada zasugerować zmianę linki, pancerza, końcówek, bo regulacja starego złomu może się okazać nieskuteczna.

 

I druga rada: na Youtube jest mnóstwo filmów z instruktażem opisującym każdą rowerową czynność. Warto obejrzeć jeden czy dwa aby zrozumieć zasadę działania przerzutki oraz uzmysłowić sobie na czym polega opisana przeze mnie procedura.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...