Skocz do zawartości

[Pedały platformowe] Do streetu z dużą platformą i pinami


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Zamierzam kupić Dartmoory Stream Pro do swojego Polygona Trid na street, ale chciałbym się upewnić i zapytać, czy istnieje w cenie powiedzmy 150-200 zł coś, co będzie miało naprawdę duże platformy i dobre piny? Oczywiście do streetu interesuje mnie jak najsilniejszy chwyt obuwia, przy czym jeszcze nie zaopatrzyłem się w buty MTB z odpowiednią podeszwą, ale to temat na kiedy indziej. Kwestię znaczenia piszczeli olewam, każde to robią, najwyżej kupię jakieś owijki/ochraniacze. Na wadze również mi nie zależy, sam chwilowo ważę sporo, więc połowa tricków na razie jest dla mnie niedostępna i dodatkowe 300-500g nic nie zmieni.

W sklepowych pedałach mojego Trida ciągle mam problem z układaniem się części stopy na krańcu, a nawet lekko poza pedałami, bardzo niewygodne i nieprzyjemne. Wczoraj się nie "poprawiłem" i noga mi spadła przy lądowaniu przedniego koła, cudem bez kraksy. Jest trochę tak, jakbym jechał na rowerze dziecięcym, albo na bardziej szosowych pedałach ledwie starczających, by na nich stanąć. Dziwię się, bo stopę mam względnie normalną, buty w których na ten moment jeżdżę to jakieś cywilne Under Armory r. 43 więc żadne to giganty, a jednak brakuje miejsca na bokach. Nie wiem, co mógłbym źle robić układając nogę, więc zakładam, że po prostu platformy do wymiany i tyle.

Przy okazji: Dartmoor Stream od wersji pro różni się łożyskami. Czy wygoda/wytrzymałość są warte dwukrotnie wyższej ceny, czy po prostu brać zwykłe? Poza samym mechanizmem różnią się czymś odczuwalnym w jeździe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marekdam1 napisał:

Nie wiem, co mógłbym źle robić układając nogę, więc zakładam, że po prostu platformy do wymiany i tyle

W czasie lądowania pięty skierowane w dół, zmniejszają ryzyko ześlizgnięcia się stopy z platformy.

Edytowane przez Enadxx
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciek.B napisał:

Tak czy inaczej streamy nie należą do najszerszych pedałów.

A jakie są szersze? Pytam, bo jakiś czas temu szukałem i nic nie znalazłem.

@Maciek.B, nie było tematu. Te faktycznie są malutkie. Pomyliłem z Candy, które mam 😀.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmierzyłem swoje w polygonie i niestety również wychodzi 9,5 x 10cm, dokładnie to samo co podane na stronie Dartmoora. Wersja sandstorm mi będzie pięknie pasować do beżowego roweru, ale czy to nie wymiana siekierki na kijek? 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie Panowie za pomoc, żadnej z tych opcji nie znałem, także bardzo mi pomogliście. Na razie kupiłem Crankbrothers ze względu na rozmiar i materiał, a decyzja zapadła po gwarancji ponownego zakupu za pół ceny w razie zniszczenia. Zobaczymy, oby było warto! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś Gen 1 to warto wymienić piny na dłuższe (to zwykłe śruby - tanio na allegro) - choć wiele zależy od butów - oś jest grubawa i nam buty opierały się bardziej na osi niż na pinach. Gen 2 jest poprawiona. Cała rodzina kocha CB Stamp :)

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...