Skocz do zawartości

[oczkowanie] czy możliwe jest oczkowanie widelca aluminiowego


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu walczę z przerobieniem mojego treka dual sport na coś bardziej mi odpowiadającego. Wiem, wiem trzeba było kupić coś innego a nie marudzić teraz ale jest jak jest i mam to co mam. Szukałem do treka sztywnego widelca ( mam obecnie firmowo zainstalowanego praktycznie najtańszego NCXa ) i nic sensownego nie mogłem wypatrzyć. Niby jest mnóstwo widelców na rynku ale nie posiadają otworów montażowych na przedni bagażnik. Ostatecznie, jako że nie lubię stać w miejscu  zamówiłem u chińczyka Mosso M6 i w sumie jak sobie spojrzycie na obrazek w miarę pasuje. W miarę ... ale jest jedno ale, to nie jest okrągły profil i nie ma "oczek" otworów montażowych pod bagażnik, które potrzebuje. Zastanawiam się teraz czy kupię jakoś bagażnik na przód na ten widelec czy też może można w nim wywiercić otwory montażowe. I tu pytanie, czy jakiś serwis w Polsce jest w stanie takie otwory wykonać, czy w ogóle coś takiego jest "rabialne"?
Jak nie to zapewne będę musiał odsprzedać widelec i szukać coś innego ale może ktoś jednak coś o tym wie i jest mi w stanie coś doradzić? Acha ... wydelec aluminiowy, nie karbon.

 

IMG_6423.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, KSikorski napisał:

Można wywiercić otwory i osadzić nitonakrętki nierdzewne.

No właśnie coś takiego siedzi mi w głowie, ale nigdzie na necie nie mogę doczytać czy ludzie coś takiego nie porobili i szlag nie trafił tych widelców. Chciałbym nawiercić po 3 otwory na jednej goleni ( 2 na bagażnik + 1 na błotnik ). Widelec jest zbudowany z jakiejś odmiany aluminium 7005 i ma oznaczenie triple butted co oczywiście nic mi nie mówi :)

 

IMG_6432.JPEG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...