Skocz do zawartości

[Gravel] na początek


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

poszukuję dla siebie gravela. Dopiero rozpoczynam swoją drogę z tym typem roweru, wcześniej głównie trekking.

Nie chce na początku dużo inwestować, ale też nie chce dać kilku tysięcy za coś co nie będzie funkcjonalne.

Już mi się mieni w oczach od szukania tego roweru 😄 Stąd prośba do Was o pomoc i poradę.

Mam dwa typu:

1. Scott speedster 40 EQ, który znalazłam za 4400zł : https://www.scott.pl/produkt/1473/10873/Rower-Speedster-Gravel-40-EQ

2. Cube Nuroad PRO, za 5700zł https://skiteam.pl/rowery-przelajowe---cyklo-cross/6258-230614-rower-cube-680100-nuroad-pro-4054571408587.html#/3294-maincolor-czarny/3460-rama-uniwersalna/4026-sex-unisex/34016-rozmiar-50_cm_xs/51000-kolor-metalblk_gry

Wizualnie podoba mi się scott, aaaale Cube ma widelce karbonowe i osprzęt GRX. Sama już nie wiem co wybrać. Wiadomo, że wolałabym tańszy i ładniejszy 😄 ale czy nie lepiej dopłacić, czy te różnice w osprzęcie będą dla mnie mocno odczuwalne na początku tej przygody? 😄

Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Anna_hana napisał:

Nie chce na początku dużo inwestować, ale też nie chce dać kilku tysięcy za coś co nie będzie funkcjonalne.

W przypadku rowerowych zakupów lepiej raz a porządnie unikając niepotrzebnych, pośrednich wydatków. 

Przy wyborze bierzesz pod uwagę temat geometrii? Kobiety mają inne proporcje ciała niż mężczyźni i kupowanie roweru z męską ramą musi być świadomym wyborem a nie "bo ładny". Podaj wzrost i zmierz przekrok. 

A rowery które podlinkowałaś to pod względem technicznym nic ciekawego 

16 minut temu, Anna_hana napisał:

Nie chce na początku dużo inwestować, ale też nie chce dać kilku tysięcy za coś co nie będzie funkcjonalne.

W przypadku rowerowych zakupów lepiej raz a porządnie unikając niepotrzebnych, pośrednich wydatków. 

Przy wyborze bierzesz pod uwagę temat geometrii? Kobiety mają inne proporcje ciała niż mężczyźni i kupowanie roweru z męską ramą musi być świadomym wyborem a nie "bo ładny". Podaj wzrost i zmierz przekrok. 

A rowery które podlinkowałaś to pod względem technicznym nic ciekawego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zerową wiedzę na temat geometrii to:

Usiądź w jakimś sklepie na Marina Four Corners. Nazywany jest czasami trekkingiem z barankiem. Zapewnia wyjątkowo wyprostowaną pozycję. Potem na innego gravela o jak najbardziej sportowej pozycji.

Wróć do domu i wejdź na stronę: https://bikeinsights.com/ Zobaczysz pomiędzy nimi różnice i będziesz wiedziała w jaką stronę się kierować.

Kobiety mają dłuższe nogi i krótszy tułów niż faceci. Dlatego bezpieczniej byłoby wybrać rower zaprojektowany dla pań. Giant ma taką swoją podmarkę - Liv - https://www.liv-cycling.com/pl/rowery/cross-i-gravel

Na koniec uwaga. Nie kupiłbym gravela z mechanicznymi hamulcami, znacznie słabiej działają, wymagają użycia większej siły. Kobiety mają słabsze i mniejsze dłonie co dodatkowo utrudnia hamowanie. A gdyby sprzedawca w sklepie przekonywał że się dotrą to z góry uprzedzam - nie, nie dotrą się. Być może będą hamować mniej tragicznie i nic więcej. W tym momencie zostaje Ci praktycznie rower na GRX lub hydraulicznym SRAM-ie.

Edytowane przez chrismel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam info o Liv parę razy widziałem Panie na takich sprzętach ;) i to własnie chyba głównie na Liv. To jest specjalna podmarka Gianta dla Pań.

Łatwo dostępny w polsce możesz iść się przymierzyć kawałek przejechać. Jak nie masz przekonania do gravela kup używkę pojeździć dłużej oceń ;) potem zostaw albo sprzedaj i ewentualnie kup nowy lub szukaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Livy są dość drogie i nawet najtańszy Devote 2 na Sorze i mechanicznych hamulcach kosztuje chyba z 6 tys. zł. Dobrą opcją jest jak sugeruje kolega powyżej kupno używki i odsprzedanie za jakiś czas jak się nie spodoba albo jak się spodoba i będziesz świadoma co chcesz bo to oznacza najmniejszą stratę.

Edit. Cube też ma damską wersję Nuroada z dopiskiem WS ale podstawowa wersja też na mechanicznych hamulcach

 

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...