Skocz do zawartości

[Przedłużki pedałów SPD Q-factor] takie między ramię korby a gwint pedału


Rekomendowane odpowiedzi

Wyposażyłem się w pedały z pomiarem mocy assioma duo shi i (ku mojemu wielkiemu zdziwieniu) okazało się, że ich qfactor (65mm vs 55mm w zwykłych) nie tyle nie był problemem ale był tym czego potrzebowałem a nie wiedziałem, że potrzebuje. Więcej mocy, dłużej i nie występuje przeciążenie ścięgna udowego jak mocno cisnę korbę. Problem polega na tym, że assioma są w gravelu a w szosie mam pomiar inpeak w ramieniu korby. Wyniki pomiarów mocy są właściwie takie same a nie chce mi się ciągle przekręcać pedałów. 

I tu moje pytanie, czy ktoś zna/kupował przedłużki do pedałów, żeby osiągnąć ten qfactor 65-70mm? Takie, żeby mi nie pękły jak będę dociskał te 800-1000W bo przy takich interwałach mam jakieś 50km/h+ na liczniku i pewnie by bolało.

Dla pewności chodzi mi o coś takiego 

51KTFiK-tAL._AC_UF894,1000_QL80_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem takie od Chińczyka z aliexpress za 6zł+3zł wysyłka w jakiejś turbo promocji w zimę. Wtopiłem wtedy z pedałami sqlab i próbowałem to uratować w sposób ekonomicznie zasadny. O dziwo po tygodniu były na poczcie.

Przejeździłem zimę treningów interwałowych na trenażerze, ciągałem przyczepę po 500-600W na podjazdach i wszystko w porządku. Tyle że one mają bodajże 16mm i mniej nie mają prawa mieć.

Mogę przekazać do testu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie będę miał sqlab 511 69mm do testów i ewentualnego nabycia jeśli będą ok. 

Cały czas jestem mocno zadziwiony tym, że te 10mm robi mi taką różnicę. 

Cytat

Tyle że one mają bodajże 16mm i mniej nie mają prawa mieć.

To też dobrze jak i 511 69mm bo korba ultegra w szosie ma qfactor 146 a grx w gravelu 151 więc żeby mieć na pedałach qfactor w szosie jak w gravelu, 15mm przedłużki albo pedały 70mm będzie idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...