Skocz do zawartości

[2000-4000] Mtb/xc. 173cm wzrostu, 57kg.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, siemano. Zarejestrowałem się ponieważ potrzebuję porady co do kupna roweru. Sprawa wygląda tak, że szukam czegoś stosunkowo uniwersalnego, najprościej będzie mi napisać w punktach:
-Jazda po lasach, rzadko ale od czasu do czasu poszaleć,
-drogi rowerowe, asfalt, chciałbym jeździć w dłuższe wyprawy od 150km w górę,
-możliwość dalszej rozbudowy, zmiana napędu na lepszy w przyszłości itd. więc najbardziej zależy mi na tym aby rama była jak najlepsza jednak na ten moment nie stać mnie by składać od zera więc główny focus na jak najlepszą ramę z obojętnie jakim osprzętem,
-chętnie kupię rower używany w podanym przedziale,
-hamulce hydrauliczne/tarczowe przód/tył lub możliwość późniejszego montażu,
-najlepiej napęd 2xXX lub jak wyżej,
-mam 173cm wzrostu i ważę ok. 57-58kg.

Za wszelkie propozycję, porady dziękuję z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować posta także przepraszam za podwójny.

Rozważam kupno tego modelu https://skiteam.pl/rowery-gorskie-mtb-hardtail/5741-126194-rower-cube-625410-access-ws-pro-4054571388230.html#/3460-rama-uniwersalna/4028-sex-kobieta/14514-kolor-galactic_blk/34008-rozmiar-18_29_m jednak martwią mnie przerzutki Alivio. Niestety model z osprzętem SLX jest niedostępny. Rozmiar 18/M, koła 29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci zależy na przyszłościowej ramie to szukaj czegoś że sztywną osią boost i taperowaną główką ramy. Ten Cube nie ma sztywnej osi z tyłu oraz ma mocowanie tylnego hamulca w szosowo/gravelem standardzie.

Edytowane przez NerfMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej wspomniane:

- rama z sztywną osią z tyłu,

- główka ramy tapered,

- hak przerzutki UDH,

W tym budżecie sprawdziłbym m.in. Kross'a, Rockrider'a, Unibike'a itp.

P.S. Odległość/przebieg trochę kłoci się z koncepcją roweru MTB, czy aby nie potrzebujesz cross'a lub gravela?

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja już sam nie wiem czego potrzebuje. Ostatecznie jakiś cross, ale im dłużej przeglądam rowery tym mniej wiem i coraz bardziej tracę motywację żeby czegoś szukać. Chciałbym w miarę świeży rower z dobrą ramą, reszta komponentów mnie niewiele interesuje na ten moment. 
 

https://www.olx.pl/d/oferta/trek-x-caliber-8-sramsztywna-os-rozmiar-m-l-CID767-ID10D8eW.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, afly napisał:

Jak wyżej wspomniane:

- rama z sztywną osią z tyłu,

- główka ramy tapered,

- hak przerzutki UDH,

W tym budżecie sprawdziłbym m.in. Kross'a, Rockrider'a, Unibike'a itp.

P.S. Odległość/przebieg trochę kłoci się z koncepcją roweru MTB, czy aby nie potrzebujesz cross'a lub gravela?

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-29-fuji-rock-shox-air-boost-sram-1x12-mtb-gorski-CID767-ID10zhu6.html
Znalazłem takie cudo. Coś mi mówi, że tego szukam. Jakieś obiekcje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Helodix napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-29-fuji-rock-shox-air-boost-sram-1x12-mtb-gorski-CID767-ID10zhu6.html
Znalazłem takie cudo. Coś mi mówi, że tego szukam. Jakieś obiekcje? :)

Gwarantuje Ci, że na pewno nie szukasz używanego roweru za ponad 4 tysiące bez boosta z tyłu do tego jeszcze z przerzutką SX i podstawowym ciężkim widelcem.

Kolega @afly podał Meridę, która ma fajną lekką ramę i napęd 2x, który przy twoim użytkowaniu się doskonale sprawdzi. A jak się zdecydujesz jednak na crossa to ten Pathlite też jest super opcją. Count Solo bym odrzucił ze względu na brak sztywnej osi. 

Edytowane przez NerfMe
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór ostatecznie padł na Meride Limited, M/29 głównie ze względu na lepszy amortyzator (Pathlite skok 75mm). Wpadł mi do głowy pomysł by zakupić dodatkowo mostek regulowany (z uwagi na to, że ta Merida ma mostek na -), mógłbym zależnie od celu jazdy wpływać na pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...