Skocz do zawartości

[piasta tylna] Jaka najlepsza Piasta do dirta ma być glosna


Rekomendowane odpowiedzi

Taka która będzie dobra i głośna. A jak będzie za mało głośna, to możesz zawsze przyczepić pod siodełkiem małą piłę spalinową i podciągnąć sobie linkę na kierownicę, żeby ją piłować na maksymalnych obrotach. Wszyscy 12-latkowie na pumptracku będą się za tobą oglądać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sempoo napisał:

[ja tylko pytanie pomocnicze - bo zawsze sie zastanawiałem - po co niektóre tylne piasty są tak głośne gdy się nie pedałuje? ]

Weź młoteczek. Uderz w jakiś metalowy przedmiot. Im mocniej uderzysz, tym głośniej brzęczy. W jakichś 99.99% piast działa to tak samo - mały metalowy element ( zapadka ) jest dociskany sprężynką do drugiego elementu. Im silniejsza sprężyna - tym głośniejsza piasta. Im więcej zapadek - tym głośniejsza piasta.

9 godzin temu, olekride napisał:

Dzień dobry potrzebuje rady jaką byłby by dobra piasta do dirta (głośna) os 10x135

Mam piastę marki POLSO z aliexpress. 135x10, na bolty, pod tarczę. Głośna jest. Upierdliwie głośna. Można na nią zamontować albo singla, albo do 7 zębatek na lockring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy mierzy swoją miarą, dla mnie obcisłe gacie to nie obelga bo podchodzę do nich zgodnie z tą definicją https://sjp.pwn.pl/slowniki/obciśle , jedni lubią dopasowane, inni luźne a jeszcze inni głośne piasty. Zupełnie nie rozumiem szydery, ale widocznie taki masz sposób na życie :) 

 

BTW: nie mam zielonego pojęcia w jakich gaciach jeździsz i w sumie jest mi to kompletnie obojętne, wątek był jednak nie o twoich preferencjach i pomysłach a tym bardziej o twoich gaciach, tylko o solidnej głośnej piaście do dirta, więc możesz się trzymać głównego wątku :)

Edytowane przez biker_xc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszyjacielu, weź sobie przewiń nieco w górę i zobacz, kto nawiązał do obcisłych gaci.

No i posiedź na forum trochę dłużej, poznaj zwyczaje tutaj panujące (oraz regulamin i zasady pisania), a dopiero potem zacznij się wymądrzać. 😘 

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, jestem pod wrażeniem. Dużo musiałeś czytać i wiele panujących zwyczajów poznać by spłodzić taki komentarz:

Cytat

A jak będzie za mało głośna, to możesz zawsze przyczepić pod siodełkiem małą piłę spalinową i podciągnąć sobie linkę na kierownicę, żeby ją piłować na maksymalnych obrotach. Wszyscy 12-latkowie na pumptracku będą się za tobą oglądać!

Zapewne to jest ta twoja "mondrość" którą nabyłeś w trakcie siedzenia na tym forum.

A wracając do piast polecam jeszcze dartmoora. 

Zadziwiające jak fani obcisłych gaci szybko się odpalają, gdy ktoś wspomni o obcisłych gaciach ;) 

  • +1 pomógł 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to forum w głównej mierze składa się z gości po 40 w obcisłych gaciach którzy patrzą na ludzi na czymklowiek grawitacyjnym jak na plebs jakiś. Ale nad pierdołami watami, licznikami, karbonowymi kółeczkami będą robili wątki po 10 stron. 

Dla waszej informacji, głośna piasta jest fajna, tak jak dla obcisłych gaci fajne są karbonowe kółka za 5 tysi. 

A co do tematu, polecam rozejrzeć się po aliexpresie, chinole są w tym dobrzy. Dirtowych singlespeedowych nigdy nie szukałem ale normalne są spoko, mają standardowe łożyska więc łatwo można dokupić i wymienić. Mogę polecić ARC, Koozer, Hanns (albo jakoś tak), ZTTO. 

 

  • +1 pomógł 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się grawitacyjni pomizialiście wzajemnie po wielkich jajkach, które najwidoczniej wypadają wam przez nogawki waszych luźnych spodenek, to zacznijcie myśleć nad argumentami jakie zaczniecie podawać, gdy was w górach ominę w swoich obcisłych gatkach. 😘 

Żebyście tylko wy mieli tyle luzu, co wasze jajka w tych grawitacyjnych spodenkach... 😆

  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TheJW napisał:

Jak już się grawitacyjni pomizialiście wzajemnie po wielkich jajkach, które najwidoczniej wypadają wam przez nogawki waszych luźnych spodenek, to zacznijcie myśleć nad argumentami jakie zaczniecie podawać, gdy was w górach ominę w swoich obcisłych gatkach. 😘 

Żebyście tylko wy mieli tyle luzu, co wasze jajka w tych grawitacyjnych spodenkach... 😆

Jak zwykle zero merytorycznego komentarza.

Obcisłe gatki to jednak stan umysłu,  wyjątkowo nietolerancyjny na inne dziedziny kolarstwa.  Widocznie coś jednak uciska.

A tak w ogóle to wstydźcie się. Kolega założył temat, bo chciał się dowiedzieć co jest dobre do dirta, a Wy zamiast mu doradzić (tak wiem pewnie nic sensownego nie macie do powiedzenia w tej sprawie) zaczynacie wypisywać swoje opinie o głośnych piastach. Kogo obchodzi wasze zdanie na ten temat?

To te wybitne standardy tego forum?

 

Też jestem po 40ce i gdy widzę swojego młodego,  co wyrabia na swoim dircie, to zbieram szczękę z asfaltu.

Ciekawe czy gdy ktoś was pyta o przepis na dobrą pomidorówkę, to też mu mówicie by ugotował kapuśniak, bo pomidorówka jest bee?

 

Edytowane przez biker_xc
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...