Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] Zepsuta przerzutka


Rekomendowane odpowiedzi

 

Hej, synowi podczas zmieniania przerzutki na luźniejszą wygięła się przerzutka. 3 miesiące temu miał podobną sytuację i przerzutka została wymieniana na lepszą. Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego się to dzieje? Pytałam się serwisanta to powiedział, że to nie syna wina i polecił wziąć po prostu lepszą więc wzięliśmy. Czy mogę do niego pójść i powiedzieć, że po 3 miesiącach znowu się coś wydarzyło? W załączniku dodałam zdjęcia starej (na trawie) i nowej (na balkonie) usterki. 
 

 

IMG_7298.jpeg

IMG_7297.jpeg

IMG_7302.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie uszkodzenia powstają jeśli w łańcuch coś się ,,wkręci " . Czasem jakiś drut czasem wystarczy mocny patyk . Tak można wygiąć przerzutkę nawet bez zmiany biegów tylko podczas jazdy . Patyk czy coś blokuje kółka przerzutki , a łańcuch nadal ciągnie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn jechał na chodniku przed blokiem nie było tam żadnych patyków ani drutów. Trzy miesiące temu zapłaciliśmy za naprawę 350zł i teraz znowu się zepsuły, chociaż teoretycznie miał wstawić „lepsze” i mówił, że to nie syna wina. Wiadomo, że dzieci skaczą na rowerach, pewnie też zjeżdżają ze schodów wiadomo jak to dzieci, dlatego się zapytałam czy to mogło mieć wpływ, ale dostałam informację, że nie i nie wiem już co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmielił przerzutkę, to się zdarza. Zwykle właśnie patyk, łańcuch potrafi wkręcić przerzutkę w szprychy dodatkowo krzywiąc koło. Przez ostatnie 30 lat udało mi się to dwa razy i to w ciągu  jednego miesiąca.

Tourney to generalnie badziewie zbudowane z gównolitu i można go wygiąć w rękach. Wyprostować pewnie też, choć to już idealnie nigdy nie będzie. Ale tak naprawdę zmielić można każdą, a z tego co widzę to napęd 8 rzędowy więc i tak już nic dobrego do tego nie będzie. Pech i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
43 minuty temu, Milenalena napisał:

Trzy miesiące temu zapłaciliśmy za naprawę 350zł

No to niezłe zdzierstwo. Przerzutka niecałe 50zł:

https://allegro.pl/oferta/przerzutka-tyl-shimano-rd-tx800sgsl-15011139656

to daje ponad 3 stówki za robociznę. Wymiana przerzutki to czynność dość prosta, zajmująca poniżej pół godziny. IMO, uczciwy serwis nie wziąłby więcej jak 50zł, czyli razem 100ka.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to trzeba zmienić serwis, bo pewnie widzą że mają do czynienia z osobą która nie zna się na rowerach, i można wcisnąć jej wszystko, albo powiedzieć każdą cenę. 

W ogóle jakikolwiek serwis zakładający do roweru przerzutkę Tourney powinien przestać istnieć, przecież to szmelc jakich mało. Każdy szanujący się serwisant założy cokolwiek innego, Acerę, Altusa, itd. 

Po drugie ustawić poprawnie przerzutkę. A po trzecie - ustalić co było przyczyną. Samo się to nie stało, od zwykłej jazdy przez blokiem. "Wiadomo jak to dzieci" - nie przyznają się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Milenalena napisał:

Wiadomo, że dzieci skaczą na rowerach, pewnie też zjeżdżają ze schodów wiadomo jak to dzieci, dlatego się zapytałam czy to mogło mieć wpływ, ale dostałam informację, że nie i nie wiem już co o tym myśleć.

Mogło być tak, że syn coś wykonywał "ciężkiego" dla tego typu przerzutki jak choćby zjazd ze schodów na największej zębatce z tyłu i wpadła w szprychy. Trudno wyrokować ale spróbuj iść tym tropem czyli jakieś ewolucje to trzeba zejść przynajmniej 1-2 zębatki niżej na kasecie czy wolnobiegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem była wymieniana przerzutka i jakiś hak. Ok dziękuję wam za informacje. Jestem trochę w szoku, bo to jeden z lepszych serwisów w moim niedużym mieście i po prostu wzbudził moje zaufanie i dałam się nabrać na „lepszą” przerzutkę. Nie wiem czy tam iść z tym rowerem i się czegokolwiek domagać czy olać już kompletnie i znaleźć inny serwis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zmielona przerzutka to standard w rowerach jeżdżonych przez dzieci, razem z przerzutką krzywi się lub urywa hak przerzutki. Częsta przyczyną tego jest skakanie, rzucanie roweru itp. hak przerzutki się wtedy krzywi i mimo że przerzutki jeszcze jakoś zmieniają biegi to już jest niepoprawna ich praca, w którymś momencie przez to że już hak/przerzutka jest krzywa łańcuch spadnie, wkręci się czy źle ułoży i taki potem tego efekt że pociągnie przerzutkę i ją "zmieli". Serwisant mógł poprawnie ustawić wszystko ale jak przerzutka gdzieś wcześniej dostała i ją przekrzywiło na haku to niestety taki potem może być efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...