Skocz do zawartości

[Rower dla amatora] do max 2500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, potrzebuje porady. Chce kupić mężowi rower na urodziny. Rower dla amatora jeżdżącego po 10km raz na tydzień. Głównie ścieżki i lasy. Mąż ma 179/180cm wzrostu. Wiem ze marzy mu się rower w kolorze czerwonym. Co polecacie? 
sama znalazłam rower Trek marlin 4 gen2 2024 czy on się nada? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten specialized, to bardzo podstawowy rower bardzo dobrej marki. Cały osprzęt jest zdecydowanie oszczędnościowy. Również czerwony rower z troszkę lepszymi komponentami oferuje Decathlon. https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-turystyczny-rockrider-expl-500-29/_/R-p-330628
 

10 km raz na tydzień to nie jest duże wyzwanie dla sprzętu. Więc i jeden i drugi da radę. Odpowiedz jednak (sobie) na następujące pytania:

Ile lat ma twój mąż, jak jest wysportowany i czy nie ma znacznej nadwagi - oba rowery wymagają dość pochylonej pozycji. Nie są ultra sportowe, ale nie są komfortowe. 
 

Czy będzie jeździł po wertepach, czy raczej po równych, choćby szutrowych drogach? 
 

Jeśli nie jest wysportowany i nie będzie cisnął po wertepie, sugeruję rower inny niż rowery górskie. Np. Taki https://bike-project.pl/pl/p/MARIN-STINSON-ST-2/5651. To sprzęt do łagodnych przejażdżek dla mniej aktywnych osób. Wygodny i czerwony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam raczej mieszane uczucia co do niespodzianki w postaci roweru to powinien być przemyślany zakup, jesteś pewna że będzie jeździł w takim a nie innym terenie, jakiej pozycji oczekuje, czy ma to być MTB, Cross czy jeszcze coś innego ten czerwony kolor też mocno zawęża wybór..

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery ( ramy ) mają rozmiary . Czyli to nie może być niespodzianka bo mąż musi rower przymierzyć . Niby teoretycznie można wskazać rozmiar do wzrostu ale zawsze bezpieczniej przymierzyć . Zwłaszcza ten rower z Deca będzie ryzykowny bo jest dość długi i pozycja będzie pochylona .

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...