Skocz do zawartości

[3500-4500] wszechstronny na sztury, lasy, okazjonalne wzgórze


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem totalnym laikiem w sprawach rowerów. Czytam i dokształcam się, ale chyba jeszcze długa droga przede mną... ;) Chciałem Was zapytać o poradę bo mam taki przypadek:

  • Rower w budżecie 3500-4500
  • Na wysokość 188 cm i wagę 95 kg
  • Wszechstronny - głównie na sztury, chodniki, okazjonalnie wzgórza z twardą nawierzchnią - nic wyczynowego, bardziej jazda z rodziną, okazjonalnie 1-2h jazdy samemu
  • Relatywnie zrelaksowana pozycja - przy tym wzroście i pracy za biurkiem ból pleców potrafi dokuczać
  • Cudo to by było gdyby dało się tam siodełko z maluchem zamontować

W pierwszej kolejności mogę rezygnować z siodełka i idealnej pozycji. Polecono mi Polygon Heist X7 oraz Trek Dual Sport 2 Gen 5 2023.

Doradzi ktoś jaki byłby najlepszy kompromis i dlaczego? Co powinno być priorytetem? Sztywny widelec, amortyzator, coś innego?

Wszelkie porady mile widziane. Jak macie też jakieś dobre sklepy w okolicach Wawy, które polecacie to chętnie zapoznam się z opinią. :) 

Z góry dziękuję pięknie!

Janusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich wymaganiach ten rower powinien się bardzo dobrze sprawdzić.

https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-920-sram-nx/_/R-p-352473
 

Przy tej promocyjnej cenie, raczej bezkonkurencyjną pozycja. Dobrej jakości i bardzo uniwersalny napęd, powietrzny widelec, niska waga, wygodna pozycja, fotelik też ogarniesz bez problemu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. :) Szczerze to obawiam się z Decathlonu cokolwiek kupować. To co kupiłem maluchowi jakiś czas temu to dramat... Ten Riverside to ich marka? 

Co do Gianta i tych, które ja wymieniłem - który byście wybrali i dlaczego? Co powinno być priorytetem przy wyborze? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat większość wyposażenie sportowego i turystycznego kupuję w deca (rowery również) i mam odwrotne doświadczenia. 
 

Co do innych roweru, to równie świetnym wyborem co powyższy Riverside, jest Giant Roam 0 lub Roam 1, jednak różnica w cenie jest aktualnie spora. 
 

https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-0 

 Riverside i ten Giant oferują praktycznie to samo, Giant ma gorszej jakość korbę i pewnie koła, za to jest karbonowa sztyca. 
 

Edytowane przez Artur85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...