Skocz do zawartości

[6000] gravel 200 cm wzrostu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, planuje wymianę gravela. Skupić się chce na długich dystansach, kilkudniowych wycieczkach (za rok może jaki ultramaraton :)). Aktualnie posiadam krossa esker z 2020 r. Niby ok ale mam problem by go komfortowo dostosować jednak na mój wzrost ta rama trochę za mała jest :( 

Rozglądam się za czymś koniecznie 1x11/12 i hydraulicznymi hamulcami. Jesteście w stanie polecić modele na które warto zwrócić uwagę? Ciężko znaleźć coś z odpowiednio dużą ramą :( Sztywna oś też pewnie byłaby mile widziana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zrobiłem sobie wyliczenia na bestbikeadvice i wyszło mi:

W tyłek to sobie można wsadzić. Poza tym pokaz mi gravela z takimi parametrami, chyba byś musiał ramę na zamówienie robić. 

Cytat

O jakim eskerze mówisz? Z tego co widzę to wszystkie max 22''.

Każdym z rocznika 24

Rozmiarem ramy szosowej/gravelowej jest efektywna długość rury poziomej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Kross nawet na stronie podaje wzrost dla 22'' 184-194 wiem, że to tylko na oko ale to jest to samo co miałem w wersji z roku 2020. Wiem, że ciężko znaleźć takie wymiary ale akurat kross robi dość małe te największe ramy w mojej opinii

 

"Rozmiarem ramy szosowej/gravelowej jest efektywna długość rury poziomej" - jest dużo więcej wymiarów, które się liczą poza tym, krossy 2024 mają akurat ten wymiar tak samo jak kross z 2020

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2024-gestalt-x10#geometry  Marin już ma lepsze wymiary niż kross w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2024-gestalt-x10#geometry

Marin już ma lepsze wymiary niż kross w tej kwestii

XD

Wzięli rower mtb i mu baranka założyli, to nie jest rama robiona w jako gravelowa. Zobacz jaki tam mostek wsadzili 

Cytat

Przecież Kross nawet na stronie podaje wzrost dla 22'' 184-194 wiem, że to tylko na oko ale to jest to samo co miałem w wersji z roku 2020. Wiem, że ciężko znaleźć takie wymiary ale akurat kross robi dość małe te największe ramy w mojej opinii

Nie ciężko znaleźć takie wymiary tylko masz jakieś dziwne podejście. Drugi raz piszesz o jakiś 22" a co to ma w ogóle do rzeczy? W calach określa się rozmiary mtb/trekkingów/crossów gdzie stanowi to długość rury podsiodłowej a rozmiarem szosy jest rura pozioma. 

Największy rozmiar eskera z 2020 miał poziomą 570 a obecny 591. To jest w twojej opinii to samo? 

Jeśli potrzebujesz roweru, gdzie ci producent wprost napisze, że jest na 2m wzrostu to sobie kup speca albo treka. Tylko zanim zaczniesz szukać ofert to pomnóż budżet x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zapytałem które krosy, napisałeś każdy z rocznika 2024, otóż sprawdziłem akurat ten który miał 570. Faktycznie niektóre mają lepszą geometrie ale nie wszystkie. Trochę za szybko i za dużo wniosków wyciągasz w kwestii mojego podejścia. Zgłoszę Tobie taki feedback, że mógłbyś popracować jak sposobem przekazywania komunikatów gdyż jest dość nieprzyjemny. 

 

Nie mniej dzięki, za zwrócenie uwagi, że nie wszystkie krossy mają tą samą geometrie przy największym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal to nie zmienia że krossy nie są dla ludzi 2m. Rybak16 masz racje że esker Xl jest mały jak na Twoj wzrost. Należy patrzeć na inne parametry niż tylko na dlugosc poziomej. Co z tego że masz 590, jak rura podsiodłowa to 53cm, na bank zabraknie sztycy, moim zdaniem minimum powinno być ok 58cm. Tak samo niska głowka ramy  potrzeba wymiana mostka, jak rower ma hydraulikę przewody bedą za krótkie, należy dokonać wymiany. 

W Twoim przypadku kierowal bym się w kierunku Meridy Silex 2024 w rozmiarze XL. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@clavdivs dzięki za odpowiedź. Fakt, sztycy w aktualnym mi zabrakło, musiałem ją wymienić, i z automatu zrobił się rower mniej wygodny :) Ta Merida wygląda spoko, jedyne co to zależy mi na napędzie 1x a nie znalazłem meridy z takowym. Znasz jeszcze jakieś modele warte uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...