Skocz do zawartości

[Garmin] wjechał nowy Garmin Edge 1050


Rekomendowane odpowiedzi

Cokolwiek bym nie podał i tak dla fanboja Garmina najlepszy będzie Garmin. To jak religia. Dlatego porównanie do Apple jest tu bardzo na miejscu.

Tak btw, pytać w innym celu niż po to aby się czegoś dowiedzieć - nie ma sensu. Serio.

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek byś nie napisał, będzie to nic nie warty farmazon. Jak zawsze. Powinieneś zostać przy tematyce błotników, "dedeerów" i skupić się na wożeniu psa w koszyku na kierownicy.

Edytowane przez KNKS
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, leon7877 napisał:

Cokolwiek bym nie podał i tak dla fanboja Garmina najlepszy będzie Garmin. To jak religia. Dlatego porównanie do Apple jest tu bardzo na miejscu.

Tak btw, pytać w innym celu niż po to aby się czegoś dowiedzieć - nie ma sensu. Serio.

Nie obrażaj się. Ja poważnie szukam na prezent navi, która spełnia powyższe kryteria. Na teraz mam na oku EDGE Explorer 2, ale jak jest coś innego to wezmę pod uwagę. Tyle, że kryteria muszą być spełnione. Dodam, że ten Explorer 2 to ~1000 zł.

23 minuty temu, KNKS napisał:

... dodając obsługę gwarancyjną, kiedy to Garmin, w przeciągu tygodnia, wymienia uszkodzone urządzenie.

Potwierdzam. EDGE 820 wymieniony bez dyskusji. Wszystko trwało mniej niż tydzień. Pierwszy kontakt z pomocą, przesłali procedurę resetu urządzenia (inną niż menu w urządzeniu). Potem był test, nie pomogło. Drugi kontakt i dostałem instrukcję jak odesłać. Potem przyszła paczka zwrotna z wymienionym urządzeniem (refub). Dodam, że reklamowałem baterię, która spadała w tempie ponad 10% na godzinę jazdy w trybie rejestracji aktywności bez nawigowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No to kolejna  porcja  rewelacji po testach tym razem  jak to ktoś wyżej ujął "gradientu".  Lama w swoim teście testował na lichej przewidywalnej górce i zauważyłem u niego nerwowość wskazań nachylenia ale właściwe początki i końce przewyższenia.   Napiszę na wstępie tak .... czy można spierniczyć już spierniczone. Otóż można , w Garminie są mistrzami w tym.

 U mnie gdzie góra goni górę   altimetr dostawał padaczki   , cyfry nachylenia skakały jak popierniczone nie mogąc się zdecydować co pokazywać . Na płaskim   w czasie postoju  wyniki skakały od 0% do 6% czasami pokazując -1%.    Kiedy w poprzedniej wersji był  ospały  i nie kwapił się do roboty  to w nowej   mam wrażenie  jakby był totalnie znerwicowany ,  taki podjarany  buldog  wyskakujący do wszystkiego i do każdego.  Teraz z wielką nadgorliwością  pokazuje  a  przebieg nachylenia trasy  przypomina piłkę do metalu z drobnym zębem.  Podejrzewam ,że w algorytmach do obliczeń podpierają się danymi DEM. A z tym różnie bywa.  

Co jeszcze zauważyłem ... dodali parę fajnych elementów graficznych.  Teraz ostrzeżenie przed nagłym manewrem  wyskakuje w rogu , taki malutki czerwony kwadracik  ze strzałką i odliczaniem do "zajścia" .

Powiadamiania o niebezpieczeństwach na trasie fajnie działają.... sam siebie powiadomiłem  😁 ( robiłem podwójną pętelkę). Tylko teraz pytanie  ile ono będzie tam wisieć. Może się okazać w dłużej perspektywie  ,że na trasie będzie alert na alercie  a w rzeczywistości już dawno nie aktualny.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Eathan napisał:

To ja poproszę. Duży ekran, synchro z Komootem i Strava. Dobre mapy i sensowna navigacja. Do tego polska wersja językowa i instrukcja po polsku. Ma to być alternatywa dla EDGE Explorer 2. Dwa lata gwarancji w Polsce.  Co polecasz?

Jeśli nie potrzebujesz długiego czasu działania na baterii to całkiem sensowną alternatywą jest jakiś tani/używany smartphone. Sam jeżdżę z iPhone SE wartym może ze 100 zł na OLX'ie. Na dłuższe wycieczki podłączam powerbank-a, a w e-bike'u mam port USB do ładowania. Rozwiązanie idealne nie jest, ale wieszającego się i drogiego Garmina też do takich ciężko zaliczyć. Natomiast stosunek możliwości do ceny jest nie do pobicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czach a z Variatki nie pokazuje prędkości pojazdu za nami  tylko różnicę prędkości pomiędzy mną a pojazdem nadjeżdżającym .  Pokaże  prędkość jak będziemy robić za stacjonarny   foto-radar.  🤣 Ale fakt   bardzo fajny  i pożyteczny dodatek .

Łączność z czujnikami , usypianie i wybudzanie bez zastrzeżeń. Łączność z telefonem i WiFi  bez zarzutu.

 Jutro kolejny dzień molestowania Garmini.

Aha.... też nie widzę sensu przesiadki na 1050 uwzględniając już znane mankamenty. "Bajerancki" ekran to sporo za mało żeby mnie przekonać. 😁

@Eathan  nie szczyp się . Jak przystało na prawdziwego fanboya  łykaj Explore 2 .😉🤣 Przynajmniej będziesz miał z kim robić "gruprajdy"

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio Dwa pola, których używam cały czas:

  • Edge All in One 
  • MyBikeTraffic

podają prędkość pojazdu.

W MyBikeTraffic można wyświetlać prędkość względną i bezwzględną i to samo jest później na wykresach.

EAiO: „1.6.51 new feature on user request: if radar is used you can show the (real) speed of the first target vehicle.”

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcina niestety czas pracy na znaczenie. Do tego wygoda też. Użytkownik lubi się męczyć i jeździ trasy po 10 i więcej godzin. Jednocześnie uwielbia komoota i strave a do tego chce być prowadzony za rękę na nieznanych tarasach. Smartfon odpada. Poza tym musi być nowe bo to ma być prezent.

@pecio na teraz Explorer 2 jest na krótkiej liście. Opcja to 530... A jak chodzi o mnie to już nie wrócę do innych urządzeń. Tylko Garmin 😈💪😜

Btw zauważyłem, że 1040 na stabilnym sofcie wykrywa znacznie więcej podjazdów niż miało to miejsce w 830. Teraz mam na przykład wytłumaczenie, dlaczego zawsze po wyjściu na rowerb umieram... Okazało się, że jest podjazd którego nie było w 830 🤣

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Eathan napisał:

.... A jak chodzi o mnie to już nie wrócę do innych urządzeń. Tylko Garmin 

To co ja mam powiedzieć . Od 7 lat Garminy  🤣

Polecam pomiar mocy. Wtedy będziesz wiedział zawsze jaką pracę wykonałeś. A w trakcie jazdy przewodnik mocy.

@pecio Dlaczego 840 i 1040 wysyła informacje/alerty  w różnych językach ?. Np  nawiguje po polsku a średnią moc co 5 minut po angielsku ?

830stka nie ma z tym żadnego problemu. Wszystko leci po polsku, Nie potrafię tego ujednolicić 🙃

Edytowane przez dfq
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eathan a nad wykresami z Rally XC200 to będziesz siedział całą noc 🤣 A jak mało to jeszcze parę czujników do kompletu.....

A właśnie .... w przewodniku mocy dodali wpływ wiatru . Tylko kicha z prognozami i bzdety wychodzą.

Edytowane przez pecio
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Eathan napisał:

@marcina niestety czas pracy na znaczenie. Do tego wygoda też. Użytkownik lubi się męczyć i jeździ trasy po 10 i więcej godzin. Jednocześnie uwielbia komoota i strave a do tego chce być prowadzony za rękę na nieznanych tarasach. Smartfon odpada. Poza tym musi być nowe bo to ma być prezent.

@pecio na teraz Explorer 2 jest na krótkiej liście. Opcja to 530... A jak chodzi o mnie to już nie wrócę do innych urządzeń. Tylko Garmin 😈💪😜

Btw zauważyłem, że 1040 na stabilnym sofcie wykrywa znacznie więcej podjazdów niż miało to miejsce w 830. Teraz mam na przykład wytłumaczenie, dlaczego zawsze po wyjściu na rowerb umieram... Okazało się, że jest podjazd którego nie było w 830 🤣

Należało od razu napisać, że produkt jest już wybrany, a teraz trzeba tak dobrać "warunki przetargu", aby przypadkiem nic innego się nie załapało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, leon7877 napisał:

Cokolwiek bym nie podał i tak dla fanboja Garmina najlepszy będzie Garmin. To jak religia. Dlatego porównanie do Apple jest tu bardzo na miejscu.

Tak btw, pytać w innym celu niż po to aby się czegoś dowiedzieć - nie ma sensu. Serio.

No ale jak zacząłeś, to podaj przykład.

Nie wiem kto tu jest "Fanbojem", bo w sumie walnąłeś Post o 1/3 ceny, a teraz kulisz ogon.

To ja Ci podam przykład, dlaczego Garmin jest lepszy od chociażby Lezyne:

W Lezyne miałem wieczny problem z synchronizacją danych. Synchronizacja nie startowała, kończyła się błędem lub powodzeniem, ale... danych nigdzie nie było. Zaczęło się od pojedynczych przypadków, na koniec nie mogłem zsynchrizować NIC.

Garmina odpaliłem i jedyne co robię to go ładuję. Nie dzieje się absolutnie nic.

Żeby obsługiwać Lezyne, trzeba mieć autyzm. Przyciski cudownie zmieniają funkcje w zależności od ekranu lub orientacji. Używałem tego urządzenia ponad rok i nadal się myliłem praktycznie za każdym razem.

Garmina ogarnąłem w 10 minut.

W Lezyne od początku miałem problem z baterią. Po 1/4 czasu miałem komunikat o niskim stanie baterii, a potem urządzenie działało jeszcze wiele godzin. Zgłosiłem reklamację. Trwało to chyba cztery miesiące. Naprzemian dostawałem kit że bateria zamówiona, że jeszcze nie wyjechała od producenta, że już wyjechała, że jeszcze nie wysłali itd. Wpadli nawet na pomysł, że baterię mam wymienić sobie sam (!). Po postraszeniu UOKIK, dostałem nowe urządzenie które sprzedałem... i zaraz poszło na gwarancję, bo uszkodzony był ekran.

Gdy napisałem do Garmina z problemem, dostałem obszerną instrukcję co mam zrobić, żeby rozwiązać problem.

No i powiedz mi teraz: czy ja jestem "Fanbojem" czy może człowiekiem który woli dopłacić za porządny produkt, a nie g...no?

Kiedyś miałem takie podejścje jak Ty: po co przepłacać, jak można kupić dużo taniej. Otóż nie, nie da się taniej.

Co do Apple. Kupiłem Mac Booka. Nowy w cenie przyzwoitego laptopa z Windowsem, bo kosztował mnie mniej niż 5k zł. Nie przepadam za obsługą, bo znacznie różni się od Windowsa do którego jestem przyzwyczajony. Nie zmienia to faktu, że do Windowsa do prywatnego użytku nie wrócę. Komfort obsługi i szybkość jest na innym poziomie niż na Windows.

Zanim mi wypalisz żebym sobie kupił dobrego laptopa z Windowsa i wtedy zobaczył. Codziennie używam zawodowo laptopa za 15k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcina napisał:

Należało od razu napisać, że produkt jest już wybrany, a teraz trzeba tak dobrać "warunki przetargu", aby przypadkiem nic innego się nie załapało ;)

A co ? Myślisz że @Eathan wertuje OLX żeby, idąc za twoją radą, kupić komuś, na prezent, zajechanego IPhone z OLX za 100zł zamiast nowego Garmin'a ? Obdarowany będzie przeszczęśliwy, pod warunkiem że ma elektryka z gniazdkiem, trytytki do przymocowania powerbank'a lub jeżdzi trasy dłuższe niż 60 minut.

🙄

Godzinę temu, Krypto.Szosowiec napisał:

No ale jak zacząłeś, to podaj przykład.

Nie wiem kto tu jest "Fanbojem", bo w sumie walnąłeś Post o 1/3 ceny, a teraz kulisz ogon.

No właśnie. @leon7877 forum wstrzymało oddech i czeka na twoje prawdy objawione. Co poniektórzy wzieli już "chwilówki" i czekają żeby ruszyć na zakupy i uzbroić się w komputerki równie dobre jak Garmin za 1/3 ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie nie dyskutuję z takimi trollami które piszą teksty w stylu:

Cytat

forum wstrzymało oddech i czeka na twoje prawdy objawione. Co poniektórzy wzieli już "chwilówki" i czekają żeby ruszyć na zakupy

Chcesz to dopłacaj sobie za Garmina. Przecież ci nie bronię. Gdybyś wysilił intelekt to byś zobaczył że nie warto ale każdy robi co chce. 

Tyle że do tego należałoby zrobić jakikolwiek research, pooglądać i poczytać recenzje różnych urządzeń. Ale żaden wyznawca jednej marki nie jest do tego zdolny 

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie unoś się grubasku. Nikt z tobą nie dyskutuje, bo żeby z kimś dyskutować, to oponent  musi posiadać jakąś tam dozę merytorycznej wiedzę. Tak więc, choćbyś chciał, to się nie załapiesz. Z ciebie można się, co najwyżej, ponabijać.

Po prostu, w myśl zasady "mówisz i masz", udowodnij że nie rzucasz słów na wiatr i zamknij mordę mnie, internetowemu trollowi, wyjawiając to co miałeś ujawnić. Czyli wymień wreszcie jaki to rowerowy komputerek zapewnia to co zapewnia Garmin, za 1/3 ceny. 

Póki co ty wychodzisz na trolla, bo rzucasz zdawkowe twierdzenia, których w dalszej części nie jesteś w stanie obronić. Burczysz pod nosem jakieś brednie i farmazony, ale żeby poprzeć twierdzenia faktami, to już główka nie ogarnia. Styki przegrzało😅. Dziecinada. Odpowiedzialność za własne słowa odróżnia mężczyzn od chłopców. Tak więc @leon7877 wracaj do piaskownicy, przykręcaj błotniki i ruszaj na plac zabaw stawiać babki z piasku. A poważne dyskusje zostaw mężczyznom. Jeszcze coś ci wyjaśnić, czy już ci wystarczy ?

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...