Skocz do zawartości

[Garmin] wjechał nowy Garmin Edge 1050


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, marcinusz napisał:

Ciekawe jaki czas pracy na baterii wyjdzie im w 550/850 - ekran i urządzenie mniejsze.

Obawiam się, że strzeliliby sobie w stopę rezygnując całkowicie z ekranu TFT. Jednak wiele osób wybiera EDGE'a ze względu na prosty, energooszczędny ekran. Może zrobią line-up podobny jak w przypadku zegarków np. EDGE 550 TFT+Solar oraz dodatkowo EDGE 550 LCD (bez solaru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eathan napisał:

Zresztą miałem 820 i tutaj przeliczanie trasy to był DRAMAT.

Ja miałem 520. Kiedyś wrzuciłem długi track z dużą ilością punktów i... ładował się kwadrans! Nauczyłem się edytować gpx-y, aby zmniejszać ilość punktów. Do tego podmiany map za każdym razem gdy jechałem gdzieś dalej. Mistrzostwem było wycinanie mapy pod Green Velo w ten sposób, żeby mieć jak najmniej białych plam pod śladem i zmieścić mapę w urządzeniu. Po kilku latach nie trzymał 10 godzin. To była porażka. 530 to dla odmiany bardzo udane urządzenie.

1 godzinę temu, Eathan napisał:

Co do UOKiK to kary za wysokie ceny nie będzie.

Nie napisałem tego, ale kara ma nie być za wysokie ceny nowych urządzeń, tylko za zmowę cenową z dystrybutorami w celu utrzymania wysokich cen. UOKiK uznał, że to podejrzane, że wszyscy w necie oferują ten sam poziom cen i zrobił im przeszukania w biurze (jakby to tylko garmina dotyczyło...). Postępowanie póki co jest "w sprawie" a nie "przeciwko".

1 godzinę temu, Eathan napisał:

człowiek nie będzie musiał kupować u tych biedaków Niemców

To jest przerażające, ale już dawno zauważyłem, że jestem za biedny, aby kupować w Polsce :( 

Ostatnio byłem bliski kupienia drogiego roweru w bikediscount.de. Ostatecznie kupiłem inny w Decathlonie, więc przynajmniej podatki zostały w PL a od 20 tys. to już trochę jest. Chciałoby się wspierać polską gospodarkę, ale jak nasi handlarze nie umieją w rabaty i potrafią być 25% drożsi, to patriotyzm gospodarczy wystawiony jest na ciężką próbę.

Godzinę temu, marcina napisał:

Jednak wiele osób wybiera EDGE'a ze względu na prosty, energooszczędny ekran.

Ja wybieram serię 5xx/8xx ze względu na rozmiar urządzenia. Większa rozdzielczość byłaby istotnym ulepszeniem. Większy ekran przy zachowaniu rozmiaru urządzenia byłby istotnym ulepszeniem. Brakło tego w 540/840 i dlatego zostałem z 530.

Edytowane przez marcinusz
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tym czujnikiem to jakiś powszechny problem? Ostatnio jak mnie w Izerach złapała ulewa, to Edge 840 na podjeździe 12% pokazywał mi -2%, na 5% - 0% i inne takie głupoty, ale sądziłem, że to kwestia słabego uchwytu Orbei, w którym ciągle stała woda i zakrywała wszystkie dziurki i "blaszki" od spodu Garmina.

I o co konkretnie chodzi z tym gradientem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eathan napisał:

 Natomiast Pecio sprzeda za 85% ceny sugerowanej i dla siebie zostawi tylko 15%.

 

 

Ja uczestniczę w zmowie cenowej 🤣

@Eathan Po pierwszych jazdach  z nowym "testowym" softem w 1040 wygląda na to  ,że dodali to co ma 1050  po za obsługą NFC i bajerów związanych z głośnikiem . Więcej na razie nie powiem bo  nie znam z autopsji "rozkładówki" 1050 i ciężko w pierwszej fazie  porównywać oba urządzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, TheJW napisał:

Czyli z tym czujnikiem to jakiś powszechny problem? Ostatnio jak mnie w Izerach złapała ulewa, to Edge 840 na podjeździe 12% pokazywał mi -2%, na 5% - 0% i inne takie głupoty, ale sądziłem, że to kwestia słabego uchwytu Orbei, w którym ciągle stała woda i zakrywała wszystkie dziurki i "blaszki" od spodu Garmina.

I o co konkretnie chodzi z tym gradientem?

To powszechny problem. Miałem to w 830, to samo jest w 840. Gdy woda dostanie się do czujnika, a to tylko kwestia czasu podczas deszczu, wtedy właśnie pokazuje takie glupoty. 

Z gradientem chodzi o to, że podczas podjazdów w seriach x30, x40 były bardzo duże opóźnienia. Przykładowo byłeś na podjeździe 10%, ale informację na urządzeniu miałeś z dużym opóźnieniem, kiedy mogłeś być już np. na zjeździe  - 2%

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs jest bez zmian  . W menu dodali "Garmin Share" , a pod "System"  dorzucili  "Map menadżera" . Są luki w tłumaczeniach a raczej brak tłumaczenia nowych funkcji.  Co do stabilności -  wypowiem się  za kilka dni  jak dam w pupkę  Garniakowi.   Teraz właśnie robię translację nowych bajerów bo  trochu denerwują wstawki angielskie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem Edge 520 Plus to też kiedyś siedziałem i edytowałem te pliki językowe... Niektóre błędy tak raziły, że aż nie mogłem się skupić na jeździe. :D
W E840 też są jakieś pierdoły, które można by poprawić, ale już mi się nie chce. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eathan jednak różowo nie ma .   W trybie jazdy/rejestracji  na mapie jak tapniesz w ekran wyskakują  dwie ikony  Ostrzeżenie i Dom.  Po pacnięciu w Dom  wyskakuje pozycja  na mapie z przypisanym domem   (domyślnie siedziba Garmin Tajwan 😁) po czym przechodzi samoczynnie do ekranu startowego. Po wejściu ponownym  w nasz profil jazdy masz pozycję  domu ale mapa się wyłącza. Czyli  na razie sypie się totalnie. Ostrzeżenia  nie reagują.

@TheJW tu w tym wypadku  nie masz możliwości edycji  . Musisz najpierw dorwać  "kody/ pozycje" plików  i je ze stosownymi etykietami "ustalajacymi"  po prostu dopisać. 

Edytowane przez pecio
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno przepłacony, żaden Garmin nie jest wart swojej ceny. Gdyby kosztował 1/3 tego co dziś to można by było powiedzieć że warto kupować. No ale to tylko moja opinia. To podobnie jak z iPhone.

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leon7877 do ceny Garmina dodaj sobie " wartość nazwijmy to intelektualną" czyli rozbudowany ekosystem analityczmy  , treningowy , itp. 

I najważniejsze , nikt z nożem w ręce nie zmusza Ciebie do zakupu Garmina. Utyskiwanie nad kosztem zostaw  dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od wszystkiego warto na to spojrzeć przez pryzmat czy nowości i kroki do tyłu warte są dodatkowego 1000 zł. Jak uwzględnimy przeniesienie części nowości do serii x40 to zostaje nam:

+ Garmin Pay, 

+ Głośnik / Dzwonek,

+ / - Ekran, 

- Bateria.

O czymś zapomniałem? 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za markami takimi jak Garmin czy Polar stoją ekosystemy - aplikacje webowe z narzędziami analitycznymi dot. treningu, wypoczynku czy różnych testow. Ile one są warte - osobna sprawa. 

Z urządzeń Wahoo mam tylko trenażer ale użytkowałem ich aplikację Systm X - rozbudowane narzędzie treningowe ale bez opcji analitycznych. Co najwyżej eksport na serwer innej firmy, np. odpłatny TrainingPeaks (19,99 $ za miesiąc, taniej w subskrypcji rocznej/półrocznej). Ale znowu - brak tych narzędzi wcale nie musi być wadą Wahoo. Jakby ich zegarek miał tak mierzyć i oceniać sen, jak mój Polar, to lepiej jak nie mierzy :D 

Dobrze, że jeszcze jest jakaś konkurencja a nie jak w smartfonach - albo złota klatka Apple (wiemy lepiej co dobre dla użytkownika) albo szpiegowanie przez Google.... Stara dobra Nokia z Symbianem czy Blackberry nie ostały się na rynku, gdzie rządzi prawo Kopernika - Grishama...

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leon7877 napisał:

Mocno przepłacony, żaden Garmin nie jest wart swojej ceny. Gdyby kosztował 1/3 tego co dziś to można by było powiedzieć że warto kupować. No ale to tylko moja opinia. To podobnie jak z iPhone.

Miałem średniej klasy GPS Lezyne i teraz najniższy model Garmin, czyli 130+.

Mimo że w cenie tego Garmina mógłbym kupić prawie najwyższy model Lezyne, nie zrobię tego, bo Garmin zupełnie inne klasa urządzenia.

Także są drogie, ale twierdzenie że są warte 1/3 ceny to przesada.

Edytowane przez Krypto.Szosowiec
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
28 minut temu, leon7877 napisał:

Nie przesada, można znaleźć urządzenia równie dobre za przynajmniej połowę ceny Garmina

To ja poproszę. Duży ekran, synchro z Komootem i Strava. Dobre mapy i sensowna navigacja. Do tego polska wersja językowa i instrukcja po polsku. Ma to być alternatywa dla EDGE Explorer 2. Dwa lata gwarancji w Polsce.  Co polecasz?

Edytowane przez Eathan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...