Skocz do zawartości

[Garmin] wjechał nowy Garmin Edge 1050


Rekomendowane odpowiedzi

@Eathan  nie stwierdziłem  po za wersjami 23.xx  żadnych problemów.   Były  w trybie nawigacji  w szczególnych warunkach   gdy  wyznaczałeś kolejne cele  po osiągnięciu  poprzednich punktów. Wtedy Edge  głupiał.  Ale jeżeli chodzi o stabilność GPS, łączności ( usypiania i wybudzania) czujników, WiFi, Bluetooth , czujniki barometryczne , żyro to jest więcej niż ideał.  Czujnik barometryczny po precyzyjnej kalibracji , w stabilnych warunkach pogodowych  na trasie 200 km na geodezyjnych reperach na tasie  pokazuje odchyłki rzędu +/- 0,5 do 2 metrów  max co jest FENOMENALNYM !! wynikiem jak na taki typ pomiaru. GPS pokazuje każde ominiecie kałuży, ścięcie zakrętu co też jest rewelacją . Jednym słowem  postarali się w Garminie o dobry soft  "czytający"  😉 poprawnie hardware.

Może coś wyjdzie w bajerach  typu "grupowa jazda " itp.  Ale tak pędzą z softem  ,że ciężko wszystkie dogłębnie "przelecieć"😁 

Teraz zauważyłem w sofcie nowe fodery typu "region data "  ......czyżby konstelacje sat   ?  Muszę się nad tym pochylić.😉 

W  24.05 kodzie językowym "edd60f........." jest błąd . Powinno być "edd60fco  CZAS OKR. NA STOJĄCO " .....tak po przeleceniu na szybko moje oko wychwyciło.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Podhalu po tych "dodatkach"😉  dopiero  widać skalę "garminiady"😁 . Nagle narobiło się tyle ostrzeżeń bez sensu  na trasie ,że tylko jeżdżę i "wygaszam" większość. Ale po tym widać skalę patologii 🤣...... że na kierze nie telefony /inne wynalazki ale Garminy królują.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FigoiFago na to pytanie Tobie nie odpowiem bo ja śmigam na "własnych" mapach z " personalizowaną  szatą graficzną". 

Dla ułatwienia napiszę ,że wygląd map nawet tych orgi garminowskich możesz sobie dowolnie zmieniać modyfikując tkz." tematy "mapowe. Po pierwsze wybierając odpowiedni motyw a po drugie robiąc modyfikację odpowiedzialnych za to plików.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lecą .... wyszła wersja 24.06.  A tak nawiasem pisząc  to 1050 jest totalnym bublem . Jest tak z.....y  soft   aż dziw bierze , że to działa.   Wieczne resety w niekończącej się pętli i problemy praktycznie z wszystkim.  Dla tego tak pędzą teraz z oprogramowaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dfq 1050 ? Czy może kawałek piasku od niebieskich ? Poczekaj za chwilę wyjdzie nowe rozdanie AMD.

 

A od samego początku jakoś dziwnie nie miałem parcia na 1050. 😁Teraz czekam kolejne dwa lata i wtedy wymienię 1040 na 1060.  Biorąc pod uwagę możliwość pojawienia się genialnego ekranu.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no do 1040 włącznie ekrany są słabe do bardzo słabe, takie z początku lat 2000. + słabego ekranu to mało zjada prądu, - słaba widoczność nawet na 100%, ekran z 1050 jest lepszy na 20% jasności od 100% 1040. Nadal wolałem 1040 bo bateria jest dla mnie jednym z najważniejszych parametrów. Gdyby zrobili 1050 z dużą baterią, niech nawet waży 200g+ to bym się nawet nie zastanawiał.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ernorator napisał:

Nie no do 1040 włącznie ekrany są słabe do bardzo słabe, takie z początku lat 2000. + słabego ekranu to mało zjada prądu, - słaba widoczność nawet na 100%, ekran z 1050 jest lepszy na 20% jasności od 100% 1040. 

Nie zauważyłem, ale co ja tam wiem. W końcu nie oglądam "Władcy Pierścieni" na Garminie. Wolałem zainwestować w telewizor 🙄.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną istotą jest wielki kompromis pomiędzy  sposobem prezentacji danych na ekranie a konsumpcją prądu.  Druga kwestia to czytelność  w pełnym słońcu.  I w tym zastosowaniu ekrany MP są genialne.  To nie jest Q-led  do oglądania "Gry o Tron"😁 tak jak @KNKS wspominał.  Do wyświetlania cyferek  to nawet monochromatyczny ekran starczy.😉

@ernorator Za chwilę   obudowa w kwiatki będzie musiała być.  Żeby nie było ,  nie kwestionuję poszukiwań idealnego ekranu do tego typu zastosowań.  Ale są w tego typu zabawkach ważniejsze kwestie . I do puki nie uda się się z powodów technologicznych pogodzić wielu spraw MP w Garminach jest ideałem ( no prawie).

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Marcin__79 u mnie 1040 zaliczył 2 restarty w czasie nawigowania. Nie wiem, dlaczego ale chyba jest to związane z zejściem z kursu. Po każdym restarcie wracał do nawigowania, pamiętał co było wcześniej. Musiałem tylko nacisnąć prawy dolny przycisk. Nie było braków w trasie (na czas restartu zatrzymywałem się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 1040 podczas notorycznego schodzenia z kursu czy nawet olewania jego wskazań , podczas których non stop przeliczał lub miał wstrzymywaną rekalkulację trasy  ani razu nie zaliczył zwiechy. Zapis trasy bezbłędny. Soft 24.06.  Od wczoraj mam już  wersje beta 24.08 LIVE. W każdym wydaniu lista poprawek jest bardzo długa ale generalnie dotyczy nowych funkcji do których programiści się nie przyłożyli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej materii było też stabilnie  na ostatnim oficjalnym  sofcie  21.08 i wszystkich kolejnych beta. Problemem może być konfiguracja ustawień , sam kurs oraz jego długość.  Pamiętam też  , że na którymś wcześniejszym sofcie 20.xx przy bardzo długim kursie  podczas przeliczania  lubił się "zamrozić". 

Teraz jest ostatnia faza  całej serii "betek"  i na dniach powinna być wydana  oficjalna wersja 25.00 lub 25.xx  ( jaki sobie numerek nadadzą )😁

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka jedna sprawa .... Garminy od zarania dziejów aż po wszech czasy nie lubią wczytywania bardzo długich kursów. Jak jest do zrobienia trasa  200+  to lepiej przygotować  cztery pliki .fit  po pięć dyszek . Wtedy bardzo sprawnie i błyskawicznie następuje przeliczanie  oraz nie ma szansy na zwiechę .  Najważniejsze w tej materii  - ŁATWIEJ UTRZYMAĆ NA WODZY ewentualny przebieg trasy i radosną twórczość algorytmów wytyczania.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...