Skocz do zawartości

[Garmin] wjechał nowy Garmin Edge 1050


Rekomendowane odpowiedzi

No to wjechał nowy Garmin EDGE 1050 => https://www.garmin.com/en-US/p/1196129/

Potwierdziły się Garmin Pay, ekran i kilka innych drobiazgów. Za to rozczarowuje bateria, którą przycięli do 20h. 

A tutaj recka GPLamy 

 

Dostępny w eAzymut w przesprzedaży. Wersja podstawowa 3229 zł => https://www.eazymut.pl/garmin-edge-1050-515

Edytowane przez Eathan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria bardzo kijowa. Lipa straszna w stosunku do 1040. Ciekawe czy chociaż szybkie ładowanie jest?

Do tego tez plastikowy zaczep, który jak wielu wie, lubi się łamać. W 1040 był metalowy.

Fajny ekran, do tego fajniejszy interfejs. Jakoś ładniej i logiczniej.

Płacenie zbliżeniowe kompletnie niepotrzebne, bo i tak każdy wozi ze sobą telefon.

Resztę ma konkurencja, która jest też znacząco tańsza, a robi tę samą robotę.

Czekam na 1060 z lepszą baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Eathan napisał:

nie zawsze potrzebujesz telefonu.

Zawsze biorę - aparat do zdjęć, płatności i kontakt (95% powiadomień mam wyłączonych, nie mam fejsbunia - chodzi o kontakt z rodziną i śledzenie pozycji jak znikam sam na 10 - 12 godzin).

Zegarek za to przestałem brać, odkąd mam prosty licznik. Bardziej przemawia do mnie płatność w zegarku, gdybym był biegaczem to faktycznie nie brałbym telefonu chyba wtedy...

Oczywiście to tylko moje osobiste preferencje.

Cytat

Zamiast szpikować to urządzenie nowymi funkcjami o wątpliwej użyteczności, mogliby popracować nad stabilnością.

Zgadzam się ale tak się już nie robi elektroniki. Ani samochodów, ani niczego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo tego nie chciałem pisać, ale.. ile?!

Bardzo mnie zastanawia, ile płaci się za realne funkcje, a ile za szpan na dzielni. A właściwie inaczej: zastanawia mnie ile ludzi zapłaci za funkcje których użyje, a nie za to żeby szpanować.

Patrząc realnie, przecież chyba wszystko jest dostępne w Apce Garmin Connect. Telefon i tak się ze sobą zabiera, bo bez tego nie ma łączności ze światem. Ciężko mi sobie wyobrazić, że ktoś będzie klikał to wszystko na urządzeniu, zamiast przejrzeć wygodnie na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 1050   idzie w kierunku zadowolenia grupki amerykańskich 😉 lanserów. DO !!!!! DWUDZIESTU godzin .....totalna dyskfalfikacja.. Płatności w tego typu sprzęcie .....przerost formy nad treścią.  Czytelność ekranu w słońcu.......hmmm, rączki opadają. A kluczowe funkcje  jak kulały tak dalej są niedo....ne

A na dzwonek rowerowy w Edge to się już nie mogłem doczekać , nie mówiąc o "Janosiku"  którego dodali .....teraz będzie można sobie przekazywać gdzie miśki suszą . 😲

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli zbędne czy nie, po prostu są dostępne w aplikacji, nawet z dużo tańszymi urządzeniami.

Nie jest to urządzenie "standalone", potrzebuje telefonu lub WiFi żeby funkcjonować w pełni. W takiej sytuacji, ciężko mi sobie wyobrazić że ktoś będzie klikał wszystkie opcje na urządzeniu, zamiast użyć Garmin Connect. No bo mówiąc szczerze, kto przegląda w trakcie jazdy lub od razu po te wszystkie statystyki...

To co mnie mocno uderzyło w Garminie, to fakt że nie ma możliwości konfiguracji ekranów z poziomu aplikacji. Nawet kiepskie Lezyne to ma.

Edit:

Bo w sumie nie napisałem do czego dążę. Po prostu urządzenie wydaje się być "przeładowane" i niemalże dążyć do poziomu Smarthphona, co według mnie mija się z celem.

Edytowane przez Krypto.Szosowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Janosik"  czyli ostrzeżenia  są już dostępne w beta na 1040.   Pewnie będzie jak z zegarkami FR 955 i 965. Niezależnie od 1050 będzie 1040 jako ultras.

 A teraz dodatkowo do tematu linek zabezpieczających ..... jak "szczygną " rower z Garminem 1050  to nie dość ,że maja rower to w gratisie opucują do zera konto w banku. 😁

 Czyli Panowie musimy się przebujać z czterdziestkami do modelu 1060 ( jakieś tylko dwie wiosny).😉

Edytowane przez pecio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio nieszczęścia chodzą parami 😉

@Krypto.Szosowiec poderzewam, że telefon jest też bardziej responsywny od Garmina.. Może w słońcu wolałbym klikać na ekranie nawigacji ale w normalnych warunkach raczej wybrałbym telefon.

Z tym że raczej nie jestem grupą docelową dla topowych urządzeń Garmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eathan napisał:

 

ciekawi co z nowości programowych przejdzie do 1040. No i zastanawia brak solara. Wyszło im że to pomyłka?

Pewnie nie dało się umieścić fotowoltaiki pod ekranem LCD, a z dwóch pasków na górze i na dole uzysk energii byłby mizerny w porównaniu do prądożerności ekranu tego typu.

Czym bardziej Garmin upodabnia się do smartphone'a tym mniej jest powodów, aby używać go zamiast smartphone'a.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eathan w tej wersji nie będzie solara. Taka analogia do Fr 955 /965 , Fenix/ Epix. W ekranach MP masz solary na amoledach już nie.  W 1050  dali TFT  uprali do środka lepszy akumulator bo wagowo mocno 1050 przytył  to i miejsca brak.😁 .

Jutro będę testował co dodali do 1040. Ale skoro chcą zrobić teraz społeczność " powiadamiaczy" (Janosików) to będą musieli implementować to do wszystkich 540,840, 1040 , Explorera 2 może nawet niżej.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobili to czego oczekiwałem w poprzedniej serii - polepszyli ekran. Niestety kosztem jest krótsza praca na baterii.

Ciekawe jaki czas pracy na baterii wyjdzie im w 550/850 - ekran i urządzenie mniejsze.

Mam 530 od premiery. To już ponad 5 lat. Nowe funkcje serii X40 uznałem za zbyt mało wnoszące, aby zmieniać. Lepszy ekran to duży plus przy nawigacji, ale z czasu pracy na baterii trudno rezygnować. Mój 5 letni 530 w niedzielę prowadził mnie przez ponad 13 godzin. Ani przez chwilę nie zastanawiałem się czy bateria wytrzyma - to duży luksus. Nadawałem Livetracka przez całą trasę a i tak zużyło tylko 97->41%.

W kolejnym ominięciu upgrejdu może mi pomóc cena. I nie chodzi o to, że mnie nie stać. Po prostu czułbym, że spuściłem spodnie, gdybym tyle wydał na komputerek do roweru. Ceny z sufitu biorą. Ciekawe czy UOKiK ich ukarze...

Edytowane przez marcinusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, marcinusz napisał:

Mam 530 od premiery. To już ponad 5 lat. Nowe funkcje serii X40 uznałem za zbyt mało wnoszące, aby zmieniać. Lepszy ekran to duży plus przy nawigacji, ale z czasu pracy na baterii trudno rezygnować. Mój 5 letni 530 w niedzielę prowadził mnie przez ponad 13 godzin. Ani przez chwilę nie zastanawiałem się czy bateria wytrzyma - to duży luksus. Nadawałem Livetracka przez całą trasę a i tak zużyło tylko 97->41%.

W kolejnym ominięciu upgrejdu może mi pomóc cena. I nie chodzi o to, że mnie nie stać. Po prostu czułbym, że spuściłem spodnie, gdybym tyle wydał na komputerek do roweru. Ceny z sufitu biorą. Ciekawe czy UOKiK ich ukarze...

Nie tak dawno przesiadłem się z 830 na 1040. Powodem był większy ekran. Poza tym uznałem, że po 5 latach warto zmienić. Podobnie jak u Ciebie powodów nie było. Bateria żyleta i nadal dawała to co deklarował producent. Po zmianie było mile zaskoczenie: jeszcze lepsza bateria, lepszy ekran i kop w płynności działania. Zresztą miałem 820 i tutaj przeliczanie trasy to był DRAMAT. Nie przypominam sobie sytuacji, że udało mu się coś skutecznie przeliczyć. 830 to był sporo progres i tutaj skutecznie przeliczał, robił to całkiem sprawnie. W 1040 przeliczanie to inny wymiar. Działa bardzo fajnie. Do tego ostatnio testowałem drastyczne olewanie sugestii. Po przejechaniu 150 km na kolejnych 50 olewałem trasę z planu, jechałem po swojemu. Przeliczał kilka razy i proponował rozwiązania. Po 3-4 olani przestał proponować. Jak wróciłem na ślad po 40 km to błyskawicznie powiadomił, że jestem na śladzie i wrócił do nawigowania. 

Co do UOKiK to kary za wysokie ceny nie będzie. Każdy producent ma prawo wycenić sobie swój produkt jak chce. Rynek weryfikuje. UOKiK może ukarać za to, że wszyscy sprzedawcy solidarnie trzymali jedną cenę i nie było różnic. Chodzi o to, że jak masz np. 30% rabatu u producenta to Eathan sprzeda w cenie sugerowanej i zgarnie 30% dla siebie. Natomiast Pecio sprzeda za 85% ceny sugerowanej i dla siebie zostawi tylko 15%. Tutaj liczę, że jednak wpadnie więcej promocji w naszym kraju i człowiek nie będzie musiał kupować u tych biedaków Niemców ;) Na swoim 1040 kupując u Niemca urwałem ~700 zł. Przy okazji PKB sąsiada wsparłem.

@pecio ciekawe. Czyli można przyjąć, że wszystkie funkcje wynikające z softu będą adoptowane do serii x40? To cieszy, bo jednak 1040 ze swoją baterią to będzie killer 1050. Zwłaszcza, że bez NFC, tego ekranu i dzwonka da się żyć całkiem fajnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...