Skocz do zawartości

[Owijka] Elastyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam elastycznej owijki. Wzorem elastyczności dla mnie jest PRO Sport Control, którą można nawijać, rozciągać i zaginać w zupełnie dowolny sposób.

Próbowałem już Lizard Skins DSP 1.8 mm, Ergon Allroad i coś tam jeszcze, ale wszystkie są tak sztywne, że nawinięcie graniczy z cudem. Mam trochę wprawy w nawijaniu, no ale niektóre po prostu wymagają nadzwyczajnych umiejętności lub akceptacji, że nie będzie nawinięta idealnie.

Szukam czegoś, co nie jest pianką jak wspomniana PRO. Nie lubię faktury tej owijki.

Wielkim plusem byłby pasek żelu, zamiast taśmy klejącej na spodzie.

Cena: powiedzmy że okolice 150 zł są akceptowalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nawijałem Lizard Skins 2.5mm, wyszło najlepiej z moich dotychczasowych owijek.  Wbrew zaleceniom naciągałem ją i "pomagałem" nabrać kształtu na łukach. Wieczorem podeślę foto.

Pewnie masz większe doświadczenie, bo to moja ledwo czwarta owijka, ale naprawdę nie mogę narzekać na poziom trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marcesco napisał:

Wczoraj nawijałem Lizard Skins 2.5mm, wyszło najlepiej z moich dotychczasowych owijek.  Wbrew zaleceniom naciągałem ją i "pomagałem" nabrać kształtu na łukach. Wieczorem podeślę foto.

Pewnie masz większe doświadczenie, bo to moja ledwo czwarta owijka, ale naprawdę nie mogę narzekać na poziom trudności.

Może spróbuję jeszcze raz. Próbowałem 1.8 mm i bez naciągania była koszmarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nawinąłem wspomniany SQLAB 712.

Bardzo elastyczna, mimo że jest wyraźnie gumowa. Fajny pomysł z kropkami, które dokładnie pokazują jak nawijać. Przez całą owijkę biegną trzy rzędy kropek. Jeżeli chcemy cienki oplot, owijamy po zewnętrznej. Grubszy po środku i najgrubszy od wewnątrz. Ja nawinąłem w dolnym chwycie na średnim poziomie, a w górnym na cienko.

Jest jedna wada, a właściwie dwie:

1. Nie ma paska żeby nakleić na manetkę

2. Owijka jest krótka. Tak jak pisałem, owijałem na średnio i cienko, a mimo to, owijki wystarczyło do połowy kierownicy 400 mm. Jak ktoś nawija na grubo, to będzie miał duży problem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...